Publikované: 10.03.2021

Dva v jednom dáva tri

Hlava mi neberie, čo sa chce na úrovni EMA skúmať na Sputniku V. Vo svetovom rozmere ide prelomovú dvoj vektorovú vakcínu štvrtej generácie. Rusi žiadajú ospravedlnenie.
EÚ zo Sputnika vyrobilo geopolitikum, majúce prednosť pred záchranou zdravia a životov. Zmrdi. Odmietanie ruskej prípadne aj čínskej vakcíny zo strany štruktúr EÚ a v krajinách V-4 (Česko, Slovensko) je euro-westernové pozérstvo. Prezident Zeman (CR) “politicky nekorektne” vyzýva na odstúpenie ministra zahraničia, zdravotníctva a šéfky SÚKL.
Rusi majú predbežne štyri špecifické vakcíny pripravované pre svetový trh. Dočasný problém sú výrobné kapacity. Doženú.

Na dvojstranné dohody (nákup a výroba) Rusko EÚ (EMA, EK) v rámci EÚ a mimo ňu nepotrebuje.
EMA je len záležitosť EÚ! Rusko nie je člen EÚ!
Modus vivendi a operandi Ruska je jeho suverenita a svojprávnosť. Tu niet o čom. Žiadosť Ruska o certifikáciu Sputnika V agentúrou EMA je jeho dobrá vôľa. Rusko problémy očakávalo. Reaguje primerane. Ako vždy.


Výsledok a zmeny vo vedení vlády (dnes je streda) neočakávam (dnešným dňom rokovania ešte len začali. Konec dňa zrejme výsledok neprinesie). Máme za sebou ďalší premrhaný týždeň jeho vládou ťažko skúšaného Slovenska.
Tak, či tak, prajem si predčasné voľby. Jediné, čoho sa v ich výsledku obávam, je PS/SPOLU plus Progresívni veriaci (filiálka) do parlamentu. Usilovne na tom pracujú v strachu zo Smeru a Hlasu.
Presnejšie, obávam sa hlúpeho negramotného voličstva. Nič sa nenaučilo. Chronicita.
A prezidentky (ľavicová liberálka a veriaca progresivistka). Nie Smeru ani Hlasu.
A mediálneho mainstreamu (médiokracia podobná oligarchokracii). Majú status a nadpráva ponad rovnejších medzi rovnými nad zákonom a ústavou (najmä Denník Nenávisť). Tódovú Fico melie na prášok. Denník N je zdesený z možnej povolebnej koalície…
A beztrestne politikárčiacej časti „liberálneho“ mimovládneho sektora mimo zákon.
Ombudsmanka sa prednostne venuje Rómom a dúhe na úkor štátotvornej väčšiny (ľudsko-právna ľavicová liberálka); za všetko zlo je zodpovedná biela slovenská rasa a hetero sexuálna väčšina (kópia liberálnej ľavice neomarxistov BLM a Antifa Bidenovej administratívy USA).
Veda, školstvo, poľnohospodárstvo a pôdne hospodárstvo (strategická potravinová sebestačnosť) sú na kolenách…Jedna plus jedna sú tri (predčasné voľby)
Poznámka 1: Fico neodstúpil pod tlakom „ulice“ ale z vlastného rozhodnutia (upokojenie atmosféry po vražde novinára plus jedna); Ústava pojem “ulica” nepozná. Šlo o ústavný postup po konsenze vo vnútri vlády Smeru (výmena premiéra). Okrem toho, Matovičova vláda si ústavným zákonom zaistila, že “ulica” je v režime núdzového stavu neprípustná.
Poznámka 2: Pre slovenskú občiansku verejnosť je príznačná až nadlimitne vysoká tolerancia voči prešľapom vládnych politikov, za ktoré sa v starších demokraciách odstupuje automaticky. Slovensko na diplomovky a ich iné etické prešľapy svojich volených zástupcov rezignovalo.
3. Táto vláda položila politickú kultúru úplne na dno. Niečo ešte horšie personifikovane v parlamente a mimo neho nemá potenciál a neviem si to ani predstaviť.
Dnes ale viac ako predtým (vždy šlo o vela, tu už ide o všetko) potrebuje nové rozdanie parlamentných kariet a návrat k štandardnej parlamentnej demokracii. Je v železnej obruči čohosi horšieho, než bol Mečiarov valec. Treba ho rozseknúť. Tento druh “progresivizmu” (totalitná moc bezprecedentnej parlamentnej väčšiny) a tolerancie Slovensko nechce.
Petičná akcia za referendum o predčasných voľbách ale úspešne beží (mimo “ulicu” a sterilne)…
Nechceme vládu oligarcho-partokracie, ani policajnú (prokuratúra) či justičnú mafiu; chceme právny štát, aj “padni komu padni”, nech to je ktokoľvek, vieme a chceme poraziť covid, ale nie za túto cenu.
Takzvaná “ulica” má pre naplnenie svojej vôle ústavný inštitút. Referendum.
Koaličnú krízu môžu neutralizovať len predčasné voľby.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

 

 

  • SlabéVýborné (+5 skóre, 5 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?