Publikované: 11.03.2021

Desivé!

Ešte horšie ako zle! Oprávnený-neoprávnený zákrok. Ide o násilie! Ak by zákrok aj za okolností bez prítomnosti dieťaťa bol vyhodnotený ako oprávnený a takých pribúda, mám to za desivú predzvesť potenciálnej policajnej totality.
Diagnóza: Covid a ochranné opatrenia (rúška).
To dieťa bude mať doživotné následky známe ako post traumatický syndróm. Zábery udalosti z Uherského Hradišťa nemajú obdobu nikde na svete. Ide o o priamy dôkaz policajnej brutality v spojení s bezprostrednou blízkosťou a svedectvom trojročného dieťaťa!
Zákrok zakľaknutím a znehybnením „páchateľa“ kladúceho odpor, pripomína smrtiaci (vražedný) zákrok proti Floydovi v USA.
To zúfalé bezmocné dieťa som nemal vidieť. Som „hotový“. Neviem, ako dlho mi bude trvať, než zabudnem. Nemám slovo, chýba mi slovo!
Práve som zažil traumu.
Tak mi treba
.
https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/uherske-hradiste-zakrok-zasah-mestska-policie-muz-bez-rousky_2103111016_ako

                

Druhý obrázok v ľavo pochádza z incidentu v Ostrave Porube. Ak by aj služobný zákrok v Uherskom Hradišti bol vyhodnotený ako dôvodný a oprávnený, čo zrejme „hrozí“, bude poznačený výhradou. A ako vždy, pôjde o ďalšiu  „prípadovú štúdiu“ pre jej použitie v ďalšom a ďalšom „preškolení“ príslušníkov mestskej poriadkovej polície a policajného zboru…
Výsledok: Občania rozíďte sa a zabudnite. Ibaže to sa nestane.
Obaja mestskí policajti musia odísť zo zboru. Dôvod: Nespôsobilosť pre výkon služby. Takýto posudok musí vydať každý služobný psychológ, hodnotiaci ten zákrok.
Ak aj nešlo o trestný čin, šlo o zločin spáchaný na maloletom dieťati. To dieťa bude mať doživotnú hrôzu čo i len z toho, že uvidí policajtov
Nešlo o nedbalosť ale deficit empatie a zmyslu pre vyhodnotenie okolností voľby typu zásahu, primeranosť, proporcionalitu a intenzitu zákrokuIné riešenie nie je! Škandál má medzinárodný rozmer!
Prijímacie policajné testy autokontroly sebaovládania (racionalita, emocialita, primeranosť a proporcionalita) pri policajnom zásahu proti osobám kladúcim odpor? Plniť služobné úlohy zasahujúcimi policajtmi pre dosiahnutie účelu zásahu a zákroku možno rôznymi spôsobmi…
V každom prípade musia byť čo najšetrnejšie nielen k páchateľovi, čo sledujúca verejnosť oprávnene vyhodnocuje. Výsledok? Stav jej dôvery voči ochrancom zákona a verejného poriadku.

                
USA majú nový policajný zákon. Volá sa Floyd. Eventualitu prítomnosti detí nezmieňuje. Upravuje všeobecnú primeranosť zásahu a sleduje ochranu zdravia a života.

Pražskí policajti ale na nedávnom anti covid proteste v Prahe vyhodnotili možný brachiálny zásah pre prítomnosť detí ako nevhodný.
A toto uhersko-hradišťským mestským poriadkovým policajtom v ich služobnej praxi a výkone “ušlo“. Konali na základe rozhodnutia KRPZ Ostrava v rovnakom prípade (matka, dieťa, rúško):
„K žiadnemu pochybeniu pri zákroku nedošlo.“

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

  • SlabéVýborné (+6 skóre, 6 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?