Publikované: 12.03.2013

Dobrý deň

Dobrý deň, keďže som tu nový, dovoľte mi, aby som sa predstavil.

Som rodený nespokojenec, mám neskonalú túžbu po spravodlivosti, vždy sa snažím všetko pochopiť a dostať sa až ku koreňu veci. Som idealista a vizionár, snažím sa priblížiť svet, v ktorom žijem, svetu, v ktorom by som chcel žiť. Snažím sa tiež používať zdravý rozum. Cez všetky životné obdobia a úskalia, ktoré život prináša, som sa prepracoval k presvedčeniu o užitočnosti revolúcií pre zdravý vývoj každej spoločnosti. Som veriaci revolucionár. Svojej prvej demonštrácie som sa zúčastnil už ako 1-ročný. Neskôr, kvôli svojskému prejavu nesúhlasu s totalitným režimom na hodine brannej výchovy, mi hrozilo vylúčenie zo štúdií. Nakoniec som to “ustál” trojkou z mravov. Vždy som patril k rebelujúcej časti národa, a tak tomu zostalo dodnes. Vpred ma poháňa môj narcizmus a túžbe po spravodlivejšej spoločnosti. Každý buduje taký svet, v akom túži žiť. K formovaniu mojich názorov významnou mierou prispel a stále prispieva môj otec, svojho času, a možno ešte stále, vo svojom vnútri presvedčený komunista. Teraz katolík-komunista. Moja nespokojnosť a nemohúcnosť pohnúť s režimom, ktorý sa zrodil na Slovensku po roku ´89 ma dohnala až k rozhodnutiu prestať akokoľvek podporovať súčasný stav v mojej rodnej vlasti. Prestal som platiť dane a odišiel som pracovať do zahraničia. Keďže sa však mienim na Slovensko vrátiť, rozhodol som sa iniciovať zmenu systému, ktorý na Slovensku vládne, aby som si pripravil pôdu pre návrat do lepšej budúcnosti. Rozhodol som sa začať revolúciu cez internet. Za hlavné dôvody, ktoré ma k tomu vedú považujem: slovo má moc meniť chod udalostí (Boh povedal – a stalo sa), verím v kľúčovú úlohu internetu v budúcnosti revolúcií, a ďaľším, nemenej vážnym dôvodom je, že nikto sa nechce podujať na prevzatie zodpovednosti za nasledujúci prevrat. Po nezrelej úvahe, bez zvažovania pre a proti, som sa rozhodol, že sa na to podujmem ja. Budem poukazovať najmä na systémové chyby režimu. Nemusíte so mnou súhlasiť v jednotlivých pohľadoch, ale verím, že moje závery sa skôr, či neskôr ukážu ako správne. Keďže strata zdravého rozumu už nie je vlastná len našim politikom, ale postihuje našu spoločnosť na všetkých jej úrovniach, nemôžeme očakávať zdravé konanie. V prvom rade musí dôjsť k prevratu myslenia a revolúcii zdravého rozumu. Aby sme mohli dosiahnuť slobodu konania, musíme dosiahnuť slobodu myslenia. To je možné len oslobodením sa od faktorov, ktoré naše konanie ovplyvňujú. Poznáte to: najlepšie by to bolo urobiť takto, ale nemôžem, pretože…

Moje prvotiny (skoro som napísal prkotiny, ešteže nie niečo horšie) na stránkach internetu vznikli na blogu Pravdy pod aliasom Rom 44. Musím Vás však vopred upozorniť, že moje príspevky sú spravidla ideovo závadné. Je pozoruhodné, že ani v našej slobodnej a demokratickej spoločnosti neprešli cenzúrou a niektoré boli publikované s časovým oneskorením, čím ich čítanosť klesla prakticky až na nulu. Kvôli obsiahlosti príspevkov pohľad na udalosti zjednodušujem, snažím sa však vypichnúť podstatu problému, prípadne jej zveličením poukázať na niektorý dôležitý fakt. Moje príspevky čítajte len v stave duševnej rovnováhy a za každých okolností zachovajte pokoj. Stretnutie s pravdou na niektorých môže pôsobiť depresívne, skľučujúco, možno až bolestivo. V prípade mojich príspevkov nedodržujte žiadne autorské práva a ak máte záujem, šírte ich aj ďalej. Urobíte mi tým nesmiernu radosť a systému medvediu službu. Za svoje najväčšie úspechy považujem naše dve deti, ktoré moja manželka s mojou chabou pomocou priviedla do štádia dospelosti, zdôvodnenie protiústavného konania našich najvyšších ústavných činiteľov a presťahovanie sa z mesta na vidiek. Pracujem ako elektrikár, čo je dôstojné remeslo pre revolucionára. Kurič, alebo elektrikár. Najradšej by som naďalej písal anonymne, pretože žijem na dedine, kde sa všetci poznáme. No na rozdiel od skupiny Anonymous si myslím, že revolúcia sa anonymne robiť nedá. Môžete odo mňa očakávať sporadické komentáre, analýzy, prognózy a vízie. Moje príspevky budú o vážnych témach, ale neberte vážne každé moje slovo. Chcel by som, aby na Vás pôsobili osviežujúco. Chvíľu poletím s Vami v spoločnom kŕdli. Volám sa Roman Huťa.

 • SlabéVýborné (+3 skóre, 3 hlasov)
  Loading ... Loading ...
 • pošli na vybrali.sme.sk
 • Zdielať

Ďalšie články autora:

1

Komentárov 1 - 1 z 1Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
 1. Pekné predstavenie :-) prečítal som si aj tie články z pravdy. Oplatí sa prečítať – diskusia tam nie je asi preto, lebo nie je k tomu čo dodať :-) .

  1. Roman Huťa

   Ďakujem.

Komentárov 1 - 1 z 1Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
Login

Ešte nemáte svoj účet?