Publikované: 22.04.2013

COMING OUT 2013

Mama,

už dlhšie sa trápim ako ti to povedať.
Prešiel som zložitým obdobím, kedy som sa musel zmieriť s tým, kto som. Už nemôžem mlčať.

Mama,

som proti registrovaným partnerstvám. Som proti štátu, kde vládnú vreckoví zlodeji,  som proti  umelej a škodlivej  mene euro,  som proti pokračujúcej federalizácií EU a som proti klimatickej lži. Som proti politickej korektnosti a multikulturalizmu.
Mama, som biely a som veriaci človek! Nehambím sa za to. Dúfam, že ma prijímeš takého, aký som a neodmietneš ma ako svojho syna.

Mama,

Chcel by som žit raz v krajine,  kde naše  individuálne presvedčenia, nebudú prekážkou toho, aby sme sa navzájom vážili, správali k sebe slušne a hodnotili sa na základe  reálne zažitej spoločnej skúsennosti.
Chcel by som žit v krajine, kde tí z nas, ktorí budú mať  záujem o ten, ktorý  verejný volený post to povedia na rovinu.  Prihlásia sa k tomu a ja budem cítiť, že je to ich hlboké presvedčenie, že to tak chcú. Nechcem veľa, nemám žiadne ilúzie.
Sme ľudia z mäsa a kostí, robíme chyby a tých najťažších zločinov sa dopúšťame sami na sebe. Naše životy nikdy nebudú len spievanie We Are Champions. S tým všetkým som zrovnaný. Viem o tom svoje, nie som bez viny!
Chcel by som  konečne vidieť niekoho, s kym  nemusím vo všetkom súhlasiť, ale môžem si ho vážit za to, že nie je konjukturálna sviňa!

Mama,

verim, že ten novembrový sen o krajine, nie je len bezútešnou utópiou o plameni a nočných motýľoch! Nemožné? Nech mi nehovoria!

  • SlabéVýborné (-4 skóre, 14 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?