Publikované: 21.03.2014

Dedinská fi(k)cia

Na vidly  buď pripravený!

Lebo si nič neurobil. Nič nevybavil a taký mocipán. Toľké roky! A my sme dlho verili! Pred voľbami té oné medové motúzy. Pché. Si sľuboval, že sa už nebude kradnúť jak za Dzurindu. Bohatým, že vezneš a ľudu dáš. Spravodlivo. Mne sa to páčilo, jak si penil. Ja veľmi chcem istoty, lebo sa sveta bojím. Té naše slovenské lepšie istoty. Aj robotu, spravodlivosť aj peniaze chcem! Kde to všecko je?! Nie som socka, ani lenivá, aj známosti mám a čo z toho mám, jako mám žiť?

Jak sme Ťa žrali, však si bol náš! Aj dneska sa tváriš, že si furt náš, obyčajný dedinský, ale si neni, ja to vidím. Čo tak ťažko robíš pre Slovákov, šak si furt len v televízore? Prosím ťa pekne, čo robíš? Veď nič nevidno. Ty len trepeš. Už si zabudol…sľúbil si lepšie a je horšie.

Nechcem Ťa viac ani za premiéra, ani za prezidenta. Mám dosť. Aj té bilbordy, šak na čo si teda pripravený, na to, jaká som nahnevaná? A je nás vela takých.

Napríklad na Hornej Nitre, šak otras –  to jako majú byť cesty? Školy hnusné, lavice jak z vojny, nemocnica smradlavá, bojím sa tam chodiť. Také parádne si sľuboval a čo  máme z Teba?! Nič, celé dlhé roky. Všade kriváci a úplatky. Fuj, ja nedám ani za svet. Mladí utekajú a tvoji rabujú.

Dôchodci sú chudáci, to jako si im pomohol? Frflú, že sú na tom horšie ako ja. Oni dobre vedia, lebo celé dni rozmýšľajú o tom, ako je im zle aj sa vela boja. Sused vraví, že najväčšie dôchodky majú  eštébáci – a neni sme náhodou už na západe? Či čo? Nevšimol si si? Tak potom prd vieš. Šak tam lietaš hore dolu. Ja som tiež bola, videla, aj som tam robila. To sú penzie! Úrady, školy, cesty aj nemocnice krajšie, však nie som sprostá.  Chcem, aby pekný západ bol tu u nás! Ale to ty nikdy neurobíš.

Ja nefrflem jak dôchodci, ja rozmýšlam. A vieš, čo ma fakt štve? Že podnikatelia zavrú, lebo že vraj tam u teba “hore” nikoho nezavrú a všetci sa hrnú na úrad. Tam je tlačenica. Už len krčma ostane a policajti, jak volakedy. A to čo, ideme dozadu? To kde si nás doviedol, do Afriky? A nechty mi kto nalepí, ty či Kaliňák? Voľakedy som závidela bohatším, fakt, ale teraz viem, že krkajú. Aj keď treba zasa uznať, že ich si inak ničil, nie ako nás, robotníkov.  Nás si ogabal dva razy, aj za komunistov aj teraz, oni vtedy ešte neboli.

A máš ešte nejaké nahrávky, nemáš? A tajný byt aj napoleóna, čo? Aby si sa na verejnosti nemusel bozkávať? A mladú máš v byte? Mňa to nezaujíma, ale chlapov to zaujíma. Ja ťa len musím sfungať, že kde sú všetky tie sľubované vieš čo, pre nás, pre ľud, jako som ja?

Teda takto poviem, choď už domov dočerta alebo do Ruska. Prídu noví politici, mladí.

Je tu zle. Pošli hodinky. Budem machrovať, že sú obyčajné dedinské, jak sa ligocú.

 

Obyčajná dedinská baba.

  • SlabéVýborné (+18 skóre, 20 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?