Publikované: 06.04.2015

Dôchodky, dôchodci a voľby

„Odvaha je vlastne podoba každej cnosti v  okamihu skúšky, čiže v okamihu najvyššej reality“ a „…zúfalstvo je oveľa väčší hriech, než tie, ktoré k nemu vedú“, napísal C. S. Lewis.

Mne – husákovmu dieťaťu z dediny sa zdalo, že sa na Slovensku kedysi  vychovávalo v duchu týchto zásad. Aj napriek kosáku a kladivu. Že nielen moji rodičia a  starkí, ale aj ostatní prvorepublikoví babky a dedkovia doma za stolom predsa len utrúsili, že klietka (komunizmu) skončí. A život zas bude a musí byť o tých baťovsky znejúcich cnostiach (že sa nesmie kradnúť, klamať a ponižovať sa, že treba poctivo, dlho robiť a múdro uvažovať a žiť).

Ale mýlila som sa. Až na výnimky štyridsaťročný psychický teror držanej huby a ponižovania… a  za to odmena v podobe okamžitých pravidelných prerozdelených dávok uchmatnutých zvyšku spoločnosti v oparoch tupých hesiel, závisti aj nacionalizmu zničili väčšinu terajších seniorov. Nemajú vôbec žiadnu elementárnu odvahu, prvorepubliková výchova je fuč!

Pociťujem z nich veľké sklamanie a smútok. Vlastne celý čas po 89-tom je mi zle z vypatlaného politického vkusu dôchodcov, ktorý nám predvádzajú v pluralite. Znova zámerne (niektorí aj potajomky) SLOBODNE volia a podporujú ultra-zlodejské strany boľševického typu, čo idú proti slobode. Najprv HZDS a už skoro 10 rokov Smer.

Bez dôchodcov by bol Smer-SD dávno politická mŕtvola. Veď LEN oni:

 1. veria, že ich Smer-SD nenechá napospas, postará sa o nich lepšie ako vlastné deti a vnúčatá,
 2. veria, že ich Smer materiálne zabezpečí do smrti tak, že zoberie bohatším a rozdelí to na ich dôchodky,
 3. v mene tejto hlavnej mantry, ktorá je pre nich úplným vrcholom vnímania reality, prekrucujú, zapierajú, tá dosmrtná dávka je pre nich celý svet!
 4. Trocha si pofrflú pred mladými, že dôchodky nikdy asi nebudú mať ako na Západe,  že ťažko 40 rokov budovali Slovensko, ale
 5. nikdy nepriznajú, že si západné dôchodky nezaslúžia, že sa celý národný dôchodok zo smradľavých fabrík a  zamorených fariem a  polí Slovenska vpodstate vďaka ich „držaniu huby a kroku“ v totalite prejedol a rozkradol, no
 6. nevadí im, že štbáci majú nepretržite dôchodky najvyššie.

Okrem toho odpúšťajú „svojim“ straníckym predstaviteľom všetky špinavosti a ešte aj ospravedlňujú „socializmus“, ktorým sa sami skazili a ktorý zabíjal spoluobčanov len pre iný názor.

Aký červený šošovicový svet, že? Životodarná voda volebnej slávy Smeru.  Podpora za „isté“, aj keď „malé“ peniaze do smrti z  daní ostatných.  Slovenská volebná eutanázia, lobotómia, či čo? Prvorepublikoví rodičia našich dochôdcov sa  „obracajú v hroboch“…

Niet nič ľahšie pre Smer ako vládnutie Slovensku vďaka týmto prvopiliérovým ľudkom. Iba trocha pohodiť dôchodkov (starobných, výsluhových, atď.), dať do obehu agresívne heslá a  pre dôchodkyne…(škoda slov).  A oni za to poslušne hrajú preň do svojej smrti v každých voľbách svoju hlavnú najotrasnejšiu rolu.

Ale úprimne, chceli by ste s „týmto“ v hlave dožívať?

Aký odkaz zanechajú dejinám seniori okrem úpadku a zbabelosti?

Dokedy ešte pod hrozbou sankcií budú plátcovia odvodmi a daňami financovať „rozkrádačky“ strany Smer-SD i jej dôchodcovskú bázu?

 

Andrea Filt

 

 

 

 

 

 • SlabéVýborné (+1 skóre, 9 hlasov)
  Loading ... Loading ...
 • pošli na vybrali.sme.sk
 • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?