Publikované: 29.09.2014

Čo vám dnešní politici neponúkajú? – posledná 8 časť.

   Je tu posledná 8 časť. Verím, že som vyčerpal nielen vás mojich čitateľov, ale aj tému. Už doteraz napísaného je jasné, že najväčšiu časť eurofondov treba okrem diaľnic nasmerovať na rozvoj a výstavbu kúpeľov a to vo všetkých regiónov Slovenska! Štát musí začať čo najskôr masívne zainvestovať do tohto nového priemyslu, aby samo Slovensko mohlo vytvárať nové pracovné miesta a tak nebolo odkázané len na svoju ďalšiu kolonizáciu a milosť a nemilosť zahraničných investorov. Mnohí politici i občania by sa už mohli  prebudiť a uvedomiť si, že žiadny zahraničný investor tu nejde investovať preto, aby Slovensku pomohol, ale aby na Slovensku a obyčajných občanov zarobil a zbohatol. Preto je jasné, že keď jeho zisky nebudú adekvátne, tak sa presťahuje inde, kde je lacnejšia pracovná sila. Tak dnes reálne funguje a putuje globálny kapitalizmus po celom svete.

   Samozrejme, že na tento kúpeľný biznis treba mať politickú odvahu, a nie politickú zbabelosť. Len veľkí politici sa môžu pustiť do veľkých projektov. Ti malí politici budú tým cudzím naďalej pomáhať kolonizovať Slovensko a ešte sa budú chváliť, koľko zahraničných investorov tu pritiahli. Pritom pravda je taká, že nie oni, ale obyčajní občania tých zahraničných investorov tu pritiahli lebo obyčajní občania vďaka slabej politike a ekonomike Slovenska nemajú na výber. Buď budú svoju pracovnú silu predávať lacno, alebo žiadnu prácu nebudú mať, lebo doterajšia politika i ekonomika je tak slabá, že sama nedokáže potrebný počet pracovných miest pre svojich občanov vytvárať. Netreba sa báť túto pravdu čestne občanom povedať. Klamú len zbabelci a obmedzenci. Zahraniční investori lacnú pracovnú silu priam milujú a preto sú radi, že existujú štáty, ktoré majú slabú politiku i ekonomiku. Preto možno povedať, že slabí politici nepracujú pre svojich občanov, ale pracujú svojou slabou politikou z daní občanov hlavne pre zahraničných investorov.

   Tento trend môže zastaviť len  nová a silná politika Slovenska. Našu ekonomiku  môžu zachrániť,  len múdri a morálni politici a naše prírodné zdroje, ktoré sú dnes ignorované a nevyužívané! Som presvedčený, že len kúpeľníctvo poňaté  štátom, ako kúpeľný biznis, môže dnes reálne zlepšiť infraštruktúru a ekonomiku všetkých regiónov, lebo v každom regióne Slovenska sú  prírodné  liečivé zdroje. Kúpeľníctvo je spojené s využívaním sily prírodných liečivých zdrojov a krásy prírodného prostredia, ktoré Slovensko má, len to stále nevyužíva.

   Stále sa tu len hovorí len o montážnom priemysle, ale ten bude stále potrebovať menej a menej  pracovných síl, lebo robotizácia a roboty stále viac a viac nahradia ľudí. Roboty neštrajkujú, nechcú zvyšovať mzdy a preto aj v tomto montážnom priemysle bude nakoniec práce len stále ubúdať. IT technológie sú super i biotechnológie sú super,  keď na to máme treba ich rozvíjať na Slovensku tiež, ale neviem, či dokážu tieto firmy vytvoriť tisícky pracovných miest.  

   Tomuto projektu verím a v prípade potreby zo strany štátu, alebo zo strany čestných podnikateľov, som ochotný na tomto projekte ďalej pracovať ďalej, aby sa mohol postupne reálne začať realizovať. Sám som presvedčený, že by tento nový projekt pomohol všetkým občanom Slovenska. Prírodný potenciál Slovenska so všetkým jeho prírodnými krásami je veľký, ale my sme malí, keď ním i dnes tak trestuhodne mrháme.

   Máme krajšie a vyššie hory ako Česi, či Poliaci. Maďari ani hory nemajú. Máme kúpele a potenciál na ich rozvoj po celom Slovensku, máme kvalitné minerálne pramene, máme pekné  hrady i zámky a tým všetkým trestuhodne mrháme. Tu sú naše rezervy, a tu je zakopaná sila nášho milovaného Slovenska. 

   Ako je ľahké pred kamerami pri rôznych televíznych charitatívnych programoch darovať euro chudobným, tak  je ťažké prísť s reálnym a praktickým nápadom a riešením na podporu všetkých občanov Slovenska. Pre lepšie Slovensko vám ponúka Tibor Bindas tento projekt a čo vám ponúkajú oni? Ďalšie špinavé politické kauzy? Projekty o uťahovaní opaskov mám už aj ja dosť a  vy?

   Nemecká politička Angela Merkelová to povedala presne a ja s ňou len súhlasím, že: „Sociálne je to, čo vytvára prácu.“ Preto za sociálnych politikov sa nemôžu považovať  politici, ktorí nedokážu svojou vlastnou politikou vytvárať trvalé pracovné miesta. Tento ideový projekt je práve o vytvorení trvalých pracovných miest a nie dočasných, ktoré po skončení eurofondov skončia a eurofondy sa takto zas len prejedia.  Kto naozaj rozumie  politike a ekonomike, tak ten už nenaletí na bájky a rozprávky sociálnych politikov. Pravda je taká, že sociálny štát dokážu vybudovať len takí politici, ktorí dokážu vybudovať silnú ekonomiku.  Bez silnej ekonomiky sa sociálny štát nedá vybudovať nikde na svete. Sociálni politici, ktorí si myslia, že dokážu vybudovať sociálny štát aj bez silnej ekonomiky už nie sú u mňa sociálni politici, ale sú to obyčajní utopisti.

   Za najväčší sociálny projekt, aký kedy Slovensko vo svojej histórii malo, možno považovať len taký projekt, ktorý dal obyčajným občanom najviac práce a nie politika, ktorá tu prácu obyčajným občanom zobrala alebo berie. Myslím si, že štát sa nesmie báť, masívne investovať do trvalých pracovných miest. Keď mi politici tvrdia, že všetko čo je štátne vedie len ku krachu, tak ja  im rád dokážem, že aj štátne môže byť ziskové a aj súkromné môže byť stratové. Veď nielen štátne, ale aj súkromné firmy krach**ú a krachovať budú. Každý biznis je vždy o ľuďoch.

   Garantujem vám, že keď štátnu firmu budú viesť morálni a múdri ľudia, tak tá štátna firma nikdy neskrach**e. Garantujem vám, že keď súkromnú firmu budú viesť nemorálni a hlúpi ľudia, tak tá súkromná firma vždy skrach**e. Podľa mojej ekonomickej teórie, morálni a múdri ľudia budú produkovať vždy zisky a je jedno, či budú pracovať v štátnom podniku, alebo súkromnej firme a nemorálni a nemúdri ľudia budú vždy produkovať straty a je tiež jedno, či budú pracovať v štátnom podniku, alebo súkromnej firme! 

   Aj keď som bol v ten najvyššej politike a videl som tak „v priamom prenose“ politiku napríklad pravičiara V. Klausa, sociálneho demokrata, A. Dubčeka, M. Zemana, alebo iných politikov i tých z ľavice, tak tam som si ešte viac uvedomil, že toto všetko sú len falošné a klamlivé politické nálepky. Politika podľa mňa preto nikdy nie je ani pravicová, ani ľavicová. Politika je len buď dobrá, alebo zlá. Politika je len buď múdra, alebo hlúpa a politika je buď morálna alebo nemorálna.

   Obyčajnému občanovi je myslím si jedno, či mu vládne pravicová vláda alebo ľavicová vláda, ale nie je mu už jedno, či sa má dobre, alebo zle. Preto nehodnoťme projekty a ľudí podľa toho, kto ich predkladá, či ľavičiar, či pravičiar, ale hodnoťme ich podľa toho či nám prácu dajú, alebo prácu zoberú. Len dobrá politika zamestnáva, tak ako zlá politika nezamestnáva. Rozumiem pravici i ľavici, rozumiem obyčajným občanom. Keď to bude potrebné a nutné, tak som v prospech tohto projektu a novej éry Slovenska ochotný založiť aj politickú stranu, ktorá bude mať hlavný cieľ – postaviť ekonomiku Slovenska na jeho vlastné nohy, aby naše Slovensko bolo našim zamestnávateľom, a nielen ti cudzí.

   Ruku na srdce, ktorí z dnešných politikov a politických strán vám ponúkajú  lepšie celoslovenské projekty s potenciálom postupne pomôcť každému kraju a tak celému Slovensku? Pritom sú za to super platení a majú k dispozícii, peniaze i celé štáby expertov i asistentov. Ja som tento ídeový projekt pripravil zadarmo, bez expertov a asistentov lebo milujem Slovensko a veril som mu pri hlasovaní o ňom už v Prahe vo FZ ČSFR. Preto sa ich vzhľadom na dnešny stav ekonomiky môžem spýtať: “Nerobíte tu svoju politiku len pre seba a nie pre Slovensko?”

 P.S. Ako ľudský rod budeme vždy na tom zle, keď nám ľuďom, a o nás ľuďoch budú rozhodovať „hlúpe a nemorálne gorily“.

 Podporte toho, koho podporiť treba a nepodporte už toho, koho podporiť netreba. Preto šírte toto posolstvo ďalej, lebo len vďaka vám sa môže niečo v tejto politike a ekonomike naozaj už čoskoro zmeniť. Ďakujem.  Ukážky sú z autorovej e – knihy: Lekcie z demokracie

Koniec

  • SlabéVýborné (+1 skóre, 1 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?