Publikované: 10.10.2012

Drzosť, arogancia alebo úplná neschopnosť opozičných politikov?

V tieto dni Slovenskom lomcujú vášne, keď sa tri opozičné strany združené v tzv.Ľudovej platforme vyslovili k voľbe prezidenta a zjednotili sa na spoločnom mene – Pavlovi Hrušovskom. Pre neinformovaných – prezidenta budeme voliť v roku 2014, ale budúci rok 2013 máme voľby do vyšších územných celkov, kde chce kandidovať napríklad aj predseda SDKÚ Pavol Frešo za župana BSK (Bratislavského samosprávneho kraja).

Návrhom človeka známeho svojim oportunizmom, tichou vášňou k alkoholu, všeobecnou neobľúbenosťou predviedli politici salto mortale s podporou svojich voličov. Je neuveriteľné, kam až môže zájsť politická slepota a dehonestácia inštitútu prezidenta. Zároveň štartovať teraz politickú kampaň je to isté ako, keby maratónec začal svoj záverečný finiš hneď po odštartovaní pretekov. A tak sa pýtam o čo týmto politikom vlastne ide ?

Je možnosť, že to politici Ľudovej platformy myslia vážne. Skutočne je podľa nich Hrušovský  ideálnym kandidátom. Znamenalo by to však, že sa úplne odtrhli od reality. Predstavenie straníckeho kandidáta s takou mierou nezvoliteľnosti, ignorancia nespochybniteľných a čestných občianskych kandidátov ako je Andrej Kiska a tak skoré začatie kampane musí v radoch Smeru vyvolávať nezvládnuteľné záchvaty rehotu. V tomto prípade sa pripravuje slávny scenár bratislavských volieb, keď politici povedia ľuďom – My vieme najlepšie čo chcete, zvolíte koho my chceme a okrem volebného hlasu od Vás žiadnu účasť nepotrebujeme. Aj vtedy navrhli úplne nereálneho kandidáta Magdu Vášaryovú, ktorá pri hlasovaní v konkurencii s ostrieľaným komunálnym politikom Milanom Ftáčnikom s podporou Smeru nemala šancu. A keďže to bola stupídna voľba, za Vášaryovú sa nehlasoval ani ja, ako zásadný pravičiar.

Ovšem je možnosť, že v danom prípade ide o obyčajnú manipuláciu s verejnou mienkou v súvislosti s blížiacimi sa voľbami do VÚC.  A táto možnosť ma úprimne desí omnoho viac. Politici Ľudovej platformy by potom predvádzali odzemok medzi kalkuláciami v rámci celej opozície, kde inštitút prezidenta je len obyčajným vyjednávacím nástrojom pred kampaňou do VÚC. Potom by meno P.Hrušovského bol len testovací balónik  pre zvyšok opozície, kde Ľudová platforma hovorí – podporte nám prezidenta a my budeme milší k Vašim ambíciám vo VUC.

Znamená to tiež, že prianie ľudí zvoliť si v priamej voľbe prezidenta na ktorého budú hrdí, ktorý bude vzorne reprezentovať Slovensko dlhé roky po celom svete je politikom úplne ukradnuté. Znamenalo by to, že prezident aj keď reálne má len malú moc, je pre nich len handrou a neprikladajú mu žiadnu vážnosť. Potom by som sa na mieste P.Hrušovského hanbou pod zem prepadol, komu by sa chcelo reprezentovať jednorazový vecheť na vyhodenie?

Tak či onak, či ide o neschopnosť alebo aroganciu, Ficovi to dáva reálnu nádej, že okrem doterajších volebných úspechov získa aj post prezidenta. Prečo nie, keď mu to opozícia úslužne ponúka na striebornej mise?

Aby som nebol taký pesimistický, myslím si, že treba podporiť občanskych kandidátov, ktorí sa budú chcieť uchádzať o Vaše hlasy v prezidentských voľbách. Títo kandidáti potrebujú zozbierať 15000 podpisov. Je jedno či to bude Ján Čarnogurský, Andrej Kiska, alebo niekto iný.

Rozhodne budú viac vyjadrovať vôľu občanov ako to čo nám ponúkajú politici dnes .

Ak sa Vám článok páčil kliknite na pošli na vybrali.sme.sk a stlačte Hlasuj!

P.S. Po otázkach čitateľov či vyjadrujem podporu Jánovi Čarnogurskému, hovorím jednoznačne nie. Ak si však  Čarnogurský dokáže vyzbierať 15.000 podpisov na občiansku kandidátku je pre mňa dôveryhodnejším kandidátom ako Hrušovský o ktorom sa rozhodlo úzke vedenie politických strán, pretože bude zastupovať názor 15.000 občanov tohto štátu. A k občanom ako takým úctu mám, hoci sa to Čarnogurského vôbec netýka …

V článku však nekritizujem mená (okrem kandidátky Hrušovského), kritizujem princíp a odťažitosť politikov, ktorí sú schopní aj takej podivnosti ako je kandidatúra nezvoliteľného kandidáta.

 • SlabéVýborné (+23 skóre, 35 hlasov)
  Loading ... Loading ...
 • pošli na vybrali.sme.sk
 • Zdielať

Ďalšie články autora:

3 Komentárov

Komentárov 1 - 3 z 3Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
 1. Nechcu vas lumpov medzi sebou a tak ste nuteni vyplakavat na blogoch. To mas tak kamarat, ked ste podrazili Radicovu, treba s vami jednat tak, ako si zasluzite. Lebo take slizke tvory su zarukou iba problemov.

  1. Juraj Poláček

   Dakujem za uprimnu sebareflexiu :)

 2. Vždy to bola pravica ktorá zvolila iného kandidáta ako toho čo sama navrhovala. Nemôžem súhlasiť s tým, že ak sa vyjadrili pozitívne sú neschopní. Lebo ak sa chcú dohodnúť nemôžu povedať že v kdh sú blázni ak navrhujú hrušovského. To by sa určite kdh urazilo. To že nemali námietiky neznamená že bude spoločný kandidát. Mne sa páči frešov postup. Povedal musíme verejne deklarovať či chceme spoločného jediného kandidáta alebo nie. Lebo ako včera 10.10.2012 na tlačovej besede s ficom o rozpočte dal jeden novinár otázku: Predpokladáte že k návrhu vládneho rozpočtu budú nejaké pripomienky vo vašom poslaneckom klube?

  1. Juraj Poláček

   To ste mysleli ako vtip? Ze z klubu Smer budu nejake namietky? Vsak 83 kolesikov sa trasie len aby to mohli en bloc odhlasovat.

   1. Nie ja. Treba si pozrieť záver besedy na TA3. To sa pýtal novinár nie ja. Ale áno vyznelo to ako vtip, len predseda vlády s vážnou tvárou ohlasoval ako sa stretne vláda s poslaneckým klubom smeru…


 3. Konečne ste napísali pán Poláček plnú pravdu o našich pravicových politikoch,… ale ste v tomto Vašom krči nechtiac prezradili (aj s pánom Sulíkom, ktorý týmto istým spôsobom kritizuje Ľudovú platformu“) aj niečo viac o sebe,… „Za posledné roky stratili špičkoví politici v starých stranách cit pre “politiku”, stratili schopnosť uvažovať logicky, hodnotu sľubov pomerujú len vlastným prospechom, politické posty sú len voľnými lístkami k plne prestretým švédskym stolom. Zabudli čo je úlohou politika v zástupnej demokracii – zastupovať hlas a prianie voliča, plniť volebné sľuby. Volič sa stal len ovcou, ktorú treba v pravidelných intervaloch oklamať, aby politikom umožnil ďalší bezstarostný luxusný život“. Toto, čo píšete totiž sto percentne platí na celú súčasnú politickú scénu,…aj na pravicu,…aj na ľavicu a aj na Vašu SaSku,…ktorú už priamo, či nepriamo vyčleňujete z pravice,….lebo kritizujete an block celú pravicu. Napriek takémuto stavu pravice však Vám nič nebránilo ísť s nimi do vlády, kde ste s nimi úspešne a protiľudove držali balóniky. Ani teraz, keby Ľudová platforma dodržala slovo,…by Vám nevadilo, to aká je,…ani to, že: „Naviac sa politici stávajú nielen hráčmi, ale čím ďalej tým viac aj figúrkami inej, vyššej hry. Hry oligarchov, ktorí tak ako politici s voličmi ľubovoľne a cynicky manipulujú so samotnými politikmi. Oligarchovia poskytujú politikom peniaze na to aby sa dostali k moci, tí im to vracajú v mnohonásobnej miere z peňazí nás všetkých“. Na toto všetko o našich pravicových politikoch ste aj s pánom Sulíkom prišli až teraz, keď ste sa rozhádali? My ostatní (sklamaní a oklamaní voliči) to vieme už dlho, predlho. To, že ste konečne v zúfalom a predsmrtnom krči zadeklarovali pravdu o našej politickej reprezentácii Vás, ani SaSku nijako nevyvinuje z toho, že ste boli aj ste SÚČASŤOU VŠETKÉHO TOHO, ČO TU KRITIZUJETE, a že keď Vás skorumpované strany Ľudovej platformy vyrohovávajú zo svojho zločineckého spolku, tak ste sa rozhodli pomenovať pravdu o situácii v politike a v štáte. Ak by Vás znovu potrebovali (možno aj jednorázove) a ponúkli by Vám miesto medzi nimi (aby ste im nachvíľu podržali balóniky, keď budú potrebovať obe ruky na údery päsťami do občanov),… tak už to, čo teraz píšete nebude pravdou a znovu im podržíte. Pán Poláček,…celý Váš tento blog si prekopírujem a uložím a keď náhodou SaS v politike prežije,…alebo ak sa aj rozpadne a Vy sa budete snažiť dostať do niektorej strany z ĽP,… či inej starej strany,…tak Vás budem citovať. Ešte raz Vám pripomínam to, čo uniklo Vašej ctenej pozornosti. Keď má niekto za manželku prostitútku a spolu s ňou przní svoje deti a dlhodobo kazí morálku, a uvedomí si to a prizná pravdu o jej charaktere až pri rozvode,… kde jej to všetko v zúrivosti vykričí,… tak taký človek už nie je vhodným partnerom ani do manželstva,…ani do ďalšieho vzťahu a už vôbec nie do politiky, zastupovať nás všetkých. Písal som nielen o SaSke,…ale aj o Vás osobne, pán Poláček.

  1. Pán Poláček presne pomenoval situáciu v stranách, ktoré aj náš milovaný docent priežer charakterizuje ako “tradičné”. Absencia akejkoľvek cti, hrdosti a úprimnosti, samé kšefty, podrazy a vydieranie. Po  dvoch rokoch od známych udalostí pri páde vlády fakty jednoznačne potvrdili, že SaS bola cieľom vydierania a podrazov, zosnovaných “tradičnými” stranami fialovej mokysovskej koalície. Videli sme, ako sa k tomu postavili ľudia – vystavili známku “príslušnosti ku gorile” a devalvovali na “vrece zemiakov” najprv kandidáta pravice, potom pseudodogmatickej ľavice, strany hodinkárskych manekýnov vypchatých sponzormi. Strana SaS je zatiaľ jediná, ktorá nespolupracuje, a to nijak, so stranou doc. dr.Ístotu

Komentárov 1 - 3 z 3Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
Login

Ešte nemáte svoj účet?