Publikované: 24.10.2019

Ďalší útok Denníka Nenávisť

Denník Nenávisť je zodpovedný za výber tém a autorov pod krytím pluralizmom a liberalizmom názorov, s ktorými „pracuje“ na svoj obraz.

„Pozor, ten titulok napísali novinári. Rovnako ako ďalší o tom, že keď je v manželstve problém, jediným riešením je rozvod.“ (Zlatko Pastor)
Trvácnosť (trvalý, trvácny) významy, konotácie, slovník: https://slovnik.aktuality.sk/synonyma/?q=trval%C3%BD
„Možno by manželstvo fungovalo lepšie, keby sme ho uzatvárali na dobu určitú. Naozaj neviem, či má zmysel zachraňovať vzťah, kde sa už partneri nemajú radi,“ hovorí český sexuológ Zlatko Pastor.
https://dennikn.sk/1626066/sexuolog-pastor-zijeme-coraz-dlhsie-a-je-takmer-nemozne-aby-jeden-par-prezil-spolu-cely-zivot/?ref=tit
Predlžovanie veku ľudského života nemá na trvácnosť manželstiev žiadny vplyv. Má ho vždy osobná mentálna výbava a mentalita manželov, vlastnosti ich osobností a ego a sebecký faktor (psychológia osobnosti; ja, jástvo). Poznámka – nemýliť si so „sebeckým génom“ podľa Dawkinsa.
Každý manželský a partnerský vzťah, založený len na sexualite je vždy scestný svojou neúplnosťou a nedokonalosťou. Pre rozpad stačí strata sexuálneho záujmu jedného z manželov.
Voľbu a výber na osi muž-žena-žena-muž zakladá vzájomná „chémia“ (sexuálna a mentálna príťažlivosť). Tie sú na počiatku vzťahu. Ostatok je racionalita (záujem, slobodná vôľa a vzájomná zodpovedná dohoda muža a ženy vstúpiť do manželského zväzku).
Sú známe krízové obdobia manželstiev po 8-mich, 10,15-tich rokoch. Známe sú aj príčiny. Nevera je jednou z nich. Tá aj ostatné majú osobnostné, sociálne a ekonomické korene (ďalšia kolonka „iné“).


Ako uvádza sexuológ, univerzálne instantné riešenie neexistuje. Pokúša sa ho nájsť predmanželské poradenstvo. Svetské nie je alebo málo je využívané „snúbencami“ (zanedbávané). Chýba prednostne vzdelávanie a výchova detí a mládeže k zodpovednému manželstvu a rodičovstvu. Na jeho miesto je neomarxistami vsúvaná rodová ideológia a sexuálna výchova k „zdravému“ (venerológia) a zodpovednému sexu a „reprodukčnému zdraviu“ (antikoncepcia, potraty) pod false flag údajných sexuálnych slobôd a práv vraj už detí a mladých dievčat; tie sa potom domáhajú svojich falošných práv, ako ovce, vedené radikálnymi feministkami: „Ženské telo je vlastníctvom ženy.“ To je lož. Vlastníctvom ženy je len jej prázdna maternica. O „osude“ počatého plodu má právo rozhodnúť muž, manžel, partner tehotnej ženy. A dobrý zákon, lebo: „Ľudský život je hodný ochrany už pred narodením, od počatia, po prirodzenú smrť.“ Platí vo svetskom aj náboženskom rozmere, lebo: „Nezabiješ!“
Katolícka cirkev pozná a ponúka prípravu na manželstvo:
https://rodina.kbs.sk/clanok-nezaradeny/priprava-na-manzelstvo
Ostatok článku odmieta absolútnu hodnotu manželstva v jeho svetskom a náboženskom rozmere.
Inštitút manželstva bol založený pre účel legalizácie intímneho spolužitia muža a ženy a založenie rodiny pred svetom a kresťanským bohom.
Denník N svetskú hodnotu manželstva relativizuje a rozvoľňuje a náboženskú nezmieňuje. K legalizácii pedofílie denníkom SME pridáva (podsúva) propagáciu promiskuity ako spoločenskej normy a etiky liberálov. Propaguje oprávnenosť registrovaných partnerstiev (voľné zväzky hockoho s hockým).
A toto má po parlamentných voľbách 2020 posvätiť štát svojou ústavou a zákonom. Potom príde na rad ústavná definícia manželstva.
To je útok na preambulu Ústavy SR a charakter Slovenska.
Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan.

P.S. Kým bol 22.10. vedený kontraproduktívny útok proti Blogovisku a mojim článkom? Zasa Tí Rusi..? Moje ním “odstrelené” články sú znova na mieste. A budú ďalšie… (zálohované).
Člováci a človenky, spamätajte a prebuďte sa. Ešte je čas. Vyhodnotím aj po voľbách…

  • SlabéVýborné (+4 skóre, 4 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?