Publikované: 04.02.2015

Čože je to päťdesiatka? Fico radšej 60…

Prečo Robert Fico neodvolá ministra Pavla Pavlisa? Bojí sa niečoho, respektíve niekoho? Pred komunálnymi voľbami odvolával jedna báseň. Za 5000 €, ktoré nikto neukradol, lebo po návrate zo služobnej cesty boli vrátené do pokladne presne podľa internej smernice, dokázal premiér hrubo urážať vtedajšieho generálneho riaditeľa Tiposu Ladislava Krišku. A to aj napriek tomu, že tento človek mu dokázal počas svojho pôsobenia vygenerovať extrémne slušný zisk…aby mohli Fico a jeho vláda pohodlne míňať. Rýchly koniec zažili aj ministerka Zvolenská a vtedajšia podpredsedníčka NR SR Zmajkovičová. Na stoličku šéfa zdravotníctva si sadol človek, ktorý bol celý čas pravou rukou nielen Zvolenskej…takže išlo len o kozmetickú úpravu, ktorá nič nevyriešila. A dámy sa môžu spokojne, beztrestne usmievať…

Robert Fico už svoju predvolebnú kampaň odštartoval a jeho škriatkovia mu radia, čo má urobiť, aby bol v očiach verejnosti najlepší. Otvára druhý pilier, aby si zarobil na celý predvolebný rok, ktorý bude finančne náročný. Prečo tento krok neurobil skôr? Vlaky už nie sú zadarmo len pre študentov, 50% zľavy majú už aj pracujúci. Premiér je buď zlý ekonóm, alebo až príliš veľký populista. Zrejme si neuvedomuje, že týmto krokom pomaly ale isto úplne likviduje autobusovú dopravu a teda berie prácu ľuďom. Slovákom, ktorí by ho mali voliť…

Príspevky na materské škôlky a centrá pre deti vo firmách…Fico mal tri roky na to, aby k podobnému kroku pristúpil. Vláda doteraz spala? Alebo sa zameriavala len na chyby Radičovej vlády? Síce, pardon…ministri, ktorí sedia na svojich stoličkách sa najskôr museli oboznámiť so svojimi rezortmi. A keďže nie sú odborníkmi na danú problematiku, trvalo im to tri roky, aby aspoň okrajovo zistili, čo všetko im daná pozícia ponúka.

Museli sa tiež dobre postarať o svoje firmy Váhostav a Doprastav, pomôcť im, ochrániť ich pred veriteľmi. Pred obyčajnými podnikateľmi, vďaka ktorých daniam si táto vláda môže zaobstarávať honosné hmotné a nehmotné statky. Je to odporné, že Fico nevyvodí zodpovednosť voči ministrovi hospodárstva a bude sa takto hlúpo smiať  ľuďom do tváre. Ako môže jeden minister povedať, že nie je prepojený s firmou Port Service, keď jeho manželka v nej vlastní tretinový podiel?! Prečo by firma, ktorá je so štátom v súdnom spore o 60 miliónov €, mala mať výhody? Lebo zrejme niekto dostane to, čo si vypýtal. Toto nie je korupcia? V zahraničí by za takýto megaškandál minister nesedel na svojej stoličke ani o minútu dlhšie. Na Slovensku bude sedieť vo vláde ešte aj po voľbách…lebo má evidentne dobré krytie, respektíve všetko robí na pokyn niekoho vyššieho…meno Babiš je dosť silné…

Za peniaze si zdravie nekúpiš, no všetko ostatné si na Slovensku kúpiš…Polícia a minister vnútra si robia zásluhy za rôzne mini veci…podarilo sa im odhaliť korupciu v zdravotníctve, keď si lekár zobral 500€ úplatok. Trápne…všetci lekári berú úplatky, bolo to tak aj pred ´89…česť výnimkám, ale tých je naozaj málo…ale čo je to 500€ v porovnaní s miliónovými úplatkami pre tých najvyšších? Je niekto taký stíhaný? Bývalý minister, súčasný minister, poslanec…všetci na seba pre médiami vykrikujú, opozícia sa bije s koalíciou, no v jednom sú jedna ruka…v korupcii. Prečo sa premiér, alebo minister Kaliňák nepozrú na prsty svojim kamarátom? Kto je v skutočnosti vplyvný podnikateľ Miroslav Výboh a koho riadi? Kto sú Juraj Široký a jeho svat Jozef Brhel?

Prečo až po rokoch pôsobenia zločineckých skupín označovaných ako Sýkorovci a Piťovci, skončili niektorí z nich za mrežami? Doposiaľ vari nemala polícia žiadne dôkazy? Alebo len mali uvoľniť priestor nejakej ďalšej skupine? Prečo sa Kaliňák nesnažil viac, keď sedel na stoličke ministra v prvej Ficovej vláde? Je zaujímavé sledovať blogy jednej novinárky, ktorá o týchto skupinách píše. Niekedy mám pocit, že prepisuje veci z policajnej zápisnice…mocným to vyhovuje , že to napíše tak, ako potrebujú…Niekedy sa mi zdá, že na Slovensku je nielen vláda jednej politickej strany, ale aj vláda jednej mafiánskej skupiny, ktorá tiež potrebuje byť najsilnejšia, aby ju nikto nedokázal ohroziť a aby mohla urobiť potrebnú špinavú robotu.

Na lep premiérovi skočila aj Iveta Radičová. S úsmevom si po dlhých súdnych ťahaniciach podali ruky a bolo po probléme. Tak, ako ju dostal svojho času Ivan Mikloš a Mikuláš Dzurinda, tak tomu nebolo inak ani teraz. Prečo neprišiel Fico na súd už dávno? Lebo až teraz začal svoju kampaň. Keby som bola na mieste expremiérky, určite by som mu ruku nepodala a to len z princípu. Zbytočne ukázala svoju slabosť pred celým národom. Muži vedia byť tvrdí, ženy by mali byť tiež. Škriatkovia Ficovi poradili dobre a za dverami svojej kancelárie sa môžu smiať nad tým, ako premiér ukázal svoju “veľkosť” pred hlúpymi voličmi a obľúbená Radičová mu v tom pomohla.

Robert Fico si ide splniť ďalší ideologický sen, chce moc až do dôchodku. Jeho kampaň je vskutku nehorázna, začal skôr, aby to nedopadlo ako v prezidentských voľbách. Rok sa budú Slováci tešiť z maximálnych výhod a potom sa opäť všetko dostane do starých koľají a odpoveď pre ľudí bude jednoznačná, keď chceme zotrvať v dobrej ekonomickej kondícii, musíme všetky opatrenia zrušiť.

Keby mu naozaj išlo o dobro ľudí, tak by som to pochopila, tiež mám sociálne cítenie. Lenže on chce všetkým iba zalepiť oči a potom sa na ľudí vykašle…teda on na nich kašle aj teraz. Ak by existovala svetová súťaž Mr.Populista, mali by sme konečne víťaza. Robert Fico by nemal vo svete konkurenciu.

  • SlabéVýborné (+11 skóre, 15 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?