Publikované: 30.07.2015

Dve akcie s Marikou Ritomskou

Akcia č. 1 s Marikou bola, že som s ňou bola vo vysielacom štúdiu rádia Regina v Košiciach a druhá, že som s ňou už bola tretí krát na súdnom jednaní v malom peknom mestečku na východe Slovenska.

Najprv začnem s akciou číslo dva, ktorú mám  čerstvo v pamäti.  Ako svedok vypovedal psychiater, ktorý liečil žalobkyňu Žalovaná strana silou mocou chcela znevážiť katechétku, keď poukazovala, či je pre svoj duševný stav schopná učiť deti. Katechétka dostala pred niekoľkými rokmi silné depresie, pre ktoré bola aj hospitalizovaná práve zo zlého pracovného prostredia , zo zlých medziľudských vzťahov na pracovisku. Žalovaná strana sa snažila dokázať, že katechétka zatajila psychické problémy.Každý vie, že by v lepšom prípade sa kolegovia a šéf uškŕňali a v horšom prípade by prišiel o prácu. To by iba blázon sa priznal šéfovi a svojim kolegom, že sa liečil na psychiatrii.

Katechétka nastúpila do školy učiť. Prvé roky boli pre ňu super, aj napriek mobérskej riaditeľke školy. Katechétka bola u detí a kolegov obľúbená, mala vynikajúce pracovné schopnosti.  V normálnej krajine by šéfa pracoviska šikovný pracovník tešil a cenil by si ho. Chránil by si ho ako oko v hlave. Ale keďže sme na Slovensku, všetko čo vyčnieva z davu, koleno „odseknúť“. V tom prípade bola koleno tá katechétka.  Koleno  katechétke “uťali, lebo ohrozovala  riaditeľku školy. Katechétka ochorela zo zlého jednania. Psychiater označil katechétkin stav v súčasnosti ako uspokojivý. S mladou katechétkou by asi nikto nemenil. Konkrétne na ňu platí, že občan domáhajúc sa spravodlivosti musí prejsť hotovým peklom. A to nemá záruku, že vyhrá. Ak by aj vyhrala, tak na to miesto sa už nevráti. A to platí aj na všetkých, ktorí uplatňujú svoje práva, aby sa domohli spravodlivosti vo všetkých oblastiach.

Súdne konanie sa odročilo dovtedy, kým sa nenapíše znalecký posudok. Z dôvodu objektivity ho napíše iný psychiater ako ten, čo ju liečil.

Sudkyňa nadobudne nové skúsenosti pri svojej ďalšej práci. Tento prípad bude pre ňu dobrou praxou. U nás sudcovia, psychiatri, psychológovia, nemajú žiadne skúsenosti s prípadmi, ktorých meritom je mobbing, bossing.

Marika Ritomská sa znova ukázala byť ako veteránka súdnych sieni. Nestrácala nervy vo vypätých situáciách.

Druhá akcia – vysielanie v rádiu Regina.

 

 

 

 

 

 

 

 

Marika Ritomská a sympatická moderátorka

 

16. júla bolo veľmi horúci, teplota vzduchu dosahovala asi 37 stupňov. Vlak s Marikou Ritomskou prišiel okolo šiestej večer. Do vysielania zostávalo asi dva hodiny, mali sme čas, tak sme išli dať si horúcu čokoládu do čokoládovne. Asi po ôsmej hodine, horúčavy už poľavili sme išli do budovy rádia Regina na Mojzesovej ulici. Privítala nás mladá sympatická moderátorka. Bolo mi umožnené byť vo vysielacom štúdiu aj počas nahrávania. Hodinu pred vysielaním prebiehala príprava na živé vysielanie. Potom začalo samotné live vysielanie. Oknom prúdil svieži večerný vánok do štúdia.

Ku tejto milej akcii prikladám pár fotiek:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • SlabéVýborné (+1 skóre, 3 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?