Publikované: 08.05.2020

Deň konca II. svetovej vojny, Európy, EÚ a Rusko

V Európskej únii aj mimo ňu v európskom priestore je príliš veľa EÚ. Inak, než by malo. Vznikla zo spoločenstva uhlia a ocele, transformovaného na Európske hospodárske spoločenstvo.
Korona kríza mení všetko. Má pandemický rozsah, zdravotné a fatálne následky. Covid-19 je ale „nechcený“ test demokracie a vzťahov na medzinárodných úrovniach.
Séria konštitučných reforiem podľa expertov odkazuje mnoho aj zahraničným partnerom a veľa hovorí o budúcom postavení Ruska na medzinárodnej scéne. Dôležitým je napríklad dodatok, že ruská ústava bude po zmenách nadradená medzinárodnému právu, čo môže významne limitovať ruské právne záväzky voči vonkajšiemu svetu.
Koronakríza mení plány reformovať ruskú krajinu aj u jej prezidenta. Či ostane na jej čele, sa podľa expertov ešte nerozhodol ani Putin. V jeho rukách má byť aj rozhodnutie o tom, akým smerom sa poberú ďalšie vzťahy s EÚ. Brusel totiž ponúka nápady a iniciuje dialóg.
https://euractiv.sk/section/vychodna-politika/news/autoritarske-rezimy-maju-v-case-pandemie-najvacsie-problemy-ten-putinov-nie-je-vynimkou/
Po prvé, EÚ Rusku kladie podmienky. Po druhé, dialóg iniciuje aj svojprávna Moskva. Veľkou a fatálnou chybou EÚ je, že jej „ponuka dialógu“ je diktát.
Séria konštitučných reforiem podľa expertov odkazuje mnoho aj zahraničným partnerom a veľa hovorí o budúcom postavení Ruska na medzinárodnej scéne.
Dodatok, že ruská ústava bude nadradená medzinárodnému právu, môže limitovať ruské právne vzťahy s vonkajším svetom.
Dôvod: Nedôvera Ruska voči Rade EÚ, v časti ľudské práva aj voči ESĽP, podmienečná dôvera voči OSN a jej BR a ostatným zložkám (UNESCO). Výhrady má aj prezident USA Trump (pridal WHO).
Ak menované nadnárodné inštitúcie, ktoré by mali byť zjednocujúcim prvkom sveta sú v rozpore s duchom OSN zideologizovné a spolitizované, nevykonajú vlastnú seba reflexiu, šance na zmenu sú mizivé.
Okrem toho, USA sa správajú presne ako Rusko. Alebo naopak. Prinajmenej neuznávajú medzinárodné súdy.
Medzinárodné právo má niekoľko rozličných metrov; podľa USA aj EÚ. Ak nemusia USA, prečo teda má a musí Rusko? Tu ale nejde o svojvôľu Ruska, ale ruskú skúsenosť s aplikáciou medzinárodného práva podľa Westernu.

EÚ podľa Moneta a neskôr Schumana, navyše po odstránení nepriateľstva Nemecka a Francúzska Aachenskou zmluvou, pokračuje v problematickej integrácii do jej „dvojjadra“ a nemecko-francúzsky pakt je po otcoch zakladateľoch a vzniku EÚ ďalším krokom k vytvoreniu podmienok pre transformáciu spoločenstva EÚ do jednotného európskeho superštátu.
A toto sa deje za „prizerania sa“ štátov V-4 len ako pozorovateľov. Ich úlohou je mlčať a súhlasiť, a „brať“ čo im je pridelené…
A to všetko za hlasného kriku pod falošnou vlajkou „otvorenej liberálnej demokracie“ a „európskych hodnôt“ verzus európske hodnoty a „ľudských práv a slobôd“ verzus ľudské slobody a práva. Navyše, celá EÚ je pod diktátom povinnosti zdieľať spoločný názor na Rusko ako totalitnú diktatúru.
Priestorom EÚ sa nesie Merkelovej a Macronovo „musíme!“ za pritakávacej ozveny eurohujerov a užitočných idiotov tohto seba nezvládaného nadnárodného matrixu.

Po rozluke Británie s EÚ si jej centrála vyhradzuje právo na uzatváranie obchodných zmlúv len pre seba (zákaz dvojstranných medzištátnych). Všetko len pod hlavičkou EÚ.
V dobe klima krízy a sucha, EK chystá centralizovaný vodný režim.
Platí odzbrojovacia smernica: “Fear the government that fears your weapons!” (staré americké príslovie: “Boj sa vlády, ktorá sa bojí tvojich zbraní”
Zbraňová smernica EK (zámienka: opatrenia proti terorizmu): Papaláši EÚ boja sa domobrany (na nej je založená obrana Švajcu). Takmer v každej domácnosti, kde je aspoň jeden branne schopný chlap, je zbraň. Mobilizáciu majú ošetrenú regionálnym alebo centrálnym velením. Každý objekt aj rodinný dom má podzemný bunker (civilná obrana).
Vo Švajčiarsku beží systém referend. V EÚ na centrálnej úrovni nemysliteľné, na národných úrovniach potláčané.
Covid-19 je úžasný skúšobný test spôsobov a možností zvládnutia “demokracie” ak bude treba, a to sa testuje, ozbrojenou vládnucou mocou proti neozbrojenému ľudu.
Pozoruhodné: Najviac občianskych protestov a nepokojov bolo zaznamenaných ešte pred krízou, vo „vzorovom“ štáte EÚ, Francúzsku.
EÚ presadzuje centralistický model demokracie. Vníma ho ako vzor, paradigmu pre Ruskú federáciu. Tá ale má svoju štátnu radu, a stranu Jednotné Rusko. EÚ ale má problém so svojou demokraciou, tá je, ako údajne „liberálna“ hatená „demokraciou“ parlamentných frakcií…
Výsledok: Nekonečný a nikam nevedúci „demokratický dialóg“.
Ruská federácia ako osobitná súštátna entita po rozpade ZSSR nemôže dovoliť pustiť k moci bláznov a šialencov, ktorí si hovoria „demokratická opozícia“. Ešte k tomu aj liberálna.
To by Rusko po nich ani pánboh nedal dokopy.
Migračná kríza je udržiavaná, chránená a podporovaná pod false flag základných ľudských práv. Organizovaná je v súlade s Kalergiho plánom (po Monetovi a Schumanovi tretí „Európan“). Kalergiho cenu dostalo niekoľko európskych papalášov, pardon „elít“ aj Merkelová…

             

Merkelová, Macron, Ursula vonder Leyen a ostatní papaláši EÚ: “Musíme, musíme, musíme, musíme, musíme, musíme, musíme, mus….”. Jedna otázka za nás všetkých: Chceme?
Bola hlavnou pozývateľkou imigrantov do EÚ a Nemecka. Dokonca: „Islam patrí do Nemecka!“. Už v roku 1918 si to osvojil aj Matovič:  https://www.youtube.com/watch?v=fUMGZn39g50
Angela Merkelová vie, že si nemôže dovoliť priame a príliš ostré verbálne útoky proti Rusku, ani jeho spojencom, lebo: Nemecko bolo v oboch svetových vojnách porazeneckým štátom.
TA3 vysiela čudný dokumentárny seriál Islam a Ježiš. Ide o súčasť manipulatívnej ideologickej indoktrinácie Slovenska islamom, v rámci boja proti islamofóbii a pre účel islamizácie EÚ…
http://www.ceskenarodnilisty.cz/clanky/Angela-Merkel-je-drzitelkou-Kalergiho-170807.htm
http://slovexit.sk/2016/08/14/angela-merkel-sa-nezastavi-a-pokracuje-v-diabolskom-kalergiho-plane/
Angela Merkel: „Wir mussen!“: Ale Rusko nemusí. Je svojprávne. O demokracii sa má diskutovať, nie ju diktovať. Pre Rusko je liberálna demokracia neprípustná, životu nebezpečná. Neprináša nič dobré ani Európskej únii. Napokon o spôsobe riadenia krajiny nie je Rusko povinné skladať účty nikomu.
Rusko je dnes parlamentná demokracia s vládou strany Jednotné Rusko, a silným prezidentom. Ak bude vládnuť hoc aj do roku 2036, je to zvrchovaná vec Rusov a ich spoločenstva. Tú jednotu chce Western rozbiť: “Poďme do nich!”Ale to môže mať fatálne násleky pre celú slávnu bezkoncepčnú EÚ aj USA a celý svet. RF má svoj vlastný prediktor. A DVTR: http://leva-net.webnode.cz/products/verze-dvtr-se-schematy/ Treba to vziať na vedomie. Ponúka spoluprácu a vzájomne výhodné a prospešné mierové súžitie.
Putinovi klesla popularita vraj na 56 percent, čo je ešte stále rovnako, akú má v Česku premiér Babiš a prezident Zeman. Opozícia nemá šancu.
Rusko nie je totalitný štát, to je lož. Dnes ide o dobrovoľné spoločenstvo nezávislých štátov, založené na troskách ZSSR, z viny Gorbačova a Jeľcina. Nie je diktatúrou jednej osoby, ktorej postavenie sa mení prijatím novej ústavy. Možno sa stane predsedom Štátnej rady Ruska. Otázku Krymu neriešim. Je ruský. Nič spoločné s anexiou.
Vo štvrtok sa Stoltenberg v mene NATO postavil na stranu troch nebezpečných bláznov, pražských politikov, zodpovedných za odstránenie sochy maršála Koneva. Ide o bezočivé miešanie sa NATO do vnútorných záležitostí Česka a ich dvojstranných zmluvných vzťahov s Ruskom.
Mám za to, že “kufríkový ricínový agent” je provokácia Západu. Všetko okolo do seba zapadá ako puzzle. Zasa im to nevyjde. Minister zahraničia Petříček konečne vyhlásil, že Česko bude s Ruskom o Konevovi rokovať v zmysle česko-ruskej zmluvy z roku 1996.
Turecko je diktatúra prezidenta Erogana (bez šance na členstvo v EÚ) s kontroverzným členstvom v NATO, ide o islamský sunnitský štát.
Ukrajina nemá hlavu ani pätu. Pokračuje vo svojom nacionalistickom úpadku, útlaku národnostných menšín a všestrannom rozklade. Beznádejné.
Bielorusko má už od 94-tého silného prezidenta Lukašenka; počúvame a čítame: „Lukašenko tam, Lukašenko sem.“ Lavíruje medzi Ruskom, EÚ a USA ako to robili ukrajinskí Janukovyč a Porošenko.

Demokracia je poriadok, disciplína, právny štát a osobná nedeliteľná a zdieľaná zodpovednosť všetkých občanov. Liberálna demokracia vedie k liberálnemu chaosu.
V slobodnej a demokratickej spoločnosti, ak chce byť reálne demokratická a slobodná, liberálna demokracia v nej nemá miesto.

Formy demokracie v EÚ (zopár príkladov):
Maďarsko nebolo a nie je liberálnou ale parlamentnou demokraciou so silným premiérom, vládou a slabším prezidentom.
Slovensko je parlamentná demokracia s vyrovnaným trojuholníkom: parlament-vláda-prezidentka.
Česko je vyrovnaná dvojkomorová parlamentná demokracia (snemovňa, senát) s aktívnym premiérom, aktivistickým prezidentom a nestabilnou podporou KSČM.
Poľsko je parlamentná demokracia s vládou a podporou strany Právo a spravodlivosť na pozadí so slabým premiérom a slabším prezidentom a silným predsedom strany Kaczyňským.
To, čo sa deje v Poľsku je tiež zaujímavé. EÚ nesúhlasí. Predbežne tu a teraz nekomentujem (viac problémov). Poľsku neverím od čias II. svetovej vojny. Veľkosťou ako Nemecko, má v krvi expanzivitu (na východ-Západ aj juh). Na severe je more. Poľsko je pre mňa čudné. Ale svojprávne.
Ak EÚ inak nedá, Poľsko odíde z nej samé (vicepremiérka Szydlová); Je dosť veľké a silné, aby si vystačilo samé. Opatrne posunovať.
Prezidentské voľby poštovou cestou boli preložené a neskorší termín (Covid-19). Protestovala pošta.
Persóny typu Lech Wałęsa a poľskú opozíciu mám “na háku”.
Tak ako “slovenských” najmä Fedora Gála, Budaja, Kňažka a havloidov…
Ten, čo sa oháňa holocaustom, Fedor Gál, bol vrchný “gestapák” pri verejných lynčoch statočných, poctivých a pracovitých riaditeľov štátnych podnikov, aj nečlenov komunistickej strany; mládež, nemáte informácie!
Fedor Gál a VPN chodili provokovať do väzníc, kádrovať príslušníkov zboru, až vyvolali prvú väzenskú vzburu v Želiezovciach, Ilave, Leopoldove… (vyvrcholením bola “čerešnička” na tej hnusnej demokratizačnej “torte”):
https://www.google.com/search?q=masaker+v+leopoldove&oq=masakra+v+Leopoldove+&aqs=chrome.1.69i57j0.6814j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8

Sledujem aj „demokratické tančeky“ v Česku aj na Slovensku aj v súvise s krízou Covid-19 a použitím správnej legislatívy v krízovom stave a pri núdzových opatreniach vo vzťahu k ústavám…
http://www.blogovisko.sk/covid-19-posunul-slovensko-mimo-ustavu-a-zakon.html
Francúzsko je krajina so silným prezidentským systémom.
Nemecko je spolková federácia so silnou kancelárkou, osobne a cez „svoju“ Ursulu von der Leyen so silným vplyvom v Bruseli a Štrasburgu.
Diktatúra EÚ, v tom, akú demokraciu majú mať jej členské štáty, je demokraticky neprípustná, v rozpore s demokratickými „európskymi hodnotami“ a „liberálnou demokraciou“.
Každý členský štát EÚ je svojbytnou demokraciou s osobitnými štruktúrami jeho demokratického a kontrolného systému demokratickej štátnej moci. Každý štát má svojich občanov.
Takým je aj Maďarsko: http://www.blogovisko.sk/stav-demokracie-v-madarsku-alebo-nakazena-demokracia.html
Článok je venovaný oslavám 75. konca II. svetovej vojny, ktorej históriu chce EÚ a kade-kto prepísať, lebo vraj: „Spoluzodpovednosť za II. svetovú vojnu nesie Rusko.“
Článok som písal plný zloby a nenávisti voči zlobe, nenávisti a závisti. Nie som kresťan. Ani tupá a dutá trupka.
Otvorne protestujem proti nebezpečným negramotným a nezodpovedným hlupákom a vojnovým štváčom toho “liberálneho” Westernu a blázinca, plného lží, poloprávd a alternatívnych právd, ktorý si hovorí Európska únia.
Liberalizmus je zmesou individuálnych a individualizovaných liberálnych právd. Nadobúda fašizoidné prvky v akejsi liberálnej demokracii. Na pozadí liberalizmu tlie nový liberálny fašizmus.
Nedajme si vziať slobodu ani demokraciu. Nedovoľme prepisovať pravé ľudské hodnoty na obraz liberastov…
1. máj bol sviatkom práce, 8. máj sa oslavuje ako Deň víťazstva nad fašizmom a nacizmom.
9. máj je dnes Dňom Európy. Navrhujem vyhlásenie Dňa pravdy. Úcty k pravde. Ministerstvá “pravdy” sú v každom novom režime.
Ak chcete, pravdoláskari, aby sme vám verili, toho ruského ricínového agenta s diplomatickým krytím ste mali už na letisku V. Havla zatknúť, predviesť a ukázať. Aj s kufríkom. Diplomat k práci nepotrebuje ricín.
Mali ste to urobiť už len z úcty k vášmu Havlovi. Ak to nie je pravda, potom si urobte poriadky s novinármi alebo  vašimi tajnými službami, riadenými CIA. Ide o hoax, fake news a obzvlášť závažnú a trestnú poplašnú správu. A útok vedený proti Rusku.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

 

  • SlabéVýborné (+2 skóre, 2 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?