Publikované: 17.08.2019

Ďalší útok na Hlavné správy

Existencia médií typu Hlavné správy je pre spoločnosť dôležitá pre zachovanie rovnováhy mediálneho prostredia tvoreného jej vnútorným konfliktom medzi pravdou, polopravdami a lžami, a v Smatanových zoznamoch, odporúčanou, živou vodou.
Samozrejme, akože inak, selektívne mysliaci Smatana „škandál“ zdieľal Smatana na svojej fejzbúkovej stránke. Mimo ňu, zdieľať aj na iných, sa ale neodváži. Bojí sa…

Bez nej by spoločnosť zastala vo vývoji a uviazla v želé, aspiku, jedinej instantnej pravdy médií typu Denník N (nenávisť a zloba) a SME (detto). V mediálnej diktatúre. Orwellovskej mediálnej totalite. Persóny typu Smatana a spol. a tieto médiá, majú v mokrých snoch, projekt „ministerstva pravdy“.
Denník N a SME si „kopli“ do Hlavných správ. Tie do momentu editácie a zverejnenia môjho článku nereagovali. Zvyknú. Aj ako na spravodajskú hru Jakuba Godu (Denník N); jeho hoaxy si „odniesli“ dôverčivejší čitatelia (zneužitie postavenia novinára):

Hlavné správy píšu aj to, čo takzvanému „objektívnemu, slobodnému a nezávislému“ rozumej aj: „liberálnemu“ mainstreamu, nechutí, čo ignoruje, lebo to všetko nie je súčasťou jeho ideologického a politického svetonázoru a geopolitickej orientácii. Aj preto, keďže za HS nestojí Eset, naopak, je proti, sú Hlavné správy často ťažko dostupné alebo nedostupné (poruchy načítavania)…

Pravda spravidla pokrivkáva za rýchlou lžou. Príklad: Predbehol ma, a vyčkal na križovatke s červenou.
Prípadne „preletel“ oranžovou a za križovatkou ho stopli dopravní policajti.

Výrez zo systému sociálnych funkcií médií: Informačná, oznamovacia, kognitívna (poznávacia) vzdelávacia, heuristická, socializačná, monitorovcia, kontrolná (stav demokracie), aktivačná, organizačná, mobilizačná…
Všetky médiá majú vo svojom nástrojovom portfóliu, mimo a nad rámec svojho poslania a funkcií, aj rozohrávanie informačných a spravodajských hier. A vypúšťajú kontrolné „meteorologické“ balóniky. Médiá ovplyvňujú verejnú mienku. Manipulátorská funkcia a metodiky Overtonovho okna (na ostatok už aj obhajoba pedofílie v Denníku N) nie sú originálnou funkciou médií, ale to je už otázka plnenia účelu ich registrácie.

Vo vyspelej demokratickej spoločnosti so zrelou politickou kultúrou, by minimálne po vražde Kuciaka až do ústavného vyriešenia veci dôvodov, objednávateľov, vykonávateľov vraždy a ich kolaborantov a spolupáchateľov, až do riadnych parlamentných volieb, mala byť menovaná apolitická dočasná úradnícka vláda, sledujúca jediný cieľ: Vyčistiť politické prostredie od persón, naviazaných na zločineckú mafiu od Gorily po Kočnera a spol. naprieč zákonodarnou, vládnou (exekkutíva) a súdnou mocou, navodiť stav funkčného právneho štátu.
Ibaže Slovensko takou krajinou nie je. Persóny v politike sú spravidla viac-menej len pologramotné a nedovzdelané. Sledujú svoje osobné ego ciele a záujmy. Mnohé z nich sú „úplne normálne“ (zdravé)
psychopatické a sociopatické (narušené) osobnosti.
Okrem toho, problém je jej zostava a zloženie: Slovensko žiaľ nedisponuje a nebolo tak ani doteraz, intelektuálnou a duchovnou elitou, s nepriestrelným morálnym, mravným a etickým kreditom; je už v totálnom mravnom rozklade. Slovensko je choré. Disponuje ale „liberálmi“, ktorí chcú na Slovensku zmenu, ale nie na váš, môj, obraz, ale na svoj, ich, obraz.
Prakticky bez výnimky sa k vládnej moci derie spoločenská luza a spodina, ktorá, ak sa jej to podarí, môže byť tou, ktorá dá Slovensku poslednú ranu z milosti.
Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

  • SlabéVýborné (+1 skóre, 1 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?