Publikované: 27.01.2023

Ďalšia budúca volebná habaďúra!

Zhruba od konca mečiarizmu nevznikajú politické subjekty ako objednávka zdola ale zhora ako údajná politická objednávka zdola. Dzurindu a jeho „Modrú koalíciu“ nik nechce, Dzurinda sa chce sám. Nič spoločné so záujmami a potrebami Slovenska. Nudí sa. Mečiar sa vyhodnotil správne. Pozitívne hodnotím jeho sebareflexiu. Radšej byť ticho v Elektre… a nepripomínať sa…  iba tu i tam dať nezáväzný názor na tú skazu. Očakáva sa, ako sa rozhodnú Radičová, Mikloš…

Dzurinda zistil, Dzurinda sa uistil, že Gorila je preň mŕtva, Dzurinda  sa bezpečne vracia… a roztvára širokú konzervatívno-liberálnu a liberálno-konzervatívnu náruč:https://www.ta3.com/clanok/257426/tb-expremiera-m-dzurindu-o-politickom-projekte-modrej-koalicie

Mikuláš Dzurinda použil a zneužil Kolára a jeho SPOLU. Prezentácia Modrej koalície Dzurindom stroho vojenskou dikciou jej šéfa vyznela ako diktát, príkaz, rozkaz!

Predvolebná politická korupcia pokračuje a bude v parlamente pri zostavovaní aj ďalšej novej „antikorupčnej“ vlády. Vedzte ale, že korumpované ste vy, voličstvo, ICH predvolenými sľubmi, čo sa deje už tridsať rokov po vyhlásení samostatnosti Slovenska a sľubov, že v EÚ vám bude dobre, že NATO vás ochráni, každé štyri roky žijete od ilúzie k ilúzii, ktorá sa vám nenaplní, tak volíte znova, znova a znova… zo Zoščenkovho kolotoča.

Podobným politickým subjektom na objednávku „zhora“ ako Modrá koalícia je Aliancia-Szövetség. Ministerstvo vnútra registruje okolo 150 politických a 8 tisíc občianskych spolkov a združení… (dôsledok demokratizácie a pluralizácie slovenskej spoločnosti s podporou Georga Sorosa, jedného z hlavných deštruktorov jeho „otvoreného“ spoločensko-politického dnes do v circulus vitiosus do seba zrúteného systému; Zoščenkov kolotoč).

Žiadam zmenu volebného zákona: Zákaz volebných kandidátok s predvolebnými účelovými koalíciami na jedno použitie ako výťah k politickej moci.
Spravidla ide o ideovo-politicky-hodnotovo-programovo eklektické politické subjekty; príklad: OĽaNO (tri v jednom); účel: Anti Fico (anti Pellegrini). V Česku: Päťkoalícia Anti Babiš v trvalom konflikte záujmov, v Maďarsku: Koalícia Anti Orbán (po voľbách sa rozpadla).

Každý volebný subjekt musí do volieb sám s jasným a zrozumiteľným volebným programom; povoľuje sa vznik povolebných vládnych koalícií až po spravidla označení zostavovateľa prezidentkou ako víťaza parlamentných volieb. Voličstvo a Slovensko má denné skúsenosti s udržateľnosťou vládnej koalície… čo viedlo k pádu Mato/Hegerovej vlády.

Žiadam o ústavné zmeny v postavení politických subjektov v slovenskom ústavnom systéme. Dôslednú odluku politických a cirkevných subjektov od štátu, reálne uvedenie do života Čl. 1 (2) „Slovensko sa neviaže na žiadne náboženstvo ani ideológiu“ v časti náboženstvo a ideológia.
Ústava, politické práva, Čl. 29 (4):
„Politické strany a politické hnutia, ako aj spolky, spoločnosti alebo iné združenia sú oddelené od štátu.“ LOŽ! Politické subjekty vznikajú aj pre účel prisatia sa napojením na štátny rozpočet príspevkami za volebné výsledky, forma zamestnania, profesionalizácia politiky: Budú si ich financovať členovia, prívrženci a priaznivci priamo zo svojho alebo detto asignačnou daňou. To isté musí platiť pre náboženské konfesie a denominácie. Hoops! Reštitúcie-nereštitúcie, štát si ako povinná právnická osoba musí ponechať povinnosť financovať opravy a údržbu kultúrnych náboženských pamiatok.

Kto som, aby som ja, platil politické subjekty, ktoré som nevolil, ktoré si s ich programom neprajem (?); ide o násilie páchané štátom cez ústavu a zákon proti mojim základným právam a slobodám.

Hoops! Modrá koalícia rokuje aj s kresťanskými demokratmi, t. zn. KDH a Kresťanskou úniou. Hoops! Takzvané „kresťansko-demokratické“ subjekty sú politická habaďúra a volebný ťahák na občiansko-politicky sa správajúcu časť občianstva, hlásiaceho sa k kresťanskej viere a učeniu, ktoré zakazuje svetské politikárčenie Ježišovým obrazom o dvoch stranách mince: „Dajte bohu, čo je božie a cisárovi, čo je cisárovo“. Konflikt teokracia verzus demokracia. Kresťanská demokracia je pravicová forma ľavicovej sociálnej demokracie. V prípade kresťanských demokratov ide o falošných kresťanov. V prípade sociálnych demokratov o socialistov štátny etatizmus, v prípade liberálov a libertariánov typu SaS čo najmenej štátu. Smer a Hlas sa líšia konzervatívnejšou a liberálnejšou sociálnou demokraciou a aktuálne je medzi nimi politologický rozdiel v intervale 27. máj (Smer) a 24 jún (Hlas) ako termíny predčasných volieb.

Vysvetlite mi rébus Dzurindu: Konzervatívni liberáli a naopak liberálni konzervatívci. Čo to je? Zvolávam politologickú radu! Téma: Konzervatívne liberálne hodnoty… sú stále bezočivejší a odvážnejší a vás, majú “na háku”. Volebná alternatíva s možným korupčným koaličným potenciálom (vždy niečo za niečo!) Hlas, Modrá koalícia, SaS, čosi z liberálov (Čekovský…) OĽaNO a Progresívne Slovensko: http://www.blogovisko.sk/program-progresivneho-slovenska.html (povinne s Progresívnymi veriacimi ako filiálkou PS a.s.). Viac-menej ako pre koho, liberálne hodnoty sú pre nich konzervatívne, pevné, a nemenné. 

Záver: V slovenskom ani európskom či USA politickom systéme už ani nové politické subjekty neprinášajú vôbec nič nové, všetko sme tu už mali. Navrhujem zrušenie a zákaz politických subjektov a oprávnené záujmy a potreby ľudí riešiť občianskym snemom s pravidlami autentickej originálnej zastupiteľskej demokracie podľa ľudsko-právneho princípu rovnakého zaobchádzania v rovnováhe s priamou demokraciou. S ňou imperatívny mandát: „Vedomím a svedomím volených zástupcov ľudu je vôľa voličstva“. Včítane práva referendom skrátiť ktorékoľvek volebné obdobie, ak volené zastupiteľstvo neplní vôľu ľudu ako káže Ústava SR: Čl. 2 (1): „Štátna moc pochádza od občanov, ktorí ju vykonávajú prostredníctvom svojich volených zástupcov alebo priamo.“ Volebné obdobie nie je základné právo. Možno ho skrátiť a odňať ako vodičák. Má ktosi čosi proti?

Slovensko akútne potrebuje novú druhú ústavu driapanú a trhanú na kusy každou ďalšou vládou pre seba. Kto vie, vie, čo treba zmeniť, verejné diskusie už nie sú potrebné, treba skutky. Nová ústava bude musieť byť ratifikovaná ľudovým referendom (súčasť obligatórnych taxatívne vymenovaných povinných na moci a vládnutí participujúcich referend s priamym právnym účinkom). Popri nich v možnosti budú fakultatívne referendá: „Referendom možno rozhodnúť aj o ďalších otázkach všeobecného verejného záujmu“. Nová druhá ústava bude poznať aj konzultatívny plebiscit bez priameho právneho účinku. Má ktosi čosi proti? Alebo ma kto chcete skúšať z teórie štátu a práva, ľudských práv a slobôd a z ústavného práva?

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorick
yobcan


  • SlabéVýborné (+4 skóre, 4 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?