Publikované: 22.07.2020

Divadelné predstavenie v Lutsku?

Krivoš sa vzdal dobrovoľne. Po jeho odvedení a opustení minibusu rukojemníkov bol vykonaný útok na autobus so zvukovými a svetelnými efektmi.
Sú tu otázky, či incident nebol vykonaný v spolupráci s „teroristom“ ako „dívadlo“ pre účel zvýšenia ratingu Zelenského and company.
Z prvých správ o incidente tu: http://www.blogovisko.sk/rukojemnicka-drama-v-ukrajinskom-lutsku.html
Twitter otvorený krátko pred incidentom, podivuhodný minibus, trestný čin pod kontrolou a v réžii ministerstva vnútra? Zelenského rating?
O 9:05 hod autobus opustil autobusovú stanicu s dvoma ľuďmi. O 9:36 hod. polícia napísala prvý chat. O 9:57 hod. bolo v centre mesta v autobuse už 20 osôb.
Súkromné telefonické zdroje uviedli, že autobus bol zabavený na Vladimirskaja a odvezený do centra. Záhada, čo robil autobus, ktorý nemal ísť do Vladimíra na Vladimirskaja? Ako sa mu podarilo ísť do Vladimirskej a potom do centra? Odkiaľ prišlo 20 ľudí, ak dvaja odišli?
A ako sa podarilo polícii zaznamenať komentár o tom, ako si ľudia všimli, že sa v centre niečo deje? Prečo ľudia potichu prenikli cez centrum do 10:00? Diskutuje zločinec tak ľahko? Prečo polícia číta Twitter od osoby s 51 sledovateľmi od rána? A kto sa zaregistroval na twitteri až v júli? Zrejme pre účel vopred pripravenej udalosti.“ Píše Metelskaya na Facebooku.
Krivoš na minibus upútal pozornosť na začiatku, keď boli zaznamenané výstrely, potom sám ohlásil políciu.
Jedno z videí zo včera ukazuje snímku Maxima Krivoša pokojne vystupujúceho z autobusu a čakajúceho na políciu. Polícia sa k nemu priblíži a rovnako pokojne, ba aj nejako pomaly, ho pripútava.
Krivoš pokojne vystupuje z z minibusu:

Krivošova osobná prehliadka je len formálna, vie sa, že pri sebe nemá zbraň a na tele výbušninu. Potom je terorista odvedený bokom a polícia začne odoberať rukojemníkov.
Keď poslední rukojemníci vystúpia z autobusu, niečo exploduje na druhej strane mikrobusu. A potom na miesto dorazí obrnený transportér so špeciálnymi silami, za ktorým nasleduje čierny mikrobus – posudzovaný podľa uniformy, ako „alfa“ SBU. Vykoná „povinný“ útok na autobus, úplne zbytočne, ako „cvičenie“. Vraj: „Nevedeli sme, či „terorista“ nemá v autobuse komplicov“.
Príchod obrnencov:

            

V článku sa píše: „Teroristický incident bol divadelným predstavením od začiatku do konca“: https://strana.ua/news/280078-terakt-v-lutske-postanovka-ili-net.html
Bolo rozhodnuté ozdobiť iba koncovku „špeciálnymi efektmi“, aby bola efektívnejšia a čo najviac podporovala na pozadí zajatia teroristu. A všetko ostatné bolo skutočné.
S vysokou pravdepodobnosťou bolo predstavenie na konci, keď bol autobus vyprázdnený.
S „teroristom“ bol jasne dohodnutý algoritmus akcie, Krivoš dokonca čakal, než k nemu pristúpi polícia.
Keď ho vzali preč (prekladám), predstavili výkon s útokom obrneného personálu, so svetelnými a hlukovými efektmi.
Zelenský v súvise s relatívne pokojnou akciou tvrdil že „uprednostňuje a chráni životy ľudí…“ ale, článok odkazuje na Kyjev a Donbas:
Ak Zelensky hovorí, že životy ľudí sú pre neho najdôležitejšie, prečo nesplní politickú časť Minských dohôd, aby ukončil vojnu v Donbase, ale predkladá svoje „červené čiary“ a blokuje proces?
Nie je to príklad dvojitého metra, keď Zelensky v tomto prípade vyjednáva a zachraňuje životy, zatiaľ čo v iných anuluje rokovania, odmietajúc dodržať a plniť normy Minských dohôd?
Lebo zlí Rusi? Kremeľ „má čas“. Iba ho nemajú nevinní civilisti Donbasu.
Vzhľadom na to, že Zelenský nie je schopný obnoviť poriadok v štáte a ukončiť vojnu v Donbase, je nepravdepodobné, že by prípad v Lutsku prospel tomuto prezidentovi.
Zelenský svojim konaním len zvyšuje chaos v Ukrajine.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

  • SlabéVýborné (+1 skóre, 1 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?