Publikované: 25.08.2020

Demokratický a republikánsky nominačné zjazdy

Republikánsky národný kongres 24. – 27. augusta odštartoval v Charlotte Convention Center v Severnej Karolíne v pondelok. Štvordenné podujatie predstavuje pre Trumpa rozhodujúci okamih, otvárajúci oficiálnu volebnú kampaň amerického prezidenta.Republikánska strana v pondelok formálne nominovala prezidenta Donalda Trumpa ako svojho volebného kandidáta pre jeho prípadné druhé volebné obdobie.
V dôsledku pandémie sa v sále Charlotte namiesto tisícov osôb, hlasovania zúčastnilo len 336 delegátov.
https://chicago.suntimes.com/elections/2020/8/17/21357815/democratic-convention-2020-watch
Demokratický národný kongres, ktorý nominoval Joe Bidena, konal sa virtuálne po nociach 17- 20. augusta po zrušením miesta živého stretnutia v Milwaukee.

Medzi účastníkmi boli bývalí prezidenti Barack Obama a Bill Clinton a ďalšie významné osobnosti, spojené s demokratickou stranou, ktoré prepožičali svoje hlasy schváleniu volebného programu Joe Bidena.
Agenda kongresu bola zameraná na roztrieštený voličský elektorát pandémiou Covid, podľa demokratov zničenou ekonomikou, a pokračujúcimi prejavmi tzv. „systémového rasizmu“.
Joe Biden prijal demokratickú prezidentskú nomináciu s prísľubom, že bude zjednocujúcim „spojencom svetla“, ktorý posunie Ameriku z krízy a chaosu, zavineného Donaldom Trumpom.
Ako v každej volebnej kampani kdekoľvek vo svete, demokratickom, totalitnom či fašistickom, nechýbala populistická výzva na zjednotenie: “Nerobme chyby, zjednotení môžeme a prekonať toto obdobie temna v Amerike“ povedal Joe Biden. Podobné výzvy poznáme na Slovensku, naostatok z úst demokratickej prezidentky a liberálky (najskôr rozdelíme, potom „zjednocujeme“). V každých voľbách. Lož!
Poznámka: Chceli sme slobodu a demokraciu, tak ju máme. V rámci demokratického a slobodného pluralizmu je jednotná spoločnosť nemožná. Takú zaisťovala len jediná vedúca a zjednocujúca politická strana. “Odmietli sme”.
A “návraty” nechceme.
https://chicago.suntimes.com/elections/2020/8/13/21367797/democratic-national-convention-2020
Donald Trump nehodlá spoločnosť zjednocovať ale nastoliť demokratický poriadok Ústavy, jej dodatkov a zákona. A ako sa javia ostatné udalosti, aj tvrdou represiou proti narušiteľom poriadku, Ústavy a zákona.
Výrez z volebného programu Donalda Trumpa som uviedol v predošlom článku http://www.blogovisko.sk/druhy-volebny-program-donalda-trumpa.html, teraz ponúkam celý, podrobne spísaný program republikánskeho kandidáta:
https://www.donaldjtrump.com/media/trump-campaign-announces-president-trumps-2nd-term-agenda-fighting-for-you
WILMINGTON, Del. (AP) – Joe Biden v utorok zverejnil plán v hodnote 2 biliónov dolárov, ktorý má do roku 2035 zvýšiť investície do čistej energie a do roku 2035 zastaviť všetky emisie škodlivé pre klímu z amerických elektrární.
https://apnews.com/7cdf40d9bd40c75861fc0053212d034a
GRAND RAPIDS, Mich. (AP) Biden sa chce zasadiť o sprísnenie najmä pohybu a kontroly legality zbraní a tak zaistiť zvýšenie bezpečia občanov USA ale len v súlade s Druhým dodatkom Ústavy USA.
https://apnews.com/097658df500f68856184bf594e417016
WASHINGTON (AP) Ak bývalý viceprezident Joe Biden vyhrá Biely dom v novembri, má v pláne rozsiahlu revíziu a obrat v Trumpových politikách a spôsobe komunikácie so svetom:
https://apnews.com/1d2a57631fee12c761f91053124606ab
Podrobnosti by ste nedočítali. Kto chce, odkazy otvorí a prelúska. Kampaň bude mimoriadne tvrdá a neúprosná. Amerike ide o život. Nie je takou veľkou „great“ za akú sa vydáva. Chcelo by to významne viac pokory a skromnosti, menej tzv. veľkolepých pompéznych divadelných prejavov, gestikulácie a postojov viac pre zrak a sluch ako rozum…

K „systémovému“ rasizmu: Všetci ľudia sa rodia rovní a dôstojní v právach pred Ústavou a zákonom. Inak nie. Amerika nezvláda multikulturalizmus. Nie všetci občania, prisťahovalci a migranti majú preň mentálnu výbavu.
Súčasťou programu Donalda Trumpa je aj tvrdý zásah proti Antifa (prokuratúra a súdy). V USA sa nesmie stať to, čo sa deje v Južnej Afrike: rasizmus naruby: Násilie čiernych proti bielym. Médiá neinformujú…

Kvalita môjho života je len v mojich rukách (osobná zásluhovosť). Na rodičov si nesťažujem. Ak by som aj mal dôvod, nepomôže mi to. Do vienka som dostal mentálnu výbavu: inteligenciu, rozum, intelekt, slobodnú vôľu, svedomie a zodpovednosť (osobnú nedeliteľnú a zdieľanú).
Za takzvaných alebo optimálnych väčšinovo štandardných okolností máme kvalitu svojich životov vo svojich, v detstve v rukách našich rodičov. Ako s nim i naložíme a čím ich vyplníme a obohatíme v dobe dospelosti, je už takmer výlučne len na nás…
K spoločenskému úspechu a „americkému snu“: Platí vždy pravidlo prirodzeného výberu. Navrch majú len lepší, kvalitnejší, vzdelanejší, rýchlejší, asertívnejší. Cez nich saspoločnosť spoločnosť vyvíja mentálne aj prakticky.
A naši “vylúčení” Rómovia? A im podobní americkí afroameričania? na svopjich osudoch majú aj svoj diel viny.
Spoločnosť im ponúka, investuje do nich, ale na pozitívnu odozvu treba, aby chceli aj oni, nie len čakali a pýtali.
Riešiť situáciu v Amerike je podobne ťažké, ako Rómov u nás… (trvá to desaťročia bez výrazného úspechu).
Práve toto, lebo ide o podobnosti, nemajú úplne v moci a silách americkí demokrati ani republikáni.
Mentalita je súčasť mentálnej výbavy rasy, etnika, súčasť ich genetického fenotypu. S tým sa dá ťažko pohnúť…
Mimovoľne mi napadá poznámka: Dôstojný život rovná sa ekonomicky, sociálne, kultúrne, duchovne a mravne dobrý, spokojný život. Dobré je vedieť, že: Šťastie nie je základné ľudské právo. Nemyslím šťastie v lotérii.

Slovensko či chce alebo nie, je cez členstvo v EÚ prepojené so svetovým super a metasystémom  vzťahov aktuálne dnes prinajmenej USA-Číny-Ruska plus pre EÚ bezprostredne nebezpečne sa aktivujúce Turecko a islamizmus.
Na stole je boj o Ukrajinu a Bielorusko na osi Západ verzus Rusko. Sú tu migrácia a klimatické zmeny.
Nad celým svetom sa vznáša neznáme zlo: Covid. Zneužiteľný na mocenské, totalitné a politické účely.
Sloboda a demokracia menia svoje charakteristiky. Zásadným spôsobom sa týkajú ľudských práv a slobôd…
Menia ich definíciu v záujme ochrany verejného zdravia.
Zápasíme s voľbou: alebo prosperujúca ekonomika a my, naše kvality života, alebo naše zdravie a životy.
Zaujímavé… (také tu ešte nebolo). Komplikácia, prekážka. Prognóza je do budúcna neznáma a otvorená.

Treba nám vedieť, čo sa kde a tam a prečo, deje. Sme ako jednotlivé alebo rodinne a komunitne zviazané ľudské osoby existenčne a existenciálne závislé na každodennom stave a vývoji svetovej geopolitiky.
Nie osamelé ostrovy „pre seba“.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

  • SlabéVýborné (+1 skóre, 1 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?