Publikované: 14.01.2022

Desatoro vláde a sebe

Prezidentka a vláda chcú zjednotenie spoločnosti na ich obraz, nie jednotu spoločnosti v záujme spoločnosti. Chce sa po nás kritické myslenie a správanie na obraz prezidentky a vlády.
Kritické myslenie je nevymáhateľné. Je alebo nie je. Zakladá ho schopnosť a spôsobilosť intelektu pre reflexiu a autoreflexiu (intelektová a mentálna výbava s príslušenstvom). Preto Desatoro vláde a sebe.Vo veci „ostaňme doma“ prejavil odpor Dr. Bukovský: „Neostanem“. Pochybnosti vyslovil aj v časti „držme spolu“ a „solidarita“. Individuálny odpor končí jeho likvidáciou (postupne sme systémom „odchytávaní/é  a neutralizovaní/é). K Dr. Bukovskému, ktorý ma v časti „zjednotenie“ aj „ostaňme doma“ sklamal: všetci máme svoje mentálne limity. Odporúčam mu sebareflexiu na jeho osobnom prípade (cenzúra).

Výstupy a akty politickej kovidológie (kovidová politológia) sú na stav spoločnosti v jej ekonomicko-sociálnom a rozmere individuálneho a verejného zdravia aktuálne a akútne natoľko  závažné s množstvom neznámych v otvorenej budúcnosti, že spoločnosti už ide o život existenciálne aj existenčne. Vysvetlivka: existenciálny znamená nehmotný (stav a zdravie individuálneho a spoločenského vedomia v jeho vrstvách) a existenčný (hmotný, ekonomický a sociálny rozmer). O tom je patológia spojených nádob psychosomatiky spoločnosti v štátnom útvare Slovensko. Dr. Bukovský to vie. Oba rozmery sa premietajú v celkovom zdraví spoločnosti, ktoré zakladá zdravie a vitalitu štátu smerom dnu i von.

Nástroje a možnosti nápravy z Ústavy neochotou vlády pre dialóg a zmarením referenda jeho odmietnutím prezidentkou a ústavným súdom boli vyčerpané.
Nález ústavného súdu bol protiústavný: štvorročný volebný mandát vlády nie je základné neodňateľné ale len akcesorické prepožičané právo, ktoré možno vôľou ľudu alebo prostredníctvom referenda či obmedziť alebo odňať ako vodičák. Obštrukcie majúce účel odňať moc ľudu po dobu volebného obdobia nemajú oporu v Ústave SR.
Podobne prezidentka naložila so Zmluvou SR/USA (vysvetľujúca doložka nie je záväzná pre americkú stranu). Postavila sa do pozície ponad ústavný súd, ktorý je jediný oprávnený posúdiť súlad Zmluvy s Ústavou. 

Skrátiť volebné obdobie a vyvolať predčasné voľby možno už len aktiváciou Článku 32 Ústavy SR (občiansky odpor) a to pokojnou nenásilnou cestou. Poznámky: Okupácia jedného námestia (zle)! Blokáda dopravy (zle)! Vrieskajúci a mobilizujúci “lídri” (zle)! Výzvy na násilie (celé zle!).

Generálny protestný štrajk znamená tichú “uvedomelú“ dobrovoľnú domácu karanténu všetkých osôb mimo kritickej infraštruktúry (zásobovanie potravinami, energetika, zdravotníctvo…).

Generálny protestný štrajk a jeho petit (účel): Priamo predčasné voľby. Nie referendum. Petíciou si ich vyžiadalo viac ako 600 tisíc petentov (petičné právo bolo počtom petentov s prístupom k petícii naplnené takmer dvojnásobne s oveľa vyšším potenciálom tých, ktorí sa k petícii nedostali, a má explicitnú silu podobnú referendu za predčasné voľby, tobôž ak Za ľudí je v percentách mimoparlamentná strana a ostatku vládnej koalície klesajú voličské preferencie! Obhajoba vlády, že plní voličskú vôľu, nemá už oporu o nič!

Príklad 1. (uvádza sa v Znovu spolu): nenásilný odpor a Mahátma Gándhí proti britskému režimu…
Príklad 2: Protestný generálny štrajk 27. novembra 1989 trval dve hodiny aj s cestou a bolo po všetkom (režim padol). Poznámka: Vzápätí sa nový pluralitný „demokratický“ režim začal rúcať sám do seba ako do čiernej diery.
Dnes žijeme fázu vrcholu post demokracie a nástupu tretej totality!  Aktivity najsilnejších opozičných parlamentných politických subjektov vykazujú znaky populistického politikárčenia bez záruky.

Nová petícia môže dosiahnuť počet 700 tisíc hlasov, pričom predošlé hlasy 600 tisíc petentov ležia pod prezidentským stolom; obe petície už samé o sbe majú silu referenda.

Pozor! Predčasné voľby len znova rozdajú karty v parlamente podľa aktuálne platného ústavného systému. Predčasné voľby Slovensko nikam neposunú. Slovensko potrebuje novú druhú Ústavu a návrat k reálnej demokracii. Väčšinová demokracia nie je skutočná demokracia. Väčšina nemá pravdu len moc.
Či sa stotožníte, spojíte, zjednotíte a vykonáte, nie je môj ale váš problém. Máte rozum a slobodnú vôľu. Tak si ich užívajte.
K reálnym zmenám môže dôjsť len ak pre ne dozrejete a budete ich chcieť. Slovensko potrebuje novú druhú ústavu.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo „odchytávaný“ notorickyobcan

Spracované v opore o zdroj: https://tv.akv.sk/watch/rozhovor-desatoro-vlade-a-desatoro-sebe

  • SlabéVýborné (+4 skóre, 4 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?