Publikované: 23.09.2014

Čo vám dnešní politici neponúkajú? – časť 7.

   Naše historické pamiatky a prírodné krásy Slovenska nás odsudzujú na úspech.   Uvedomujem si, že na postupné uvedenie tejto vízie do praxe, je už teraz nutné vytvoriť pracovný tím, ktorý by navrhol konkrétne lokality na novú výstavbu, či rozvoj súčasných kúpeľov a to postupne po celom Slovensku! Tento pracovný tím, by vytipoval regióny, kde by sa začalo s výstavbou nových kúpeľov a rozpracoval by aj regionálnu spoluprácu. Na základe týchto nových zámerov sa pripraví projektová dokumentácia na výstavbu  pilotného a štartovacieho projektu nových kúpeľov. Už pred  dokončením  prvého štartovacieho pilotného projektu sa treba samozrejme zamerať na cezhraničný masívny a dobre premyslený marketing, ktorý by zabezpečoval plnú vyťaženosť novo postavených kúpeľov. Po ekonomickom vyhodnotení tohto štartovacieho pilotného projektu, sa samozrejme automaticky prikročí  k ďalší a ďalším projektom po celom Slovensku a po všetkých regiónoch.

    Už spustením tohto prvého štartovacieho a pilotného projektu dostanú ľudia reálnu prácu a to nielen pri výstavbe nových kúpeľov, čo významne môže pomôcť aj nášmu upadajúcemu stavebníctvu, ale hlavne dlhodobo tento kúpeľný biznis pomôže k rozvoju služieb, ktoré sa budú viazať na tento kúpeľný biznis. Len tak možno začať zvyšovať životnú úroveň aj v tých najzaostalejších regiónov  Slovenska. Slovensko má vo svojom štátnom znaku dvojkríž,  čo možno symbolicky vnímať aj ako dve plusy. Prvým plusom sú morálni a múdri občania  a druhým plusom je prírodne bohatstvo. Je preto nepochopiteľné, že prečo je Slovensko aj pri tých dvoch plusoch v takých mínusoch. Kým sa však nezbavíme politického i ekonomického amaterizmu a analfabetizmu, tak nečakajte zmenu k lepšiemu. Celé naše Slovensko  sa vystavuje riziku celkovej kolonizácie nadnárodnými korporáciami a vláda v tomto štáte sa tak môže ľahko dostať do úlohy štatistu. To sa už aj ukázalo, ako naši politici rýchlo utekali do USA, aby košické oceliarne neskolabovali. Kým si to naši politici nepriznajú, je nemožné takýmto situáciám v budúcnosti predchádzať a budú sa stále opakovať.

   „Rimania nemilovali Rím, pretože bol veľký. Bol veľký, pretože ho milovali.“ Napísal G. K. Chesterton a mal pravdu. Aj naši politici musia začať milovať Slovensko. Prečo?  Keby to Slovensko naozaj milovali, tak si myslíte, že by tu bolo toľko špinavých politických káuz a špinavých politických kšeftov? Láska k vlasti sa predsa prejavuje inak. Kto naozaj miluje Slovensko, tomu naozaj záleží na jeho rozvoji a napredovaní. Kto naozaj miluje Slovensko, ten nestráca čas politikárčením a okrádaním vlastných spoluobčanov. Kto naozaj miluje Slovensko, ten nestráca čas klamaním vlastných spoluobčanov.

   Slovenská spoločnosť hlavne jej obyčajní občania sú vo väčšine nespokojní. Šíri sa medzi nimi aj existenčná beznádej. Všetci vieme, ako títo nespokojní ľudia vám politikom nadávajú, a za čo vás majú. Nebudem konkrétny, aby som tu nemusel byť  vulgárny. Otázka znie: Je to ich vina, či vaša vina? Obyčajní občania o vás politikoch bežne hovoria ako o tých čo klamú a kradnú. Prečo? Špinavé politické kauzy im predsa dávajú za pravdu. Pritom sa topia v kolobehu nezamestnanosti, nízkych platov, stresu zo straty pracovného miesta a stali sa novodobými otrokmi hypotekárnych a iných dlhov. Toto všetko dolieha na psychiku obyčajných občanov a  tento existenčný stres sa negatívne premieta aj do medziľudských vzťahov a ľudských tragédií.

   Treba si priznať, že život na Slovensku je pre mnohých neúnosný a neradostný lebo často nie sú uspokojované, ani ich základné  ľudské potreby, a to nemyslím len na bezdomovcov. Aj tento kúpeľný biznis by tú nespokojnosť mohol postupne zmierniť. Myslíte si však, že táto moja aktivita bude úspešná? Dobrý projekt potrebuje k svojej realizácií aj dobrých politikov. Bez dobrej politiky nemôže byť nikde na svete a preto ani na Slovensku dobre. Bez dobrej politiky je všade vo svete a preto aj na Slovensku len zle.

   Preto v záujme  záchrany Slovenska, ponúkam  všetkým politikom, všetkým politickým stranám i ozajstným slovenským podnikateľom spoluprácu na tomto pre Slovensko tak významnom strategickom projekte. Nastal čas skončiť s politikárčením a „žabomyšími vojnami“ teraz naozaj ide o všetko, lebo po odchode automobiliek sa celé naše Slovensko môže ľahko ocitnúť pred ekonomickým kolapsom a bankrotom. Situácia je už dnes príliš vážna a nebezpečná, hoci si to mnohí politici dnes vôbec neuvedomujú a túto situáciu stále podceňujú. Obyčajní občania však žijú z ekonomiky a nie z politiky!

   Stavať kúpeľný biznis po celom Slovensku treba začať už dnes, kým tu tie automobilky ešte sú a štát má, aké také ekonomické zdroje. Keď však tie automobilky zo Slovenska odídu, tak vtedy už bude neskoro. Dnešná montážna ekonomika Slovenska, nie je výsledkom nášho potenciálu a nezaručuje žiadnu budúcnosť Slovensku. Slovensko má určite na viac. Slovensko môže vyrásť, len  na veľkých projektoch, ale na to potrebuje aj veľkých a vizionárskych politikov. Nebojme sa napredovať a rásť.

P.S. „To, čo bude za 20 rokov sa začína už dnes. Prečo? Lebo čo je dnes, začalo pred 20  rokmi.“

Posledná 8 časť na budúce.

Podporte toho, koho podporiť treba a nepodporte už toho, koho podporiť netreba. Preto šírte toto posolstvo ďalej, lebo len vďaka vám sa môže niečo v tejto politike a ekonomike naozaj už čoskoro zmeniť. Ďakujem.  Ukážky sú z autorovej e – knihy: Lekcie z demokracie

  • SlabéVýborné (+1 skóre, 1 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?