Publikované: 09.01.2021

Deň po pohrebe

V prostredí vlády pred pohrebom prebehol brainstorming  na tému štátny pohreb. Výsledok: Nie. V piatok ráno boli vyvesené čierne zástavy aj na ministerstve vnútra, Prezídiu Policajného zboru aj na budovách PZ Slovenska. Rodina zosnulého požiadala, aby bol piatkový pohreb výlučnou záležitosťou rodiny.

Veniec do Štrby poslal Matovič len za seba. Listom rodine Milana Lučanského a zaslanými kvetmi do Štrby kondolovala aj  prezidentka. Smútočný veniec poslal aj predseda parlamentu Boris Kollár.
Trinásťročná dcéra Lučanského prečítala list otcovi, ktorý mu nebol do väzby doručený.
Pellegrini, Saková: „V súvislosti s poslednou rozlúčkou s generálom Milanom Lučanským sme sa s Denisou Sakovou rozhodli rešpektovať rozhodnutie rodiny Lučanských, ktorí si neželajú jej politizáciu, a aj vzhľadom na celkové okolnosti, sa dnešného pohrebu nezúčastníme,“ vysvetlili na sociálnej sieti.
Pamiatku Lučanského si uctili občania pred Prezídiom PZ v Bratislave a mestách Slovenska. Občianska pieta sa v čase pohrebu konala aj v Prahe.
Lučanskému kondoloval aj Jan Hamáček:

                 
Veci sa majú takto:
Smrťou prezidenta Policajného Zboru SR a zastavením trestného konania nastali dôvody pre uctenie si jeho pamiatky čiernou zástavou a štátny pohreb so všetkými obvyklými poctami z protokolu.
Občiansky, služobný, trestnoprávny a ľudský aspekt:
Generál Milan Lučanský zomrel v stave prezumpcie neviny ako bezúhonný.
Jeden zo zvláštnych parametrov smrti: Oslobodzuje.
Štátny pohreb vykonali občania spevom štátnej hymny.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

Prílepok: Vláda komunikáciu s občanmi nezvláda. Vytvára priestor pre konšpirácie v kontexte spôsobu jej vládnutia.
Aj za túto smrť v cele je priamo zodpovedná slovenská vláda.
Dôvod: Podmienky a spôsob výkonu väzby verzus nevykonané odporúčania ľudsko-právnych inštitúcií OSN a Rady Európy pre väzenstvo a zákaz mučenia a neľudského zaobchádzania s osobami vo výkone kolúznej väzby.
Odporúčam Marica Pirošíková:
https://www.ta3.com/clanok/1200371/podmienky-v-koluznej-vazbe.html
Nepriestrelný dôvod pre odstúpenie ministerky spravodlivosti Kolíkovej. Všetko okolo sú jej sebazáchovné kecy. Dokonca ocenila “samo odstúpenie” generála Milana Ivana (ako krásny skutok).
Veci sa ale majú takto: Generálny riaditeľ väznice nenesie za smrť v cele žiadnu zodpovednosť. Tobôž ak vyšetrovacia komisia potvrdí, že príslušníci ZVJS v Ústave na výkon väzby v Prešove konali v súlade so zákonom. No, práveže..!
Generálny riaditeľ ZVJS SR nie je zákonodarca. Je obeť legislatívy.
Ministerka Kolíková sa skrýva sa za vyšetrovacie komisie…
Dopadne to ako vždy.
Zhrňme to: Som za predčasné voľby.

 

  • SlabéVýborné (+5 skóre, 5 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?