Publikované: 28.05.2013

DOBRODRUŽNÉ PRÍHODY JURAJA POLÁČEKA O SaS

Blogy Juraja Poláčeka mám rád.

Píše dobre, zaujímavo s dojmom, že rozumie veci. No poslednú dobu už to začína preháňať a jeho blogy začínajú pripomínať staré slovenské porekadlo

čo sa babe chcelo, to sa babe prisnilo”.

Posledným takým blogom je jeho blog na hnonline.sk http://moje.hnonline.sk/node/13611 s názvom

“Ako ďalej opozícia a kto je ňou”.

Juraj píše:

SaS je rozhodnutá naďalej vykonávať tvrdú opozičnú politiku, čo znamená, že len veľmi ťažko bude hľadať spoločné prieniky so stranami ktoré s vládou spolupracujú. Avšak Novada je iná vec. Je to nová strana nespolupracujúca s vládnou stranou, preto sa mi zdá ako prirodzené východisko založiť alternatívu voči popísanej už existujúcej a hladko fungujúcej koalično-opozičnej spolupráci. K nej by sa v regiónoch mohli propojiť nevoliči, ľudia nespokojní s Gorilami a ich stranami, ľudia ktorí nevidia východisko vo fatamorgáne Istôt.

K takejto neformálnej skupine by sa mohli pridať aj neparlamentné strany ako je OKS a občianske združenia neskorumpované vládnou mocou. Skupina zdravej opozície by mohla nominovať vlastných kandidátov na županov, vlastných poslancov, a dokonca aj vlastného kandidáta na prezidenta. Nakoniec meno Petra Osuského už padlo, takže zo strany SaS je voľba jasná”

Tak si rozoberme analyticky vetu po vete a či sú tieto tvrdenia pravdivé alebo ich cieľom je len vytvarať ilúziu reálnej politiky SaS.. Citovanú časť som rodzelil na dva odstavce, aby sa nám jednoduchšie  pracovalo.

Analýza 1.odstavca:

SaS je rozhodnutá naďalej vykonávať tvrdú opozičnú politiku, čo znamená, že len veľmi ťažko bude hľadať spoločné prieniky so stranami ktoré s vládou spolupracujú. Avšak Novada je iná vec. Je to nová strana nespolupracujúca s vládnou stranou, preto sa mi zdá ako prirodzené východisko založiť alternatívu voči popísanej už existujúcej a hladko fungujúcej koalično-opozičnej spolupráci. K nej by sa v regiónoch mohli propojiť nevoliči, ľudia nespokojní s Gorilami a ich stranami, ľudia ktorí nevidia východisko vo fatamorgáne Istôt.”

1. S SaS od 16.apríla reálne nik nespolupracuje, nik sa oficiálne a verejne s ňou nestretáva a naopak u strán Ľudovej platformy sa prijal všeobecný úzus, že SaS sa v ich mediálnom jazyku nebude vôbec spomínať. Prijala sa na to od polovice apríla, – potom čo lídri Ľudovej platformy Sulika nechali po stretnutí v Liberálnom dome samého na tlačovke tzv. doktrína mediálneho vytseňovania a marginalizovania SaS.

Vidno to pri každom verejnom vystupení Ľudovej platformy kedy hovorí “ostatných pravicových a opozičných stranách” a nikde od polovice apríla nespomína SaS.

Takže výrok Juraja Poláčeka

že len veľmi ťažko bude hľadať spoločné prieniky so stranami, ktoré s vládou spolupracujú”

- je len dovysvetlujúcim a ospravedlňujúcim výrokom SaS expost potom čo už nik mesiac s SaS nespolupracuje!

Správny výrok má znieť:

- S SaS nik prieniky a spoluprácu nehladá a SaS je v izolácii!

2. Volanie po spolupráci s NOVA – DOHODA je volaním zúfalstva SaS, keď si pozriete príspevky v otvorenej skupine na fcb Sloboda a Solidarita tak zistíte že vo väčšine su negatívne vymedzene voči NOVA-DOHODA.

3. NOVA – DOHODA nemá najmenší dôvod spolupracovať s SaS, po prechode piatich bývalých poslancov SaS pod jej krídla, má naopak NOVA – DOHODA záujem prebrať voličov SaS a poskytnúť im novú perspektívu..

NOVA – DOHODA dobre vie, že spoluprácou s SaS nič nezíska a zbytočne by pomáhala udržiavať túto stranu pri živote.

Navyše predstava, že Kollárovci budú teraz len tak spolupracovať s SaS je číre sci-fi a vie to aj sám Juraj Poláček.

Zodpovednosť za to nesie Richard Sulík a jeho politika ako predsedu SaS.

Analýza 2. odstavca

K takejto neformálnej skupine by sa mohli pridať aj neparlamentné strany ako je OKS a občianske združenia neskorumpované vládnou mocou. Skupina zdravej opozície by mohla nominovať vlastných kandidátov na županov, vlastných poslancov, a dokonca aj vlastného kandidáta na prezidenta. Nakoniec meno Petra Osuského už padlo, takže zo strany SaS je voľba jasná”

1. OKS je dnes Ondrej Dostál a aktivity okolo Konzervatívneho inštitútu M. R. Štefánika. Ondrej Dostál má bližšie k Danielovi Lipšicovi ako ku Sulíkovcom, je až smiešne že SaS volá po spolupráci s OKS a na druhej strane si robí posmech zo spajania konzervatívcov a liberálov v NOVA – DOHODA. Aj to dokazuje úplnú zúfalosť a schizofréniu, či nekonzistentnosť v tvrdeniach Juraja Poláčka.

2. Občianske združenia:  – tam, kde mohli mať Sulíkovci spojencov majú dnes prirodzených nepriateľov..

Žiadni občianski aktivisti nechcú mať s SaS nič spoločné, či už sú to urbánni liberáli z jetotak.sk, LGBT združenia alebo liberálne think-tanky. SaS ich 4roky ignorovala a teraz sa jej to vracia nič viac – nič menej!

3. Kandatúra Petra Osuského.

Ak chcela SaS postaviť vlastného kandáta mala tak urobiť v čase odchodu Kollárovcov a prepólovať tak pozornosť s negatívnej kampane rozchodu na pozitívnu kampaň vlastného kandidáta. Mohla tak v teréne získať infraštruktúru podporovateľov, aktivistov a najma tým zachrániť samu seba. Dnes už je vcelku jasné kto kandiduje a je sporné či pravicové spektrum unesie ďalšieho kandidáta a či to náhodou nebude kontrproduktívne pre stranu, ktorá tak spraví.

Takže opať tvrdenie, že SaS má v tom jasno je sebaklam. Žiadne oficiálne stanovisko SaS k osobe Petra Osuského neexistuje! Opäť je to len zbožné želanie Juraja Poláčeka.

Rád čítam blogy Juraja Poláčka. Obdivujem jeho neúnavnú snahu dosvetliť nevysvetliteľné, prezentovať politiku SaS s ľudskou tvárou pričom oficiálne stanoviská SaS nič také nenasvedčujú! Vraví sa, že nadšenie pre vec je niekedy na nezaplatenie a dokáže nadchnúť aj ostatných, ale…

byť užitočný snaživec, ktorý svoje želania vydáva za fakty je pre blogera vždy sebevražebná cesta! .

.

 

 

 

 • SlabéVýborné (-2 skóre, 6 hlasov)
  Loading ... Loading ...
 • pošli na vybrali.sme.sk
 • Zdielať

Ďalšie články autora:

7 Komentárov

Komentárov 1 - 7 z 7Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
 1. Heh, socialisticko obsedantno -poruchový, mal si si pozrieť príspevok od Juraja Drobu, že z SaS zaznel hlas rozumu :) https://www.facebook.com/juraj.polacek.39/posts/191219931034978?comment_id=595687&offset=0&total_comments=11

  1. Peter Kralik

   Ty si riadny komik uz je dobry aj Juraj Droba? Este vcera by si ho kamenoval :-) ) Nic ma nepobavi viac ako tvoje nazory :-) )

   1. Heh, zas sa robíš nechápavým ? Argumentoval si, že ako sú Poliačekove názory na Novado vadné, tak som Ti dal vyjadrenie priamo od jedného z nich. Svoj názor na “dohodárov” nemením. A aj Jurajovi Drobovi som ho v diskusii oznámil.


 2. sas ma program a viziu /inu ekonomiku ako kradnut a korumpovat/ ty mas zatial iba 1 program nicht sas nicht sulik

 3. Peter Kralik

  Tneto blog nebol Sulikovi a ani SaS ale o tom ako sa medialne masiruje cez blogy nieco co sa nezaklada na pravde. Drzal som sa vylucne tvrdeni Juraja Polačeka a tie s prepacením su bludy!

  1. Heh, toho, kto tu sústavne mediálne masíruje bludmi, uvidíš v zrkadle :)

 4. Peter Kralik

  IVan kludne nech sa paci———- ja to prežijem, povieme si koncom roka ked SaS bude mat 1.8% v prieskumoch a povieme si v roku 2016 ked si už nik ani nebude pamatat, že sa SaS kandidovala do nejakych volieb :-)

  1. Heh, duševným mrzákom k šťastiu stačí naozaj málo :) Ty si pravý Slovák ? :)

 5. Peter Kralik

  Mily Ivan tak mi opdpovedz na tieto argumenty: Pavla Freša bude v župných voľbach podporovať koalícia 7strán. Koalícia strán KDH, SDKÚ-DS, SaS, Most-Híd, SMK, OKS, Strana zelených dospela aj k dohode na počte poslaneckých mandátov v krajskom zastupiteľstve, informoval o tom bratislavský krajský predseda SDKÚ-DS Milan Trstenský. ———————————————————————– 1. SaS prijala uznesenie Republikovej rady, že s SMK do koalície nepojde! ——— nevadí nie je to prvý krát, čo si sere SaS do vlastnej huby! 2. Cca asi 3. týždne SaS kopala do strán Ľudovej platformy ačastovali ju všakovakým anrzenálom ———- nevadí nie je to prvý krat čo si sere SaS do huby. 3. Je to dobre a je fajn vidiet kto je kto, Pavol Frešo prehrá a s touto prehrou príde aj katarzia v pravici —— SaS toto volebne fiasko defintivne vygumuje z politickej mapy ——– nevadí čas pre novú liberálnu stranu ešte len príde!

 6. Peter Kralik

  Na doplnenie: V BSK je zo celkovej skupiny voličov najpočetnejšia skupina liberálnych voličov celkovo 37.1% z tých cca 25% volilo za županku Flasikovu-Benovu, cca12% Krajcera a cca 7% Freša… kanidovat bude aj Hlina————– SaS mala postaviť vlastneho kandidata ————– t.j. vsetko

 7. Zdenek Janecek

  velky problem bude, kdyz bez SaS nedokazete sestavit vladu v roku 2016 a jak ocekavam, budou vam jejich poslanci chybet. — Proste se v SaS v posledni dobe venovali svym problemum a ze jich meli dost i diky vam, je celkem pochopitelne. Nadelat jim problemy a potom si stezovat, ze maji problemy, je takove slovenske. — Docela bych se zasmal, kdyby po volbach 2016 vam chybelo par poslancu a SaS vas podporila jako mensinovou vladu a to by si uz nikdo nedovolil takove podrazy, jako doted. Aspon ja bych to tak udelal a pekne vam spocital vase “standardni” chovani.

Komentárov 1 - 7 z 7Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
Login

Ešte nemáte svoj účet?