Publikované: 22.05.2023

Dekriminalizujme drogy a pedeofíliu!

OSN vyzýva na dekriminalizáciu všetkých sexuálnych aktivít, vrátane pedofílie podľa novej správy vypracovanej Medzinárodným výborom právnikov (ICJ), Agentúrou OSN pre AIDS (UNAIDS) a Úradom vysokého komisára pre ľudské práva OSN (OHCHR) vyzýva na dekriminalizáciu nielen všetkých foriem užívania drog, ale aj všetkých prejavov sexuality, vrátane pedofílie!

Správa vydaná na Medzinárodný deň žien uvádza, že jej cieľom je usmerniť „aplikáciu medzinárodného práva v oblasti ľudských práv na trestné právo“. Odvoláva sa na „princípy 8. marca“, ktoré vyzývajú na dekriminalizáciu všetkých trestných činov súvisiacich so „sexom, užívaním drog, HIV, sexuálnym a reprodukčným zdravím, bezdomovectvom a chudobou“.

Aj keď je vojna proti drogám určite metlou na ľudstvo, spájať ju so sexuálnym oslobodením vo forme zjavného zneužívania detí je jednoducho nechutné, obzvlášť ak sa tak deje z úrovne Organizácie spojených národov. „Trestné právo patrí medzi najprísnejšie nástroje, ktoré má štát k dispozícii na vykonávanie kontroly nad jednotlivcami.

“Ako také by malo byť krajným opatrením, avšak celosvetovo rastie trend nadmernej kriminalizácie,“ povedal v tlačovej správe Ian Seiderman, riaditeľ pre právo a politiku v ICJ. „Musíme uznať, že tieto zákony nielen porušujú ľudské práva, ale aj samotné základné princípy trestného práva.“ Nechajte deti na pokoji!

  • SlabéVýborné (Nikto nehlasoval)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?