Publikované: 16.09.2014

Čo vám dnešní politici neponúkajú? – časť 6.

   Predstavte si, že týchto 1 300 prameňov tečie i teraz v túto chvíľu, a s nimi nám i teraz v tejto chvíli odteká naša vyššia životná úroveň, nové pracovné miesta a celá prosperita Slovenska. Kto a kedy to plytvanie zastaví?! Švajčiarsko je známe vo svete svojím bankovníctvom a prečo by Slovensko nemohlo byť o pár rokov známe po celom svete svojím kúpeľníctvom?!  Prečo by po otázke: „Kde je Slovensko?“ Nemohla byť odpoveď cudzinca: „Aha, to  je predsa tá nová kúpeľná svetová veľmoc!“

   Toto je vízia, ktorú ponúkam celému Slovensku a vám milí spoluobčania. Múdri ľudia na významných štátnych postoch, dali šancu múdrym projektom a tie postavili na nohy Čínu, Fínsko, Nórsko  i Malajziu. Bez múdrych rozhodnutí politikov a štátnej podpory by nikdy nevznikli ani „Ázijské tigre“. Príkladov múdrej politickej podpory zo strany štátu  je po celom svete dosť. Každá z týchto ekonomík je iná. Tieto štáty však rozvíjali len to, na čo mali najlepšie zdroje a preto boli úspešní. To je tajomstvo ich úspechu. Keby rozvíjali to, čo nemajú, tak by boli naopak neúspešní!

   Konkurovať môžeme Európe a svetu  tým, čo máme a my máme 1 300 nevyužitých prameňov roztrúsených po celom Slovensku, kde je teraz prevažne len chudoba a bieda! Nestačí len meniť vlastníctvo, ale  treba hlavne meniť myslenie. Nové kúpele, to sú predsa nové služby a nové služby to sú predsa nové pracovné miesta, ktoré dajú prácu aj v tých najťažšie skúšaných regiónov. Spoľahnime sa na našu krásnu slovenskú prírodu a tá nás dokáže zamestnať a uživiť nás všetkých. Múdrym a morálnym však treba dať v politike priestor a bude aj na Slovensku pre každého práce dosť. Hodnota každého človeka sa ukazuje v jeho nápadoch, projektoch a jeho  myslení a konaní dobra a nie zla. Keď, Slovensko a africká Botswana získali rovnaké hodnotenie v rebríčku konkurencieschopnosti Svetového ekonomického fóra a spomedzi európskych krajín patrí Slovensko medzi najhoršie v Európe, lebo za Slovenskom skončila len Ukrajina, Chorvátsko, Moldavsko a Grécko, tak keď počujem ako sa líder politickej strany chváli, že dlhé roky sú stabilnou politickou stranou na politickej scéne Slovenska, tak na základe týchto výsledkov môžeme povedať, že stabilne a dlhodobo brzdia svojou politikou rozvoj ekonomiky Slovenska. Veď aj toto je jasný varujúci výsledok ich doterajšej politiky.

   Najväčšou silou firmy, spoločnosti i celej ekonomiky sú len múdri a morálni ľudia. Dajme im šancu a priestor. Budúcnosť Slovenska a jeho ekonomiky bez inovácii a kreatívnych ľudí neexistuje. Aj priemyselné revolúcia, ktorá prebehla v 18. a 19. storočí, bola predsa  v rukách priekopníckych podnikateľov a nie politikov! Keby o všetko rozhodovali len neschopní politici, tak vývoj by sa už dávno zastavil. Dnes je 21. storočie a nie 18. storočie. Vtedy priemyselná revolúcia bola produktom tvorivých a inovatívnych ľudí a aj dnes žiadna revolúcia bez inovatívnych ľudí nemôže existovať. V roku 2000  bola prijatá tzv. Lisabonská stratégia, ktorej hlavným cieľom bolo vytvoriť z EÚ do roku 2010 najlepšiu znalostnú ekonomiku na svete. Je rok 2012 a namiesto toho sme sa ocitli v najhoršej ekonomickej kríze a bude ešte horšie.

   Ekonomická kríza je  hlavne krízou politickou. Chýbajú nám stále ozajstné politické osobnosti. Musíme si však uvedomiť aj to, že nemôžeme milovať Slovensko a voliť tých politikov, ktorí nielenže nemilujú, ale nenávidia naše Slovensko. Ktorí sú to politici? Nemilujú a nenávidia Slovensko tí politici, ktorí  ho cez rôzne špinavé politické kauzy okradli, ktorí svojimi sľubmi svojich voličov oklamali, a ktorí Slovensku viac vzali, ako  Slovensku dali.

   O africkom štáte Nigéria sa hovorí, že pre obyčajného Nigérijčana je politickým lídrom len ten politik, ktorý je schopný uprednostňovať členov vlastnej rodiny na úkor iných rodín a ktorý je schopný uprednostňovať vec svojho kmeňa nad blaho národa. Výsledok takejto politiky je potom jasný. Nigéria v rebríčku vnímania korupcie je až na 143. mieste. Otázka pre nás občanov Slovenska znie: Je politika našich politických strán a politických lídrov, ktorí uprednostňujú pred odbornosťou straníckosť iná? Nie je Slovensko v tomto ponímaní, tiež africkým štátom?

 P.S. „Hodnotenie človeka má vychádzať z  toho, čo dáva, nie z  toho, čo je schopný získať.“ A. Einstein

 Pokračovanie na budúce.

Podporte toho, koho podporiť treba a nepodporte už toho, koho podporiť netreba. Preto šírte toto posolstvo ďalej, lebo len vďaka vám sa môže niečo v tejto politike a ekonomike naozaj už čoskoro zmeniť. Ďakujem.  Ukážky sú z autorovej e – knihy: Lekcie z demokracie

  • SlabéVýborné (+3 skóre, 3 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

1

Komentárov 1 - 1 z 1Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
  1. Roman Huťa

    Hoci ponúkaš len niečo, znie to dobre. Chodím po celom Slovensku, ale aj po Európe. Bol som na Východe, ale aj Západe. Milujem regionalizitu. Nech si spravuje, každý čo má. Keď som pracoval v Ružomberku, chodil som na”Kalameny”. Trošku teplej vody a snívajúca hlava pod holým nebom. 4,00 ráno a rovno do roboty… 

Komentárov 1 - 1 z 1Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
Login

Ešte nemáte svoj účet?