Publikované: 04.01.2022

Dohoda o obrannej spolupráci USA a SR

Proti dohode smerujú dve petície v článku. Ústava SR k dohode s USA, Čl. 3 (1): “Územie Slovenskej republiky je jednotné a nedeliteľné.” Musí byť pod správou a kontrolou štátu. Sliač a Kuchyňa prestanú byť vlastníctvom štátu. Vojenský personál bude podliehať výlučnej jurisdikcii USA. Dohodu bude možné vypovedať po desiatich rokoch s výpovednou lehotou jeden rok.Dohoda SR a USA o vojenskej a obrannej spolupráci je nad a mimo rámec Zmluvy o NATO. A nad rámec Ústavy Čl. 1 (2): medzinárodné zmluvy.
Žiadam zastavenie rokovaní SR s USA o Zmluve. Ak nie, vyzývam prezidentku o vyhlásenie legitímneho referenda bez obštrukcií (otázka ústavnému súdu o ústavnosti otázky): “Ste za to aby Slovensko podpísalo dohodu s USA o vojenskej a obrannej spolupráci?”
Odkaz na Čl. 93 (2): “Referendom sa môže rozhodnúť aj o iných dôležitých otázkach verejného záujmu.”
Ide o referendum o obzvlášť dôležitých otázkach verejného záujmu s dopadom na mier vo svete a bezpečnosť Slovenska!
Vojenské sily USA s príslušenstvom, Slovensko posunú do pozície cieľov prvého úderu protivníka. Robia to vedome a úmyselne, aby protivníka “zdržali” čím mu Európu predhadzujú ako terč v prvom slede konfliktu. Majú v “posledných veciach” Európu “na háku” a skrývajú sa za falošný „najlepší úmysel a záujem spojenca“.

Nie som za pokračovanie rokovaní o bilaterálnej Zmluve SR a USA ani za referendum. Som za anulovanie vzťahov s USA mimo a nad rámec NATO
.
Demokracia je vláda ľudu. Nie väčšiny. Menšina si môže trhnúť nohou. Väčšina nemá pravdu len moc. Celé zle. Liberálna demokracia s právami a nadprávami menšín a pseudo menšín, tváriaca sa ľúbivo, vťahujúc do seba množstvo negramotných hlupákov,  stav zhoršuje a vedie spoločnosť do chaosa a nihilácie. Pre udržanie „demokratickej moci“ sú potrebné a v jadrách demokracie nastupujú nástroje totality (posilnenie policajného štátu). Tým akákoľvek demokracia končí. Totalizačné procesy urýchľuje politická kovidológia.
Havlovo: „Pravda a láska zvíťazia nad lžou a nenávisťou“ sú kecy. O láske, pravde a demokracii sa len tára. Žiadnu necítim ani nevidím. Tobôž vo veciach dohody s USA.

Demokracia znamená slobodnú vôľu riadenú rozumom, svedomím, osobnou nedeliteľnou zodpovednosťou za seba a ostatných členov úzkej a širšej komunity pre záujem celej spoločnosti v národno-štátnom, nadnárodnom a záujme svetového spoločenstva:
https://www.peticie.com/p_e_t_i_c_i_a_za_bezpenos_slovenska_europy_a_za_mierove_rokovania_na_planete_zem_poda_zakona__851990_zz_o_petinom_prave_v_zneni_neskorich_predpisov_iados_a_navrhy_pre_pani_prezidentku?uv=40705564
https://www.peticie.com/hromadna_pripomienka_k_navrhu_na_uzavretie_dohody_o_spolupraci_v_oblasti_obrany_medzi_vladou_slovenskej_republiky_a_vladou_spojenych_tatov_americkych

Spoločnosť má právo neriadiť sa rozumom a vzoprieť sa záujmom osôb jednotlivcov, hoc „slobodne a demokraticky“ zvolených alebo politických nominantov víťazných politických subjektov.
Volebný mandát nie je základné ale akcesorické (prepožičané) právo, ktoré je možné skrátiť alebo odňať ako vodičák!!!
Prezidentka a ústavný súd zmarili legálne referendum o skrátení volebného obdobia tejto vlády a parlamentu!

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/612375-generalna-prokuratura-odmieta-navrh-obrannej-dohody-s-usa-podala-35-zasadnych-pripomienok/

Ak nebude vyhovené petíciám, ľud má právo na aktiváciu Čl. 32 Ústavy: “Občania majú právo postaviť sa na odpor proti každému, kto by odstraňoval demokratický poriadok základných ľudských práv a slobôd uvedených v tejto ústave, ak činnosť ústavných orgánov a účinné použitie zákonných prostriedkov sú znemožnené.“
Generálny protestný štrajk znamená všeobecná dobrovoľná karanténa mimo kritickej infraštruktúry na dobu nevyhnutne potrebnú pre rozpustenie parlamentu a vypísanie predčasných parlamentných volieb. Ak v každých predošlých voľbách šlo o veľa, po parlamentných voľbách 2020 ide o všetko. Aj o život.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

Wikipédia: „Základna Ramstein je také jedním ze dvou míst v Německu, kde jsou uloženy nukleární zbraně USA. Spolu s nedalekým letištěm Büchel v pohoří Eifel je na obou základnách uloženo 150 jaderných hlavic. Základna není německým územím, ani nepodléhá německému právu.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Leteck%C3%A1_z%C3%A1kladna_Ramstein

 

 

 

 

  • SlabéVýborné (+1 skóre, 1 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?