Publikované: 26.11.2014

Ďakujem pán prezident!

To čo som dnes počul a videl prostredníctvom internetu som absolútne nečakal. V parlamente vystúpil prezident Andrej Kiska. Tým len potvrdil to, že je dobrým prezidentom a neľutujem, že som mu dal svoj hlas. Predchádzajúci prezident nereagoval takmer na nič. O Kiskovi sa to povedať nedá. Tak ako sľúbil v kampani, to aj dodržal. Zastal sa ľudí. Presne tak, zastal sa ľudí, ktorí už majú dosť korupcie, klientelizmu, podvodov, arogancie moci, nespravodlivosti ….

Je nad slnko jasne, že strana SMER-SD má problém, pretože inak by bývalý predseda NRSR Pavol Paška neodišiel z funkcie. Predpokladám, že to neurobil sám od seba, ale bolo to rozhodnutie šéfa strany. Na tom však už nezáleží. Presuniem sa k protestom, ktoré prebiehajú v týchto dňoch.

Nedá mi nepripomenúť protesty Gorila a ich počiatok, priebeh a záver. Budem to definovať takto. Počiatok – slušné, priebeh – stroskotanie organizátorov a organizácie, záver – chaos. Pochopila to dokonca sama organizátorka protestov Gorila a uznala, že tie ich požiadavky boli uletené (viď VIDEO NA SME.sk )

Ak to porovnám s terajšími protestmi, tak som aj rád, že ich organizujú štyria poslanci, ktorí majú predsa len viac skúsenosti. Konkrétne ide o Alojza Hlinu, Daniela Lipšica, Igora Matoviča a Richarda Sulíka. Všetci štyria majú čo to za sebou. Ak sa na to pozrieme z nadhľadu, tak naozaj všetci štyria počas svojho pôsobenia prejavili vôľu a chuť bojovať proti korupcii, klientelizmu a arogancii. Matovič nás presvedčil už len tým, že bol jeden z prvých aktívnych poslancov, ktorí bojovali za zrušenie poslaneckej imunity. Hlina už počas protestov autodopravcov v roku 2010 organizoval podobné protesty a kritizoval podozrivý mýtny tender vlády Róberta Fica. Richard Sulík bol tiež jeden z tých, ktorý podporil Radičovej návrh na zverejňovanie všetkých zmlúv na internete. Daniel Lipšic má toho za sebou viac. Nebudem tu menovať akých “mafiánov” dostal za mreže, ale skôr spomeniem to, že bol jeden z prvých, ktorý veľmi aktívne upozornil na kupovanie hlasov poslancov v parlamente v roku 2006 počas Dzurindovej vlády.

Aj preto môžu mať tieto protesty väčší úspech a lepší priebeh, ako to bolo v roku 2012 proti “gorilám”. Je tu veľká výhoda a tou je SKÚSENOSŤ.

Na záver mi nedá nespomenúť komentáre v diskusiách, kde sa snažia rôzne osoby vyťahovať všeličo, len aby ľudí od protestov odradili.

 

Prajem si lepšie, moderné a slušné Slovensko.

  • SlabéVýborné (+6 skóre, 8 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?