Publikované: 07.05.2022

Dve muchy jednou ranou

Poľský prezident v šokujúcom prejave vyzval k zjednoteniu Poľska a Ukrajiny! Vyhlásil, že medzi Poľskom a Ukrajinou už nebudú žiadne hranice! Varšava podľa ruských tajných služieb chystá inváziu na západnú Ukrajinu na základe pozvania Kyjeva, ktorý sa pokúsi s Varšavou vytvoriť konfederáciu a voľno zväzkový spoločný štát. Stane sa západná časť Ukrajiny pričlenená k Poľsku súčasťou členstva v EÚ a NATO? Ako vítané riešenie posilňujúce kolektívnu bezpečnosť Westernu?

Bezpečnostná situácia v Európe v noci zo štvrtka na piatok dramaticky eskalovala. Poľský prezident Andrzej Duda na slávnostnom ceremoniáli pred nastúpenou poľskou armádou predniesol dramatický a šokujúci prejav, ktorým odštartoval plán Varšavy na obnovu Veľkopoľska. Poľský prezident totiž vyhlásil, že je presvedčený, že medzi Poľskom a Ukrajinou už nikdy nebude hranica, že tá hranica skutočne zmizne a oba štáty budú žiť v spoločnej krajine, budú sa spoločne rozvíjať a vytvoria spoločnú silu, na ktorú si nikto nedovolí už nikdy zaútočiť. Poľsko by mohlo využiť najväčší ruský štátny sviatok Dňa víťazstva 9. mája a poľská armáda by mohla vstúpiť na Ukrajinu, teda konkrétne na západnú časť Ukrajiny pod rúškom mierovej a bezpečnostnej misie na základe pozvania a mandátu ukrajinského prezidenta, takže nepôjde podľa medzinárodného práva o inváziu, ale iba o pozvané mierové zbory. V čase vyhláseného vojnového stavu na Ukrajine podľa ukrajinskej ústavy nepotrebuje prezident Ukrajiny žiadny súhlas ukrajinského parlamentu. V dobe vojny je Ukrajina riadená iba prezidentom ako vrchným veliteľom a iba jeho dekrétmi, ktoré majú formu rozkazov. Varšava vycítila príležitosť k obnove Veľkého Poľska.
Hrá sa tak aj o plán zatiahnutia NATO do vojny s Ruskom na Ukrajine cez poľskú vojenskú misiu na Ukrajine.
Vedia o tom Fiala, chodiaci do Poľska ako na klavír, čo si všimol aj Babiš, vie o tom aj Heger.
Prejav doslova otriasol poľskou verejnosťou a reakcia Moskvy prišla okamžite už po pár hodinách aj z Ruska. Nad Kremľom sa zjavil výjav počiatku jadrovej vojny. Na oblohe sa objavilo lietadlo “Súdneho dňa” typu Iľjušin IL-80, špeciálny stroj chránený proti EMP a určený na evakuáciu vlády z Kremľa v okamihu vypuknutia jadrovej vojny. Ruská armáda stroj prezýva “Lietajúci Kremeľ” a je to stroj, z ktorého je možné riadiť nielen celé Rusko, ale aj jadrovú vojnu. Stroj bol naposledy videný na verejnosti 9. mája 2010, teda pred 12 rokmi. Kremeľ tým zrejme vysiela varovanie do Varšavy, že invázia poľskej armády na Ukrajinu povedie k vypuknutiu vojny Ruska s NATO a v konečnom dôsledku k jadrovej vojne. Takže vlastne tri až štyri muchy: EÚ, NATO, Veľké Poľsko, štvrtou je tretia svetová… jadrová. Posledná.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

https://rumble.com/v13qxj1-polsk-prezident-v-okujcm-projevu-vyzval-ke-sjednocen-polska-a-ukrajiny.html

Poľskie radio 1:
https://www.polskieradio.pl/7/1552/Artykul/2950671,Konstytucja-3-maja-Prezydent-Andrzej-Duda-o-naszym-regionie-mamy-olbrzymi-potencjal
Odmietnutie Naryškina:
https://www.rp.pl/komentarze/art36238601-boguslaw-chrabota-kreml-klamie-o-polakach

 


  • SlabéVýborné (+3 skóre, 3 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?