Publikované: 06.11.2022

Davoelitárske riadenie

Chlieb a hry je latinské príslovie (panem et circenses), ktoré charakterizovalo prístup cisárov k ľudu v neskorom úpadkovom období Rímskej ríše. Ak mal ľud jedlo a zábavu, nesťažoval si. Protesty mám za súčasť hier, chránených zhromažďovacím právom. Z protestov vzídu ďalšie elity.

Všetkým, čo túžia po lepších zajtrajškoch. Už boli. Odzvonili ste im oranžovou revolúciou 1989. Spustili ste deštrukčné procesy riadené USA. Dnes chcete len protesty a nové voľby, nie zmenu systému. Systém ale nemožno zmeniť žiadnymi voľbami len zmenou systému. Nechytáte sa.
Svetlejšie zajtrajšky vám ukradnú nové vami volené elity. Pôjdete do ďalších protestov. Budete chcieť ďalšie nové voľby. Circulus vitiosus znamená bludný kruh. Zoščenkov kolotoč. Politický systém je v troskách. Ste jeho súčasťou. Hoops! Kto áno, kto nie. Väčšina z vás to má “na háku”. Hoops! Aj voličstva. Voľby nemenia systém. Menia len politické pomery na slovenskej a regionálnych mestských a obecných úrovniach.    
Možno už budete mať referendum. Iba ste nepochopili, že systém nemožno zmeniť žiadnymi voľbami, len zmenou systému. Odporúčam ujasniť si význam a obsah pojmu elita. Vládnu nám “elity”. Ako dav ich volíte. Neslúžia vám, privlastňujú si vás. Skúmajte aj, ktoré persóny a čím vás oslovujú; pridávam biblický význam pojmu falošní proroci. 

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

  • SlabéVýborné (+2 skóre, 2 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?