Publikované: 06.09.2013

Dajme nacistom šancu

Dajme šancu nacistom . Poučili sa zo svojich chýb a nemali by byť v dnešnej dobe vylučovaní.

Vykonali tú počas krátkej doby , čo v našej krajine pôsobili, veľa dobrého a nezaslúžia si, aby na nich ľudia stále hádzali špinu. Stali sa chyby, veľké chyby , ale za tie sa ospravedlnili a uvedomujú si ich. Nikto by ich neopakoval.

Príde vám na týchto tvrdeniach niečo divného? A prečo?  O komunistoch podobné reči počúvam poslednou dobou veľmi často. A spravidla s dodatkom – nezažil si, tak nehodnoť .

Takto začína geniálny blog Jana Zajaca, ktorý stojí za to si prečítať celý!

Akceptácia nacizmu?

Podľa tejto pokrivenej logiky by ani nacizmus nemal byť plošne odmietaný a kritizovaný. Naopak! Treba naň hľadieť optikou vtedajšej doby a uvedomiť si jeho pozitíva a súvislosti. Napriek tomu je nacizmus odmietaný takmer všetkými vo vzájomnej zhode, aj keď by ho predsa mali negatívne hodnotiť len jeho pamätníci , ktorých je však sakramentsky málo.

Nacisti by teda mali dostať šancu sa prejaviť. Mať možnosť kandidovať , očistiť svoje meno. Keď poupravím najčastejšie komunistické argumenty , tak :

 • Niet sa čoho báť , dnes už by Židov nikto do koncentrákov nezvážal. V dnešnej dobe už to nie je možné a nie je k tomu ani dôvod.
  .
 • Nacisti sú jediná strana, ktorá sa za celých takmer sedemdesiat rokov nijako neskompromitovala.
  .
 • Nikto by nikoho nezatváral, nikoho by neprenasledovala tajná polícia, je iná doba. Jediné, o čo nacistom ide, je silný a šťastný národ, čo chcú dosiahnuť cez prepracovanú sociálnu politiku.
  .

Prečo mám pocit, že by také argumenty nikdy neprešli ? Komunistom však prechádzajú! Panuje tu akýsi konsenzus, že nacizmus bol zlo, avšak komunizmus … no … mal svoje muchy , ale myšlienka je dobrá. Dnes už by to bolo inak . Bez tých múch.

Veď by sme ale tých pozitív na protektoráte a Tretej ríši všeobecne našli mnoho. Neboli bezdomovci a narkomani . Nebola nezamestnanosť. Ríšskym občanom bolo, okrem obdobia vojny , dobre. Budovalo sa.

Takže mi, milí súdruhovia, povedzte : prečo by sme nemali dať nacistom šancu? Pretože sú … proste zlí?

A prečo by mladí ľudia nemali hodnotiť režim, ktorý nezažili? Koľko z vás, súdruhovia, zažilo Protektorát?

A vy ostatní, bez červenej knižky v šuflíku – kedy už sa zbavíme oboch týchto svinstiev, hnedého i červeného?

 

Zdroj:
http://janzajac.blog.idnes.cz/c/359598/Dejme-sanci-nacistum.html

 • SlabéVýborné (+12 skóre, 16 hlasov)
  Loading ... Loading ...
 • pošli na vybrali.sme.sk
 • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?