Publikované: 20.11.2020

Ďalší zrejme márny pokus

Slovenská občianska spoločnosť a piesočkárske pre seba politické mimoparlamentné spektrum, čakajúce už na predčasné voľby, nie je zväčša na ne pripravené a bez šance na zjednotenie.
Než tak urobili slovenské “národno-vlastenecko-kresťanské” strany, straničky a bezvýznamné fejzbúkové politické krúžky, boli z parlamentu von. Rovnako dopadli “maďarské” bez politickej objednávky “zdola”. Všeobecnou politickou objednávkou je právny štát na hrane a za hranou ústavnosti.
Slovensku dnes vládne ideologicky a politicky zmiešaný aktivistický spolok na čele so svojvoľným diktátorom. V opozícii je rozhádaný Smer 1 a 2 (Hlas) a ĽSNS pred súdnym zrušením a zákazom.

Ak z volieb generálneho prokurátora vzíde mladý a odvážny kandidát Tomáš Honz, lebo módny trend boja proti pravicovému extrémizmu, zosobneného Kotlebovcami, vtedy ĽSNS padne. Slovensko zaplaví nová, neomarxistická progresívna ľavica. Cesta k NWO bude otvorená.

Cez Zem a vek a Youtube úplne zbytočne a naprázdno “zjednocuje” slovanstvo Harabinov promotér Rostas. Harabinova Vlasť mala a má dnes 1,5 percenta. Jej šéf ako nudiaci sa dôchodca robí bez nároku na odmenu právne poradenstvo a hecuje Slovensko na odpor cez Slobodný vysielač, svoje blogy a fejzbúk.
Pre Slovensko je príznačné, že jeho politický ani občiansky front sa nevie a nechce spojiť a zjednotiť a ani to nemá v úmysle. Ak by sa tam dostal v dákom zlepenci, rozpadne sa v parlamente.

Na scéne je ďalší politický subjekt s istou aktuálnou šancou na cestu do parlamentu, ktorý si ale tiež sebaisto myslí, že sám prejde predčasnými voľbami (ich voličskú základňu tvoria poslucháči Slobodného vysielača a fejzbúkári, plus núdzovým stavom dotknuté a poškodené osoby, v procese žalôb proti štátu a ich blízke okolie):Občiansky a profesionálne pro aktivistická advokátka JUDr. A. Krajníková, známa ako ochrankyňa práv rodičky v košickej pôrodnici, založila politickú stranu Právo Slovenskej republiky, o čom relevantné médiá, počnúc “verejnoprávnou” a neštátnou TA3  neinformujú, lebo (selektivita info podľa: čo sa nehodí, škrtnúť) popri len alternatívnej Infovojne Slobodného vysielača a fejzbúku, ich trochu zasuplujem.
Na jednej strane: Ich politický potenciál a výtlak je ale už vopred oslabený najmä vzťahom ich ega k samým sebe ako tým najpovolanejším. Ich jástvo je silnejšie ako dnes akútny záujem covidom a totalitnými politikami Matoviča a jeho vlády kruto zmietaných občanov Slovenska.
Na druhej strane: Slovensko, mimo sociálnych sietí, nemá vinou médií o afére s rodičkou v Košicoch a činnosti JUDr. Krajníkovej ako ochrankyne práv a spol. (supluje verejnú ochrankyňu práv) ani šajn.
Mimochodom, platí to aj pre JUDr. Harabina a jeho Vlasť.
Môj článok beztak ostane len na fejzbúku.

Ak to občianstvu a voličstvu nevyšlo s Matovičom, a bude žiadať predčasné voľby a ďalšiu zmenu, bude musieť splniť požiadavku elektorátu pre petíciu a následne platného a úspešného referenda.
Ich zmyslom pre mňa je najmä nové premiešanie arozdanie kariet (ústavná štvorkoaličná väčšina je nad rámec štandardnej parlamentnej demokracie).
Čistenie OČTK a justície bude pokračovať; pribudnúť by malo oddelenie inšpekcie ministerstva vnútra, teda, policajtov od policajtov…  (a kreovanie justičného inštitútu správneho súdu jeho oddelením od najvyššieho súdu).

Občianstvo a voličstvo samo potrestané a popálené bezhlavým voličským „náletom“ na prvoplánový „Matovičov efekt“ tým, že nesprávne vyhodnotilo Matovičovu osobnostnú vhodnosť opozičného politika bez zodpovednosti v opozícii, po voľbách v pozícii vládneho lídra, je už samé sebou zmätené a zneistené aj prípadným nepredvídaným výsledkom predčasných volieb, na ktorom pracuje samé voličstvo, ktoré ho bude na druhý deň po voľbách ľutovať.

Vo veci ústavných nejasností, chýba mi ingerencia Ústavného súdu. Ten ale nekoná lege artis ex offo ako OČTK, len na podnet. To, čo na tlačovkách prezentujú Hlas a Smer, už malo dávno byť na stole ústavného súdu. U mňa ide o opodstatnenie a dôvodnosť režimu Zákona č. 227/202 Zb. a jeho časť (článok) núdzový stav v časti jeho proporcionalita, trvanie, právna istota a škody spôsobené núdzovým stavom.

K presvedčeniu R. Fica o proti ústavnosti použitia armády vládou v čase núdzového stavu bez súhlasu prezidentky (opakovane na jeho piatkovej tlačovke k celoplošnému testovaniu):
Ústava, prvý oddiel, prezidentka ako hlavná veliteľka ozbrojených síl, Čl. 101 (…):
l) vypovedáva vojnu na základe rozhodnutia Národnej rady Slovenskej republiky, ak je Slovenská republika napadnutá alebo ak to vyplýva zo záväzkov z medzinárodných zmlúv o spoločnej obrane proti napadnutiu, a uzatvára mier,
m) môže na návrh vlády Slovenskej republiky nariadiť mobilizáciu ozbrojených síl, vyhlásiť vojnový stav alebo vyhlásiť výnimočný stav a ich skončenie, (…)
https://www.ta3.com/clanok/1197127/tb-predstavitelov-strany-smer-sd-k-celoplosnemu-testovaniu.html
Slovensko sa nachádza v režime Ústavného zákona č. 227/2002 Zb. O bezpečnosti štátu v čase vojny, vojnového stavu, výnimočného stavu a núdzového stavu podľa Čl. 5 tohto zákona:
https://www.slov-lex.sk/pravne-predpisy/SK/ZZ/2002/227/
Vláda v prípade núdzového stavu nepotrebuje súhlas ani velenie prezidentky; je ústavne konformné a na mieste, velenie ministrom obrany.
Róbert Fico sa v súvise s nákupom covid testov otvorene oprel do antikorupčných mimovládok a médií… (povedal len to, čo o obstarávaní v čase núdzovéhob stavu vie každý fejzbúkár, aj o médiokracii a vplyve Sorosa, ibaže nemá šancu, vykričať to Slovensku a svetu na tlačovkách…).

Toto je len „napínavé“ čakanie na Godota. Aj mňa „napína“. Možno ale príde kúzelník alebo spod zeme vylezú Sitnianski rytieri.
Pred bránami parlamentu už trpezlivo čaká Progresívne Slovensko. Jeho volebné preferencie rastú. Bude ďalší pokus? Pribudne a naplno sa rozbehne boj proti rasizmu, xenofóbii a homofóbii, na stole parlamentu pristanú návrhy na registrované partnerstvá, manželstvá párov rovnakého pohlavia s príslušenstvom a vítanie migrantov a utečencov…
Na svoju príležitosť a šancu čaká aj odbočka a filiálka Progresívneho Slovenska, “kresťanskí” neomarxisti, Prostredníkovi Progresívni veriaci.
Tak, ako a eko to ide? Aký politický environment si prajete?

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

 

 

  • SlabéVýborné (+1 skóre, 1 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?