Publikované: 25.04.2020

Dánsko sa „teší“ záujmu USA

V Grónsku môžu po roztopení ľadovcov vzniknúť nové príležitosti na ťažbu ropy, kovov vzácnych zemín a iných minerálov. To všetko vedie k tomu, že podľa správy Fox News, USA zvyšujú rozvojovú pomoc tomuto ostrovu.

            

Aj v dôsledku rastúceho napätia medzi Ruskom a Čínou v Arktíde, americkí predstavitelia vo štvrtok oznámili, že Spojené štáty poskytnú Grónsku pomoc vo výške 12,1 milióna dolárov a otvoria konzulát na tomto arktickom ostrove.
USA nemajú rady, ak im ktosi stojí v ceste a ich programu Pax Americana. Na ich území prebiehala len občianska vojna Juhu proti Severu.
Spojené štáty majú v úmysle „oživiť“ spoluprácu s Grónskom po minuloročnom neúspešnom pokuse o kúpu tohto ostrova z Dánska. Američania majú záujem o zdroje Grónska, ktorých prístup otvára globálne otepľovanie a príležitosť vytvoriť protiváhu voči ruskému a čínskemu vplyvu v Arktíde.
Úmysel Donalda Trumpa kúpiť Grónsko z Dánska ale nemá šancu na úspech. Táto myšlienka sa však do Trumpa nedostala náhodou – Spojené štáty získali takmer polovicu svojho územia za peniaze.
Americký prezident sa správa ako podnikateľ: ak niečo môže mať úžitok, musí sa kúpiť. Preto sa v XXI. storočí môže prax nákupu a predaja území opäť vrátiť.
Spojené štáty vo štvrtok 23. apríla oznámili plány na vyhlásenie otvorenia zastúpenia Agentúry pre medzinárodný rozvoj (USAID) na americkom generálnom konzuláte v Grónsku s dotáciou 12 miliónov dolárov.
Ľad, pokrývajúci 90% územia Grónska sa naďalej topí, čo môže viesť k novým príležitostiam na ťažbu ropy a minerálov v krajine. Okrem toho otepľovanie otvára nové námorné trasy a nové príležitosti pre obchodné a vojenské činnosti.
Veľvyslankyňa USA v Dánsku Carla Sands: „Nevyužité zdroje Arktídy, ropa, plyn, nerastné suroviny, ryby…“ Podľa nej sú Spojené štáty najvýhodnejším partnerom Grónska v Arktíde.
Americká strana očakáva, že uzavrie také partnerstvo prostredníctvom priamych záväzkov, ktoré „urýchlia trvalo udržateľný rozvoj, prosperitu regiónu a dobrú správu vecí verejných…“.
Sandsová obvinila Rusko z „rastúcej militarizácie Arktídy“ a Čínu z  „presadzovania dravých ekonomických záujmov“ v Grónsku.
(Všimnite: „dravých“. USA sú len “ľudomilné” a Grónsko „chcú chrániť pred Ruskom a Čínou. Aj vojensky).
Predsa o tom je USAID. Pôsobí aj na Slovensku.
Trumpova administratíva by chcela začlenenie Grónska do zväzku USA a ponúkla Dánsku kúpu ostrova za paušál 600 miliónov dolárov ročne. USA zvažovali aj ďalšie doláre Dánsku, aby ho „motivovali“ k podpisu zmluvy.
Dáni osvedčili, že pôda a územie ich štátu nie sú na predaj.
Tu, neďaleká Ukrajina, na predaj je. Iný kraj, iný mrav.
Slovensku stále hrozí strata dvoch častí vnútorného územia, ak naďalej bude „poškuľovať“ po judášskych amerických dolároch a vojenských základniach USA (nie NATO!) pod zámienkou bezpečnostnej stratégie Slovenska. Lajčákova aj Korčokova, ktorá leží na stole parlamentu, naopak, bezpečnosť Slovenska len zhorší.

Ešteže nemáme problém s maršálom Konevom. Majú ho Česi. Som si myslel a veril, že mu predídu. Ale všade žijú blbci. Že Konev je výlučne „česká vec“ sú hlúpe kecy, ktoré dokladá dikcia česko-ruskej zmluvy z roku 1996. Nemožno vyžadovať plnenie zmlúv od iných, ak ich nedodržiavame, a nerokujeme s druhou zmluvnou stranou my.

Pokus USA o ich politickú, ekonomickú a vojenskú expanziu na východ od ich strácajúceho sa „raja“ nevyšiel.  Záujem USA o Grónsko vychádza aj z faktu, že táto politická súčasť Dánska patrí zemepisne k Amerike, ktorá pred Kolumbom „zemepisne a politicky“ patrila sama sebe a jej domácemu obyvateľstvu: bolo podrobené „civilizačnému, ekonomickému, ľudsko-právnemu a kultúrnemu pokroku“. Už neexistuje.
Po tom, čo Dánsko predaj Grónska USA odmietlo, Trump v auguste 2019 zrušil plán svojej cesty do Dánska.
Najnovšie vesmírne, ekonomické a vojenské záujmy majú USA o “náš” spoločný Mesiac.

Dánsko by malo svoje Grónsko ponúknuť domácim investorom. Lebo len to, čo je doma, sa píše. Lebo ani cudzia asistencia pri sporáku a kuchynskom dreze nevyhovuje žiadnej gazdinej; prichádza o zvrchovanosť a suverenitu. Tú nemajú len osoby, žijúce v spoločnej ubytovni. Riadne zavedená domácnosť jadrovej rodiny takou nie je.
Okrem toho by malo platiť: “Hoc pomalšie, ale za svoje.” A „cudzie nechceme, svoje si nedáme.“
Takzvaná „rozvojová pomoc“ USA cez ich USAID je cestou do pekla pred každého príjemcu. Nič a nikdy nie je „zadarmo“. To sú orwellizmy typu newspeak a doublespeak, ako: „liberálna demokracia“. Lož.
Takzvaná “zahraničná pomoc” je bezpečnostná hrozba pre suverenitu a zvrchovanosť každého štátu, ktorého politické “elity” sú na predaj. Za vysoko pravdepodobné korupčné a tučné provízie. Preto treba nechať preveriť aj majetky ministrov zahraničných vecí a obrany. Sú akosi “v závetrí” s ich “prácou” pre Slovensko…

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan.

Zdroje (aj, ako si Amerika postupne odkupovala svoje územia):
https://vz.ru/news/2020/4/24/1036166.html
https://inosmi.ru/politic/20200424/247327540.html
https://vz.ru/world/2019/8/17/992807.html
https://vz.ru/news/2019/8/21/993444.html
https://vz.ru/news/2019/8/21/993542.html
S odkupom dnes židovských území v Palestíne, začali židia. Mocní židia. Bohatí židia. Dnes vlastnia americký federálny rezervný systém FED. Všimol si to už aj Trump.
Covid-19 prinesie zmeny. Veľké systémové zmeny. Všetko zlé má vždy dve strany mince. V to všetci veríme.
Príde aj na Ježišovo podobenstvo? Alebo sa naplní Jánova Apokalypsa v časti Šelma?
Môžeme žiť so znakom 666? Budeme slobodnejší?
Grónsku, ako takému, to je jedno.

  • SlabéVýborné (+4 skóre, 4 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?