Publikované: 30.12.2021

Dnes večer budú telefonicky hovoriť Biden s Putinom

O Ukrajine nebudeme rokovať bez Ukrajiny (Biden). Ibaže o Ukrajine treba hovoriť aj s Ruskom: Z iniciatívy Putina sa dnes večer uskutoční telefonický rozhovor Biden-Putin o Ukrajine.
https://russian.rt.com/inotv/2021-12-30/CNN-vsyo-eto-nemnogo-neobichno
Biely dom už skôr uviedol, že americký prezident Joe Biden má vo štvrtok 30. decembra (dnes) v úmysle telefonicky rokovať s ruským vodcom Vladimirom Putinom.
https://russian.rt.com/world/news/944358-peskov-putin-peregovory
“Telefonický rozhovor medzi Putinom a prezidentom USA je naplánovaný na neskorý večer,” povedal Putinov hovorca Peskov.

Rokovania vo formátoch UA/NATO/RUSKO/OBSE uskutočnia sa podľa plánu.

S Ukrajinou treba mimo iné (otázky NATO) hovoriť o jej menšinových politikách a najmä postavení rusky hovoriacej menšiny (Donbas) cez prizmu Minských dohôd a odporúčaní Normandského formátu. Ukrajina ich odmieta („nerozumie“ im, povedal Zelenský). Trvá na územnej celistvosti UA bez dodržiavania základných ľudských, občianskych a politických práv všetkých občanov Ukrajiny.
Právo na sebaurčenie národností a etník si ľudsko-právne vyžaduje všade rovnaké zaobchádzanie. Aj na neonacisticko/banderovskej Ukrajine.
USA (aj EÚ) a NATO (vnútorná stabilita členského štátu) tento aspekt medzinárodného práva a správania Kyjeva prehliadajú.
Ak by maďarsky hovoriaca slovenská menšina nemala maximálne práva dokonca nadpráva (jazykové nadštandardy, autonómna samospráva, teda, politická autonómia), správala by sa rovnako ako rusky hovoriace obyvateľstvo ukrajinského Donbasu.
Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

  • SlabéVýborné (Nikto nehlasoval)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?