Publikované: 15.10.2020

Covid, ľudské práva a slobody a demokracia

Článok len zdieľam ale nekomentujem, rozumejte: Nemám s tým svoj osobný súhlas ani nesúhlas. Nie preto, že Tadesco je konšpiračný web (detto Aeronet) ale pre tento dôvod:
Nekomentujem ho preto, lebo neviem, nemám info, niet sa o čo oprieť (zdroje) čo je príznačné pre konšpiračné weby. Odkaz na článok som vložil do môjho článku nižšie, najskôr k nemu toto:
Dôvod zdieľať je ale silnejší: Každý má právo na informácie. Všetky informácie. Aby som bol „korektný“: Len nie tie, ktoré utají zákon.
                

Všetky informácie znamená, že sú aj z konšpiračných info webov. Ibaže tzv. „Smatanove zoznamy“ im robia reklamu a vzbudzujú prirodzenú zvedavosť.
Každá tajnosť (okrem mikulášskej a ježiškovskej) budí informačnú neistotu a podozrenie z nekalých úmyslov (čo je ľudsky prirodzená vlastnosť a reakcia).
V už nie slobodnej a demokratickej ale post slobodnej a post demokratickej spoločnosti, ktorej elity sa na slobodu a demokraciu pred národom už len hrajú, vzniká paralelná legislatíva;
tá, ktorú nájdete v zbierkach zákonov a je ju možné posúdiť ústavným súdom, a „druhá“ (šedá, tieňová… ústna)
.
K právu na informácie
:
Nastúpila cielená cenzúra informácií, mariacich a sťažujúcich výkon rozhodnutí volených aj nevolených štátnych a nadnárodno-štátnych elít…
Cenzúra rada „rieši“ aj informácie z odborných kruhov a delí ich na tie vhodné a nevhodné, správne a nesprávne, a z pohľadu vládneho zámeru prípustné a neprípustné, žiaduce a nežiaduce:
Zásluhou so systémom kolaborujúcej TA3 sme sa dozvedeli mimo iné, že aj osoby, ktoré prekonali covid (klinicky vyliečené) môžu sa nakaziť znova , aj viackrát; písal som:
Cenzúra  zahŕňa aj odstraňovanie kampaní proti povinnému očkovaniu, o ktorom, jeho účinnosti a vedľajších účinkoch, nevie sa nič, alebo takmer nič a ktoré (zatiaľ) nebolo explicitne artikulované v novele zákona o ÚVZ (schválená v stredu 14.10.).
Ľudsko-právne neprípustnú cenzúru používali totalitné režimy, ktoré boli a sú za ňu kritizované, ale aj sankcionované, dnes sa jej cestou vydali aj tie, ktoré sa vydávajú za slobodné a liberálno-demokratické, ktoré sa tak, ako totalitné režimy, skrývali za ten „najlepší záujem svojich poddaných“
Majú ju za legitímny verejný záujem.

Orbánovi bol a je EK (Jourová plus hodnotenie stavu demokracie v EÚ) a EP („náš Šimečka“ mal úspech s jeho plánom vymáhania demokracie, rozumej: poslušnosti) vyčítaný „únik“ od demokracie prevzatím moci vládou dekrétmi (také „diktátorské“), tak:
Matovič vládu posunul do rúk Mikasa a ÚVO (novela zákona 355/2007 Zb. prijatá 14.10.) a posilnil mu právomoci.
Matovič vládne vyhláškami ÚVO. A sám si „umýva ruky“: „To nie ja, to Mikas.“
Slovensko má dvoch predsedov dvoch vlád: Jednej pre covid (Mikas), a druhej pre „ostatné veci“ (Matovič).
Tou „druhou“ legislatívou  sú ústne nariadenia, nemajúce oporu v zákone.
Sú to nariadenia a odporúčania, ktorými sú štátne štruktúry povinné sa riadiť. Arbitrárne. V opore o nič. Príklad: pokuty za nenosenie rúšok bez dohovoru.
Alibizmus: Ľuďom najskôr covid vezme prácu (nie vláda, covid!) a potom od nich chce vymáhať plnenie (úhrada pokút direct na ulici alebo v drahšom správnom konaní). A znova: To nie Matovič, ale Mikas! To nie ja, to polícia!
Pokuty má ukladať aj mestská polícia. Ma zaujíma, či ju bude aj viac vidno.
Právomoci boli posilnené aj ministrovi zdravotníctva.
Obdobou je Česko a minister zdravotníctva Roman Prymula (predseda Babiš s podpredsedom vlády Hamáčkom mu len „sekundujú“).
Poznámka: Záhadou mi je, na základe čoho je kreovaná ich výška pokút a prečo práve do 1.660 eur (chýba mi algoritmus výpočtu). Plnenie môže byť od povinných vymáhané exekúciou, trestným rozkazom, aj väzením (pozor! Sme v núdzovom stave! Tresty môžu byť vyššie!).
Chápem, že vládnutím neskúsený Matovič to má s vládnutím dvojnásobne ťažšie, lebo k normálnemu „zábehu“ (sto dní…) pribudol piaty člen koalície: covid.
Opozícii zo zadných lavíc tára a oponuje dobre a ľahko, najmä bez priamej zodpovednosti.
Ibaže nechápem, prečo Matovič a jeho vláda, smerákom a Hlasu nepovedia: Ak to viete lepšie, poďte vládnuť a nepoložia svoju moc k nohám ľudu (aj za seba žiadam predčasné voľby); prinajmenej sú signály, že to nemusí vydržať Krajčí a prinajmenej zneistený sám sebou môže byť aj Mikas…
Podotýkam, že vždy bude aj za Mikasa niesť hlavnú zodpovednosť len minister zdravotníctva… (vláda a predseda vlády).
Spoločný menovateľ môže byť aj tento: Súčasou odvrátenej, temnejšej stránky ľudského faktora je fenomém: „Trocha si povládnuť“ alebo mesiášsky komplex s prídychom rostasovskéno narcizmu (Matovič).
Dĺžka tejto tlačovky v trvaní jeden a pol hodiny nemá obdobu:
https://www.ta3.com/clanok/1194602/tb-i-matovica-a-predstavitelov-jeho-vlady-o-prvej-pomoci.html
A v medzičase nám jedna z prieskumných agentúr vydala toto (na pozadí tlačoviek a činnosti legálnej vlády sa formuje nová):
https://slovensko.hnonline.sk/2229557-prieskum-pellegriniho-hlas-prvykrat-predbehol-olano-vyrazne-rastie-sas
Poznámka: Ústavný súd stále nevydal nález vo veci prieskumov, lebo sa má za to, že priamo neohrozujú majetok, zdravie a životy… (by som mal iný názor, lebo prieskumy prinášajú konzekvencie, ktoré sa na stave majetku, zdravia a životoch podieľajú nepriamo, ako následok).

Kríza, nemajúca obdobu už od španielskej chrípky a druhej svetovej vojny, ošetrená núdzovým stavom, ktorý ústavný súd vyhodnotil ako súladný s ústavou, má blízo k vojnovému stavu (útok covidu vedený proti ľudstvu) zakladá možnosť použitia donucovacích prostriedkov, ale aj stanného práva, ktorý znamená zákaz vychádzania z obydlia na dobu nevyhnutne potrebnú a v nevyhnutne potrebnom rozsahu podľa tohto zákona:
https://www.zakonypreludi.sk/zz/2002-227
Zatiaľ boli vydané nariadenia podľa od stredy 14-teho schválenej novely zákona 355/2007 tohto zákona, ktorého novelu podpísala prezidentka s tým, že vo veci odškodnenia dáva podnet ústavnému súdu: https://www.zakonypreludi.sk/zz/2007-355
Novela s jej aktualizovaným znením musí vyjsť v Zbierke zákonov.
Platné opatrenia na dobu 45 dní: https://www.uvzsr.sk/docs/info/covid19/final_opatrenia_ruska_15_10.pdf
V perexe som predoslal toto (zdieľam bez komentára):
https://tadesco.org/who-uz-couva-z-podvodu-jmenem-covid-19-ponevadz-celi-zalobam-kriticke-mnozstvi-cinitelu-si-uvedomilo-ze-cela-kampan-covid-19-je-masivnim-zlocinem-proti-lidskosti/
Covidová kríza preveruje spôsoby jej zvládania: ľudský faktor, mentálna, intelektová a etická výbava, spôsobilosti  a charaktery osôb pri moci: vláda, ministerstvá a ÚVO: https://www.uvzsr.sk a nás všetkých dotknutých…

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

Núdzové opatrenia začínajú pripomínať stanné právo
Od piatkovej polnoci sa milióny obyvateľov hlavného mesta Spojeného kráľovstva Londýn nebudú môcť za zatvorenými dverami stýkať s osobami z iných domácností. Odporúča sa aj minimalizácia použitia prostriedkov verejnej prepravy osôb.
Francúzsky prezident E. Macron od soboty v čase od 21.00 do 6.00 h na štyri týždne „uväzní“ obyvateľov svojich domovov v ich domácnostiach v deviatich najväčších mestách zákazom vychádzania.
https://www.bloomberg.com/news/articles/2020-10-14/macron-to-impose-curfew-for-major-french-cities-to-stem-covid?srnd=premium-europe

  • SlabéVýborné (+3 skóre, 3 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?