Publikované: 26.10.2020

Covid, ľudské práva, ústava a zákon

Rúška,  karanténa, izolácia, pokus o odobratie dieťaťa rodičke, matke, ktorá pred pôrodom odmietla test, celoplošné testovanie, certifikát o absolvovaní testu nevhodnými genetickými testami, darcovstvo biologického materiálu, dobre informovaný súhlas, zákaz vychádzania, stretávania, pokuty, sankcie Listina, Charta, Ústava SR a zákon.
Incident v košickej pôrodnici na osi rodička verzus zdravotnícky personál:
https://www.eurorespekt.sk/po-privezeni-prvorodicky-bez-pohybov-plodu-lekari-s-policajtmi-na-porodnej-sale-riesili-prioritne-test-na-covid-a-priestupkove-konanie-za-odmietnutie-testu/
https://komisarpredeti.sk/komisarka-pre-deti-so-znepokojenim-vnima-situaciu-ktora-nastala-na-gynekologicko-porodnickom-oddeleni-v-kosickej-nemocnici/
Intervencia právničky a advokátky JUDr. Adriane Krajníkovej vo veci jej účinnej ochrany práv rodičky a matky a najlepšieho záujmu jej dieťaťa, ktorým je telesná blízkosť mkatky a jej prsník; toto vraj, deje sa aj v martinskej nemocnici:
https://www.facebook.com/advokatka.sk/
https://www.facebook.com/advokatka.sk/posts/3382948121760648JUDr. Adriana Krajníková (verejné oznámenie, osobný profil advokátky):
Dňa 23.10.2020 mi vo večerných hodinách s plačom a roztraseným hlasom volala matka rodičky, že po privezení dcéry do pôrodnice, v akútnom štádiu začiatku pôrodu, kedy súčasne prestala cítiť pohyby dieťaťa, sa na dcéru začal zo strany ošetrujúceho personálu vyvíjať nátlak na vykonanie Covid testu, ktorý odmietla, kde v opačnom prípade bude, cit.: „odmietnutý príjem na pôrod“, alebo v zmysle nariadení vedenia nemocnice bude dieťa po pôrode izolované od matky, s odôvodnením že matka odmietnutím testu je automaticky považovaná za Covid pozitívnu, čím ohrozuje dieťa. Dieťa, ktoré 9 mesiacov je súčasťou jej tela !!!
Nehumánne obludnosti zo strany povinnej osoby páchané na matke a dieťati je potrebné bezodkladne zo strany súdu z a s t a v i ť.
Na požiadavku matky o písomné potvrdenie o odmietnutie rodičky z dôvodu jej nepodrobenia sa Covid testu, nemocnica zmenila svoje rozhodnutie a rodičku prijala, avšak súčasne začala na ňu vyvíjať nátlak o podrobenie sa testovaniu na Covid-19. Následne ju uzavrela v osobitnej miestnosti bez možnosti odídenia z nej s výnimkou osobnej potreby.
Po mojej výzve o zdržanie sa nezákonného konania voči klientke o nútenie ju k vykonaniu uvedeného testu, resp., v opačnom prípade o vyhrážanie sa odňatím dieťaťa po pôrode a/alebo o odňatie dieťaťa po pôrode z dôvodu nepodstúpenia uvedeného testu, bola voči nej na pôrodnú (!) sálu (!) privolaná policajná hliadka (zjavne za účelom vybavenia „priestupku“ nepodrobenia sa testovania Covid-19). Opakujem, na pôrodnú sálu (!!!) bola privolaná policajná hliadka na „prejednanie priestupku“. To aj napriek tomu, že personál bol mnou, ako právnou zástupkyňou rodičky požiadaný o vybavenie tejto veci prostredníctvom mňa. Po celý čas, ako lekársky personál, tak aj POLICAJNÝ orgán, odmietali (!) a odmietajú napriek žiadosti rodičky komunikovať so mnou, ako jej právnou zástupkyňou.“ 
Celý text nájdete ne osobnom profile pani Krajníkovej…
Právne kroky advokátky JUDr. Krajníkovej vo veci protiprávneho a proti ústavného konania košickej pôrodnice verzus základné ľudské práva dotknutej rodičky,  matky, a najlepšieho záujmu dieťaťa:
   
Hosťkou relácie Infovojna z 23.10.2020 sú právnici  Adriana Krajníková a Štefan Harabin: https://www.youtube.com/watch?v=AICm2GIR4qQ
Neexistuje žiadna legálna ústavná a zákonná zákonná povinnosť na akékoľvek testovanie osoby. Má dva účely v jednom:
1. Použitie vášho biologického materiálu pre biohumánne účely jeho darovaním;
2. Pre vašu osobnú identifikáciu;
(ako daktyloskopické odtlačky prstov, zvláštne materské znamienka či sken rohovky vašich očí…).
Testovaná osoba zo zákona musí podpísať dobre informovaný súhlas pred každým medicínskym zákrokom o jeho účele.
Darcovstvo orgánov a tkanív či biologického materiálu po smrti je možné len vtedy, ak ho osoba ešte za jej života písomnou formou odmietne.
Poznámka: GDPR vpraxi sa mi javí ako sofistikovaná lož.
https://www.infovojna.sk/article/judr-krajnikova-testovanie-ludi-je-podvod-v-mene-statu-ide-o-marketing-na-predaj-tovaru-ktorym-su-ludia
Hľadá sa „stratený“ hlavný hygienik Mikas: Sú indície, že sa „sťahuje“ z obehu, lebo mu „dochádza“.
Matovič si preventívne „umyl ruky“ a právnu i trestnoprávnu zodpovednosť v dobrej viere, presunul na jeho „hlavu“: „Nie ja, to Mikas“.
Ibaže Matovič je predseda vlády.
Čl. 32 Ústavy SR a jeho dikcia hovorí o práve občanov postaviť sa na odpor vtedy, ak:  „Občania majú právo postaviť sa na odpor proti každému, kto by odstraňoval demokratický poriadok základných ľudských práv a slobôd uvedených v tejto ústave, ak činnosť ústavných orgánov a účinné použitie zákonných prostriedkov sú znemožnené.“
Covid má jednu dobrú, úžasnú vlastnosť: Odhaľuje tváre, kto je kto a až ako je nebezpečný a temné stránky ľudského faktora (odvrátená strana Mesiaca a čela jednej mince). Týka sa to aj veci Korda verzus Harabin (nemal rúško).
Občania v telefonátoch a mailom hosťka a hosť relácie Infovojna:
Pribúdajú informácie, že príbuzní zomrelých osôb pred ich pitvou majú za finančnú odplatu (1000 eur, slovom tisíc, to nie je preklep!) podpisovať súhlas s uvedením dôvodu smrti: Covid.
K evidencii dôvodov úmrtí seniorov nájdete info v čase od 1:46  Infovojny.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

Už nie so znepokojením ale so stupňujúcou sa hrôzou a zdesením sledujem stav úpadku právneho a ľudsko-právneho vedomia od predsedu vlády a celej exekutívy od Úradu hlavného hygienika až nadol (zdravotníctvo, policajný zbor…) personálu prokuratúry, ako strážcu zákonnosti, a „nezávislej“ justície..!
Môžu konať len v intenciách Ústavy a zákona! Konajú proti a mimo ne! Platí (neplatí?), že: Na nepráve nemožno postaviť právo!
Ústavný súd je v už obzvlášť mimoriadnej situácii, kde dnes ide o práva, slobody, dokonca už aj o zdravie a životy ľudí, s covidom aj mimo neho (psychika a sociálne zdravie spoločnosti) a naliehavý verejný záujem, hodný záujmu a osobitného zreteľa, nekoná a pasívne „čaká“ na podnety!
Poznámka: Až taký úžasný bol politicky zvolený špeciálny prokurátor? Aký účel naplnila jeho politická nominácia a politická voľba? Naplnila?
Farizejov, nekompetentných a darebákov treba „korbáčom“ vyhnať z nášho chrámu, samozrejme len legálnou a ústavnou cestou… (na nekompetencii sa podpisuje aj kvalita diplomoviek, dotvára obraz osoby).
Za seba už nemám koho voliť, panašoval by som dáke osoby, ktorým ako-tak dôverujem, vidím objektívnu nutnosť nového rozdania kariet v parlamente.
Ako vždy, žiadam predčasné voľby a bez zbytočného odkladu. Meškáte, ľudia, už meškáte! Zaplatíte za to svojimi slobodami a právami!
K použitiu antigénových testov: Je tu indícia pre dôvodné podozrenie, že ich povaha zakladá nehospodárne nakladanie so štátnymi zdrojmi pre vybrané firmy (parketa NKÚ a ÚVO).

  • SlabéVýborné (+3 skóre, 5 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?