Publikované: 30.10.2014

Ekonomika ľudí a finančné služby /poradenstvo/

Som si teda vybral tému,

ale chcem len reagovať na to ako to vnímajú ľudia a čo vlastne znamená robiť finančné poradenstvo. V oblasti finančných služieb posobím už od r. 1997.  Začínal som ako poisťovací poradca, potom manažér obchodnej skupiny a nakoniec riaditeľ ŽP na pobočke.

Ale stále mi niečo chýbalo a tak som v r. 2010 išiel k maklérom. A to bol ako sa poviem po česky “nárez” viacej poisťovní, nové produkty atď.

Ale nie o tom som chcel. V dnešnom svete je to všetko veľmi zložité a komplikované, hlavne čo sa tíka financií a správneho výberu nejakého konkrétneho produktu. Napr. pri výbere úveru je veľa otáznikov – účelový, bez účelový, s podporou od štátu, bez podpory, fixáciu na 3 roky, alebo fixáciu na 10, s dokladovaním príjmu, bez dokladovania a takto by som mohol písať o každom finančnom produkte.

A čo som vlastne chcel povedať. Ľudia sa ani v škole ani v zamestnaní neučia o finančných produktoch ani o finančnom plánovaní, ani účel toho-ktorého produktu.  Preto by sa mali obracať na profesionálov, ktorí sa touto prácou živia, alebo majú zázemie silných a v praxi overených firiem a profesionálov. A hlavne každý klient by mal vedieť na čo je mu konkrétny finančný produkt. Napr. pri vybavovaní úveru myslite aj na poistenie.

A nie je poistenie ako poistenie. Takže znova a na záver “správne nastavený finančný produkt Vám pomože vybrať len profesionál, ktorému na Vás záleží a ktorému Vy doverujete. Ak ste totiž ako klient neúprimný a nekomunikujte úprimne a na 100% žiaden finančný sprostredkovateľ nemože správne nastaviť Vaše finančné produkty.

Takže iba o tomto som chcel niečo napísať.

 

  • SlabéVýborné (Nikto nehlasoval)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?