Publikované: 10.04.2021

Domáce násilie v Rusku

Ústavný súd Ruskej federácie 9. apríla 2021 vydal výnos proti páchateľom domáceho násilia a na ochranu a odškodnenie obetí násilia.
Odôvodnenie: Platná úprava nie je v súlade s Ústavou RF zo 4. Júla 2020. Ústavný súd tým nariadil zmeny Trestného zákona.

                 

Pred výnosom boli skutky páchateľov domáceho násilia posudzované vždy ako jeden nový a prvý skutok. Trestné právo ich po novom bude posudzovať po prvom už zaznamenanom, ako pokračujúce skutky.
Ministerstvo spravodlivosti má teda zmeniť dikciu Trestného zákona v časti domáce násilie, a zaviesť progresívne trestné sadzby: Po každom opakovanom skutku sa sankcie budú zvyšovať v správnom aj trestnom konaní (plus ochranné opatrenia).
Súčasťou proti ruskej agendy v časti ľudské práva (Amnesty International) sa so zlým úmyslom uvádza, že Kremeľ domácemu násiliu nevenuje dostatočnú pozornosť a ochranu obetí zanedbáva. Ide o polopravdy a lži.
Rusko mení koncepciu prístupu k boju proti domácemu násiliu a v správe sa dokonca uvádza aj jeho nárast od nástupu pandémie. Má program ochrany obetí a odškodnenia.
Istanbulský dohovor na to nepotrebuje.

                

Žiadam aj (!) šéfa AI Slovensko, ktorý pre Štúdio TA3 komentoval Správu o ľudských právach vo svete, časť Slovensko, aby prestal pŕzniť slovečinu „rodovo korektným jazykom“! Odôvodnenie:
Občania a občianky sú osoby so štátnym občianstvom SR. Utečenci a utečenky sú osoby na úteku oboch pohlaví. To vie aj debil. O to žiadam aj Porubänovú, Bihariovú,  ale aj liberálov (a liberálky!) SaS (Cigániková, Dostál… Nicholsonová…) a všetky persóny v liberálnej neomarxistikej politike a mimo ňu, prezentujúce sa ako prívrženectvo Progresívneho Slovenska a rodovej ideológie.
Vašu rodovú korektnosť si môžete viete kam
Pán Sloboda, vyzerali ste ako debil! Komu sa pcháte do análu? Vašim páničkom z Westernu? Dobre vás platia? Kam vstúpila americká „demokratizačná noha“ (pozrite ako vyzerá Stredný Východ!) všetko je v rozvalinách aj rukou Islamského štátu (s podporou USA a Turecka)!
Dôkazy plnej priamej zodpovednosti USA za procesy na Blízkom Východe: Irak po páde režimu Saddáma Husajna;  hovoril Miroslav Mareš  Štúdio TA3 dátum: 9.4. o 13,45
Pre Amnesty International (našiel som; nie v archíve):
https://www.ta3.com/clanok/1207755/chceli-dokazat-spojenie-saddama-husajna-s-al-kaidou-konstatuje-odbornik.html


https://cs.wikipedia.org/wiki/Miroslav_Mare%C5%A1

Poznámka: Márne čakám na uvedenie v archíve. Márne. TA3 netušila, s kým bude viesť rozhovor. Politicky korektne reláciu v archíve neuviedla. Zrejme volali Korčok alebo Naď, Demeš, či už aj Valášek, z novej firmy sro PS/SPOLU/PV (čo sa nehodí, škrtnúť)? O mne TA3 vie, tak ma už preventívne nevolá…
Dajte svoje špinavé paprče preč od Ruska!!! Navaľný ako prezident Ruska? Ste na hlavu? Alebo Tichanovská prezidentkou Bieloruska?
Stíhaný Porošenko (plus Janukovyč) sa nemusí ničoho báť. Za chrbtom má komplica Bidena. Pod ochranou otca je aj Biden junior. Porošenko sa vo voľbách postaví proti  Zelenskému.
Pýtam sa Amnesty: O čom píše vaša správa o Ukrajine? Ako sa k ľudským právam majú Janukovyčove zákony o národnostných menšinách a jazykový zákon? Čo to je: „Ukrajinská ruština“? Kodifikátorom ruského jazyka je jazykovedný ústav Ruska!

Mužov a ženy nechajte, nech si svoje pohlavné rozdiely vybavia medzi sebou, a nepchajte medzi nás svoje špinavé paprče novej progresívnej neomarxistickej ľavice!
Rodič jedna rovná sa otec. Rodič dva matka. Spolu tvoria rodinu, založenú manželstvom muža a ženy. Ostatné „rodiny“ a pseudo rodiny, sú Ústavou definovanému manželstvu a rodine ústave podružné a do základného zákona štátu nepatria!
Ústavou definovaná rodina je súčasť teórie štátu a práva. Hodná ochrany pred jej rozvracačmi (a rozvracačkami!)
Slovensko má tiež Ústavu a trestný zákon. Istanbulský dohovor ani Jogjakartské princípy ani s neomarxistami spriaznenú Amnesty International vedenú a platenú Sorosom, nepotrebuje.
Porušujete Ústavu SR v časti ideológia, definíciu manželstva a rodiny, a zákon o rodine!
Potichu sa pripravuje pôda pre to, čo znamená polyamoriahttps://sk.wikipedia.org/wiki/Polyamoria
EÚ bude musieť vykonať negociáciu a aproximáciu svetského s rodinným právom šaría a ponechávaotvorené dvere takzvanej “dúhe”.Takže pridajte pojmy: “skupinový otec, matka, rodič“.
V EÚ už existujú “ostrovy” s islamským právom šaría! U rovná sa”európske hodnoty”! Pre všetkých! Nech sa vzájomne požerú…

Keď sa Žilinka „prebudí“ aj v tejto veci, a s ním aj Lipšic, alebo ktosi po nich, budete trestne stíhaní (stíhané!) za útok na preambulou Ústavy daný charakter štátu a vlastizradu!
Proti záujmom Slovenska v spolupráci s cudzími mocnosťami!
Zdroje a poznámkyhttp://www.ksrf.ru/ru/News/Pages/ViewItem.aspx?ParamId=3591
Rodovo „korektný“ denník SME: „Odborníci a odborníčky na sebaobranu tvrdia, že obeť takéhoto správania by sa mala adekvátne slovne ohradiť.“
Prekladám do slovenčiny: „Odborná verejnosť tvrdí…“
https://zena.sme.sk/c/22633568/ako-sa-branit-sexualnemu-obtazovaniu-na-ulici-a-je-to-vzdy-bezpecne.html
Stále čakám, kedy k „rodovo korektnému jazyku“ vydá stanovisko Jazykovedný ústav Ľudovíta Štúra (JUĽS). Toto treba zastaviť! Ide o infekčnú memetiku! A tá sa šíri ako kovid! Podobná politickým neo orwellizmom!
Ale to musíte vy, ctené občianstvo a voličstvo! Ak kto chce, občania a občianky, voliči a voliči…
Ak nie, hoc chodíte voliť, ostanete len obyvateľstvo! Ak kto chce, obyvatelia a obyvateľky.
Slovenská lexika je sémanticky a konotačne jasná a zrozumiteľná a dostatočná!
Von z nejasnej a neurčietej entropie na svetlo redundancie! Ľuďom a veciam treba ich správne mená! Ukazovať na nich prstom a hlavne, nevoliť ich! Klamú a zaliečajú sa vám!
Neomarxistická sociálna filozofia, ideológia a politika, vám a nám zasahuje ešte aj do rodnej slovenčiny! A stavia obe pohlavia oproti sebe! Hovoria si antifašisti!
Vajanský bol len „zaprdený hlupák!“ (zasratý M. Havran). Neodstíhaný! Vyjedá vám mozgy v jeho Večeri (ľudožrút!). Vo „verejnoprávnej“ RTVS.

Prezidentka vie, že predčasné voľby sú neodvratné. Po prezidentkinom rozhodnutí, médiá spustili liberálnu propagandu a kampaň. Tú “liberálno-demokratickú”.
Radičová v rádiu Z prvej ruky: “My spoločenskí vedci…” (neomarxisti).
Politológ pre TA3 zasa zalamoval rukami a nohami nad problémami s presadzovaním “liberálnej demokracie”… a apeloval na “liberálne voličsto”.O to, čo som napísal, nevedia a netušia ani protagonisti (sorry, aj protagonistky!) takzvanej liberálnej, a mnou označenej liberálnej neofašistickej ideológie a jej politík.
Zmrdi. Demokracia je len jedna. Je alebo nie je. Bez prívlastkov.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

Prílepok “od veci” k Hegerovi, ŠÚKL (Sobotné dialógy):
Mimochodom, vakcína nemá byť len účinná ale najmä (!) bezpečná. Mám sa očkovať Astrou (Vaxzevria) alebo Johnson and Johnson (poznatky)?
Alebo Sputnikom bez záporných poznatkov ale neovereným? Alebo si mám buchnúť šampanským?

Vo voľbách dajte Hegerovi šancu. Podmienka: Ale len ako osobe. Predtým riadne vyprášiť a vydezinfikovať. Najradšej by som ho nezávislého. Do vlády vyberať len z najlepších. Je mladý, ešte to “dá”. A k tomu:
Poznámka: Politiky vpravo, vľavo a naopak, sa vyčerpali. Nastupujú politiky rovno a priamo (záujmy Slovenska). Prekáža im toxický politický smog, znečisťujúci spoločenské a politické prostredie. Boj proti korupcii je aj vaša vec. Právny štát detto. A s ním hodnoty. Slovensko treba ideologicky a politicky očistiť a vydenzifikovať. Nielen pri volebných urnách s rúškom a dezinfekciou pri dverách volebných miestností..
Všetky oprávnené (!) základné ľudské práva a slobody sú dostatočne obsiahnuté v sociálnom aspekte trhovej ekonomiky, ktoru je Ústavou definované Slovensko.

  • SlabéVýborné (+3 skóre, 3 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?