Publikované: 29.06.2020

Ďalšie záznamy na linke Porošenko-Biden

Poslanec ukrajinského parlamentu Andrei Derkach uverejnil už v roku 2016 druhú časť zvukových záznamov telefonických rozhovorov údajne ukrajinského bývalého prezidenta Petra Porošenka s bývalým viceprezidentom USA Joe Bidenom, opisujúcich spôsob kontroly administratívy Ukrajiny riadenej USA. So záznamami sa pracuje v procese vyšetrovania a stíhania predošlého prezidenta Porošenka na ukrajinskom Štátnom úrade pre vyšetrovanie.
Derkach uviedol aj, že bol na štátnom úrade na výsluch ako svedok a svedčil o predtým zverejnených záznamoch, ktoré údajne dostal od novinárov.Najmä počas telefonických rozhovorov diskutoval muž s hlasom podobným Bidenovmu hlasu o prepustení Andriya Koboleva z funkcie vedúceho Naftogaza, na ktorej trval Vladimír premiér, ktorý pôsobil ako predseda vlády Ukrajiny. Biden údajne vystúpil proti tomuto prepusteniu a muž s hlasom podobným hlasu Porošenko sľúbil, že zabráni prepusteniu Koboleva a pochopeniu situácie.
“V Európe je to (Kobolevovo prepustenie) vnímané ako problém … Dúfam, že presvedčíte premiéra Ukrajiny, aby s tým spomalil,” uviedol údajne Biden Poroshenko.
Okrem toho údajne Biden a Poroshenko na žiadosť MMF diskutovali o potrebe zvýšenia ciel na Ukrajine. Poroshenko okrem iného údajne sľúbil Bidenovi, že bude vyvíjať tlak na reformnú radu a vládu, aby splnili požiadavky MMF. Podľa zvukových nahrávok diskutéri tiež diskutovali o kandidatúre Jurije Lutsenka na funkciu generálneho prokurátora.
Poroshenko a Biden údajne tiež diskutovali o znárodnení Privatbank a opozícii voči tomuto procesu zo strany jej bývalého vlastníka Igora Kolomoiskyho, ako aj o spolupráci medzi ukrajinskými a americkými špeciálnymi službami, najmä CIA, v prípade bývalého zástupcu Najvyššej rady Ukrajiny Oleksandra Onishchenka. Vrátane Poroshenka sa údajne poďakoval Bidenovi za odmietnutie spolupráce amerických orgánov s Onishchenkom. Biden údajne ubezpečil bývalého prezidenta Ukrajiny, že americké spravodajské služby vrátane FBI nespolupracujú s bývalým zástupcom.
Ďalšia konverzácia politikov sa údajne týkala bývalého predsedu vlády Ukrajiny Arsenija Yatsenyuka. Poroshenko najmä údajne požiadal Bidda, aby „sprostredkoval Yatsenyukovi“, že je potrebné, aby vláda podporovala negociačný proces v Minsku s cieľom vyriešiť situáciu v Donbase a vládu, aby podporila prezidentovu politiku. Po rezignácii Yatsenyuk Poroshenko údajne ubezpečil Biden, „že na ňom nemáme nič (Yatsenyuk) … a budeme ho chrániť“.
V máji Derkach zverejnil aj  niekoľko zvukových nahrávok, o ktorých údajne hovoria Poroshenko, Biden a Kerry. Biden ponúka Poroshenko 1 miliardu dolárov na rezignáciu generálneho prokurátora Viktora Shokina. Poroshenko  nazval  záznamy tromfom hore, ale súd v Kyjeve nariadil úradu generálneho prokurátora Ukrajiny, aby túto záležitosť vyšetril.
https://vz.ru/news/2020/6/22/1046377.html

Uvádzam prepis z článku: Ako vyzerá diaľkové ovládanie Ukrajiny
Autor: Obchodný analytik Gleb Prostakov
Ukrajina nie je pod vonkajším, ale ako „deep state“ USA, do vládnych štruktúr UA hlboko integrovaným vplyvom USA; cez Bidenove osoby „Biden Democrat“ prechádzajú všetky kľúčové vládne a manažérske rozhodnutia, týkajúce sa prepravy ruského plynu cez Ukrajinu.
Ukrajinský plynárenský priemysel je vo všeobecnosti najvýraznejším príkladom prepletenia záujmov vnútornej ukrajinskej korupčnej oligarchickej a politickej elity a externých manažérov z USA. Ide o prípravné procesy, majúce otvoriť obchod USA s ich bridlicovým plynom…
Spojené štáty, vstúpili do tvrdej konfrontácie s Ruskom v súvislosti s európskym trhom s plynom. Ide o vytvorenie ukrajinských podmienok pre expanziu predaja amerického bridlicového plynu.
USA a ich persóny riadia samotné vedenie spoločnosti Naftogaz. Biden priamo žiada Poroshenka, aby zabránil prepusteniu jej šéfa, Andreja Koboleva. Bývalý Obamov viceprezident mal a má všetky informácie od člena dozornej rady, Amosa Hohsteina, občana USA, ministerského úradníka, ktorý v Naftogaze pracuje dodnes.
Schopnosť zablokovať tranzit plynu cez Ukrajinu do Európy v správnom čase zostáva relevantná.
Je ťažké predpovedať, kedy príde hodina H, môžeme ale  hovoriť o základných podmienkach, ktoré predurčia toto rozhodnutie:
Po prvé, je pripravenosť americkej a európskej infraštruktúry LNG prijať veľké množstvá plynu zo Spojených štátov. Po druhé, ide o vyššiu cenu plynu, ktorá umožní oživiť uzavreté „bridlicové“ vrty. A po tretie, je to blokáda programu Nord Stream 2 a práca Washingtonu na roztrhnutí vzťahov Ankary a Moskvy a projektu Turkish Stream.
Ak budú tieto tri podmienky splnené, zastavenie tranzitu plynu cez Ukrajinu vytvorí umelý nedostatok plynu v EÚ, ktorý americkí producenti bridlicovej ropy ľahko kompenzujú, a to aj za vyššie ceny.
Ide o veľký ukrajinsko-americký projekt, ktorý má odmietnuť plyn z Ruska pre Ukrajinu a jeho tranzit známou cestou (aj so spätným chodom).
Začiatkom roka Andrei Kobolev, Bidenov „človek“ a šéf Naftogazu, oznámil dve základné podmienky pre priame dodávky ruského plynu:
Prvá podmienka je ziskovosť samotnej dodávky. Gazprom údajne doteraz nepredložil ponuku, ktorú nemožno odmietnuť. Čo je, samozrejme, lož. Pri spätnej dodávke ruského plynu existuje marža mnohých obchodníkov a virtuálne náklady na dopravu; priame dodávky sú pre Ukrajinu nepochybne prospešné. Zároveň z obchodného hľadiska nie sú priame dodávky plynu pre Gazprom na Ukrajinu veľmi dôležité – objem plynu dodávaného na vývoz je dôležitý a nie podľa toho, na aké kruhové trasy sa dostane k spotrebiteľovi. Priame dodávky plynu však tiež spájajú tranzitné objemy. Absencia tranzitu znamená, že tranzitná krajina tiež ostáva bez plynu. A toto potrebujú dosiahnuť USA.
Druhá podmienka je podľa Koboleva politická. Vedúci Naftogazu údajne nedostal smernice na vyjednávanie priamych dodávok od vlády. Čo už nie je lož, ale hlúposť. Koniec koncov, Ukrajina bez problémov nakupuje elektrinu, uhlie, motorovú naftu a palivo pre jadrové elektrárne z Ruska, rovnako ako plyn.
Pri spätných systémoch zarába značný počet ľudí. Od ukrajinských podnikateľov ako Achmetov, Firtash, Tigipko, štruktúry samotného Naftogazu až po ľudí blízkych jeho vedeniu a veľkým medzinárodným obchodníkom so sídlom v EÚ a USA.
Dodatočné náklady úplne znášajú ukrajinskí spotrebitelia. MMF slúžil na krytie zvyšovania cien plynu pre konečných spotrebiteľov, dobrovoľnými záväzkami ukrajinskej vlády.
Pamätáte si, ako sa Poroshenko pochválil Bidenovi o prekročení cien plynu pre konečných spotrebiteľov?
Liberalizácia právnych predpisov o plyne umožnila obchodníkom zarobiť si peniaze na domácom trhu Ukrajiny predajom plynu komerčným subjektom. Celkovo sa éra obchodníkov s plynom v 90. rokoch vrátila na Ukrajinu. Ukrajinská oligarchia sa zrodila v oblasti obchodu s plynom: priezviská Achmetov, Pinčuk, Tymošenková, Taruta a mnoho ďalších, spojených s planom…
Éra obchodníkov s plynom 2.0. prispieva k zrodeniu novej éry, spolu so starou vrstvou ukrajinských oligarchov, a cyklus sa opakuje.
Keďže obyvateľstvo v súčasnej ukrajinskej realite sa nezohľadňuje, ceny plynu boli zvýšené nie o 70 ale 100 percent (chválil sa Bidenovi Porošenko!) Naftogaz nie je z veľkej časti potrebný. Prípravy na jeho odstránenie sú v plnom prúde.
Bez ohľadu na to, či je alebo nie je postavený Nord Stream 2, bude ukrajinský systém prepravy plynu rovnako rozrezaný na kovový šrot.
Vnútorná ukrajinská prepravná infraštruktúra, plynovody na výrobu amoniaku a ropné produkty začali byť šrotom už skôr. Plynové aktíva sa znížia na zásoby plynu na západe krajiny, aktívne využívané európskymi obchodníkmi, ako aj na malé kapacity na výrobu plynu na severovýchode krajiny. Vďaka tomu plánuje Naftogaz vstúpiť do IPO za tri roky, keď oficiálne predá svoje aktíva.
Na príklade Naftogazu je možné na prstoch vysvetliť, do čoho presne vniká externá správa.
Prevzaté a spracované v opore o zdroje:
https://vz.ru/opinions/2020/6/26/1046971.html
https://vz.ru/news/2020/6/22/1046377.html
https://www.youtube.com/watch?v=GGyLi2pWXno
Nejde iba o kontrolu Ukrajiny pri vykonávaní geopolitických úloh (Krym, Donbas ako zástupné dôvody pre anti ruskú kampaň);
to je reálny, neskreslený predaj Ukrajiny, jej pôdy a aktív, premena na európsku perifériu…
Nebude zo psa slanina ani z vlka baranina. Ukrajina, presnejšie, jej vnútorné rozvratné štruktúry, majú reálne „na háku“ členstvo v EÚ aj NATO. Ukrajinu chcú len pre seba.
Si myslím, že sankcie nemali a nemajú byť vedené proti Rusku, ale Ukrajine.
Všetko je úplne v poriadku. Ide o normálny koloniálny režim.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

 

  • SlabéVýborné (+1 skóre, 1 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?