Publikované: 31.03.2021

Ďalšie úmrtia po Astre

Médiá prinášajú nové a ďalšie správy o smrteľných prípadoch po očkovaní AstraZeneca. Ide o krvné zrazeniny. Alebo krvácavosť. Alebo

„Nemecký inštitút Inštitút Paula Ehrlicha, národný regulačný orgán pre očkovacie látky, informoval o 31 prípadoch zriedkavých krvných zrazenín u ľudí, ktorým nedávno aplikovali vakcínu. Deväť z týchto osôb zomrelo. Ako ďalej uviedol spomenutý orgán, väčšinu zo spomenutých 31 prípadov s výnimkou dvoch tvoria ženy vo veku od 20 do 63 rokov.“
https://svet.sme.sk/c/22628826/nemci-zastavili-ockovanie-astrazenecou-u-mladsich-ako-60-rokov.html
Očkovanie Astrou sa neodporúča osobám s poruchami správneho fungovania trombocytov (krvné doštičky). Mení sa určenie vekových skupín. Otázny je aj ženský aspekt (tehotenstvo):
https://www.sukl.sk/buxus/docs/Media/COVID-19_Vaccine_AstraZeneca_PIL_pacienti.pdf
Výsledky dlho očakávaného amerického testu s vakcínou Oxford-AstraZeneca Covid potvrdzujú, že výstrel je bezpečný a vysoko efektívny.
Štúdia zistila, že zastavila ľudí pred vážnym ochorením na Covid-19, a nezistila žiadne bezpečnostné problémy týkajúce sa krvných zrazenín medzi 32 000 dobrovoľníkmi, ktorí sa zúčastnili.
Niektoré krajiny EÚ nedávno ( včera aj Nemecko; 31 postihnutí, 9 mŕtvych plus 3 ženy) pozastavili vydávanie vakcíny pre obavy z možného spojenia.
Aká je rada ohľadom krvných zrazenín?
Regulačné orgány vykonali preskúmanie nedávnych správ, že veľmi malý počet nedávno imunizovaných ľudí utrpel extrémne zriedkavú formu krvnej zrazeniny – trombózu mozgových dutín (CSVT) – v mozgu.
Vo Veľkej Británii bolo zaznamenaných päť prípadov CSVT – jeden z nich bol smrteľný – u 11 miliónov ľudí, ktorí dostali vakcínu.
Európska agentúra pre lieky (EMA) dostala ďalších 13 správ o CSVT. Môže sa vyskytnúť prirodzene a nebolo preukázané žiadne spojenie s vakcínou.
Regulačný orgán Spojeného kráľovstva aj agentúra EMA dospeli k záveru, že vakcína je bezpečná, a neexistujú dôkazy o tom, že by vakcína spôsobovala zrazeniny.
Ako preventívne opatrenie budú regulačné orgány naďalej monitorovať situáciu a odporúčať príznaky, ako sú nezvyčajné podliatiny alebo pretrvávajúce bolesti hlavy po očkovaní , v prípade, že by mali byť podrobení lekárskej kontrole.
Covidová infekcia môže byť vážna a môže tiež zvýšiť pravdepodobnosť vzniku zrazenín.
BBC uvádza: Akú vakcínu dostanem? Nebudete mať na výber, ktorú vakcínu dostanete.
https://www.bbc.com/news/health-55302595
Vo veci nie je „čistý“ ani PfizerBiotech: Neočkujte sa ním, „ak máte problém spôsobujúci krvácanie, ľahko sa vám tvoria modriny alebo používate liek na prevenciu tvorby krvných zrazenín“.

Otázky a odpovede k použitiu Sputnik V (Gam-Kovid-Vak) pre ruskú verejnosť (maximálna otvorená korektnosť):
http://www.stom2-surgut.ru/news/otvety-na-samye-rasprostranennye-voprosy-na-temu-v/
https://dzhmao.ru/info/profilaktika/koronavirus/aktualnyy-voprosy.php

Geopolitické aspekty Európskej liekovej agentúry EMA: Sputnik je nebezpečný, AstraZeneca dobrá. Astra certifikát má, Sputnik nie.
Vraj „stačí do príbalového letáka Astry pridať“: Smrteľné účinky vakcína má, ale  promile prípadov smrti sú proti prínosu vakcíny „zanedbateľné“.
O Sputniku nie sú žiadne správy o zisteniach nežiaducich účinkov. Predstavte si, že by boli.
Predstavte si aj cirkus, ak by EMA „nabrala odvahu“ odňať Astre certifikát. A dala ho Sputniku (plus ďalšie ruské vakcíny a lieky proti kovidu).

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo

P.S. Pripomína to „doťahovačky“ o to, kto neplní Minské dohody (normandský formát a Ukrajina vs. Donbas) a wahaboutizmus („ale vy…“) v obrátenom garde: Teraz ide o Astra vs. Sputnik. Rusi môžu oprávnene Westernu: „A čo vy? A čo Astra? A Pfizer?“ A pod otázky: Kto a čo je vlastne EÚ a EMA? Aké vecné výhrady má EMA/ŠÚKL proti Sputniku V? Morčatá prežili…
Čo sa stane so Sputnikom V na Slovensku?

Žiadam urýchlené predčasné voľby a zmenu hodnotovej orientácie a zahraničnej politiky Slovenska! Neprajem si jeho nútenú správu!
EÚ s jej podpindosmi trpí kognitívnou disonanciou; popiera a odmieta realitu!

  • SlabéVýborné (+3 skóre, 3 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?