Publikované: 25.10.2020

Erdogan sa vyhráža západnej Európe

Ochranné bezpečnostné opatrenia proti mešitám vo Francúzsku a Nemecku sú islamofóbne a nepriateľské voči Turecku, vyhlásil neo Osman a prezident Turecka Erdogan a poslal francúzskeho prezidenta Macrona psychiatrovi.
Vyhlásil: „Európa si pripravuje vlastný koniec vojnou proti moslimom!“

Vľavo je nebezpečný neo osmanský nacista, moslim sunnita (!); ale mojou vyššou autoritou je učený pán vpravo:
                 
https://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/9807175

Erdogan pred nedávnom podráždene až nahnevane vyhlásil: “Neexistuje radikálny a umiernený islam! Islam je len jeden!” Ibaže to tretie, najmladšie abrahámovské monoteistické náboženstvo, ktoré vzniklo ako opozícia voči judaiizmu a kresťanstvu,  je eklektické, s pochybnou vnútornou logikou jednoty ideológie, pseudo náboženstva a expanzionistickej politiky džihádizmu,  a vnútorne apokalypticky rozpoltené na ostrú sunnitskú a miernejšiu šiitsku vetvu.
Francúzsko si povolalo svojho veľvyslanca v Ankare na konzultácie. Elyzejský palác odmieta zbytočné polemiky a Erdoganove urážky.
Prezident Macron si všimol aj nedostatok empatie, sústrasti a podpory tureckého prezidenta po vražde učiteľa Samuela Patiho a výzvu na bojkot francúzskeho tovaru.
Paríž očakáva aj, že Turecko do konca roka ukončí svoju agresiu vo východnom Stredomorí. Macron odsúdil kroky Turecka voči Grécku a Cypru a označil ich za porušenie suverenity týchto krajín. Turecko ale má sklon k svojvoľnému predlžovaniu prieskumnej misie ropy a plynu v inkriminovaných vodách. Nepozvané Assadom operuje aj v Sýrii.
ČT24 práve informuje o tom, že EÚ so znepokojením sleduje kroky Erdogana. Problém je, že ich len “sleduje” ale nekoná.
Francúzsko je prvou školou diplomacie. Sa uvidí, či Erdogan porozumie francúzštine alebo inému jazyku.
Turecko ako člen NATO práve otestovalo ruký systém S-400 (nevôľa USA). Kedy sa spoločenstvo EÚ a Aliancia zomknú jednotne proti Turecku, ako proti Rusku, a prehodnotia vektory bezpečnostných hrozieb? Aký jazyk potrebuje najmä EÚ aby to pochopila? Rusko sa na stranu Turecka nepostaví, bude sa držať bokom. Putin márne hľadá riešenie Náhorného Karabachu, kde na strane Azerbajdžanu, Erdoganovho pokrvného príbuzného, pokračuje v genocíde Arménov za pomoci podpory sýrskymi pro turecko/azerbajdžanskými islamistami.

V (ne)možnosti sú dve riešenia (Náhorný Karabach patrí Azerbajdžanu, kde dnes žijú prakticky len a dnes decimovaní kresťanskí Arméni):
1. Uznanie autonómie neuznanej Náhornej Karabašskej republiky;
2. Dobrovoľný presun Arménov do Arménska (beztak utekajú, alebo hynú).
Navyše USA práve varovali Baku pred teroristickými útokmi v reakcii na fakt, že Azerbajdžanci s podporou Turecka a militantov zo Sýrie, decimujú pozície Arménov…
Ide vlastne o územný teritoriálny boj islamu proti kresťanstvu. Podobná hybridná vojna už beží v západnej Európe…
Putin hľadá riešenia aj pre Bielorusko. Za Ukrajinu a Krym dnes už ani pes nešteká. A to, čo Trump Bidenovi a syn o Ukrajine v poslednom dueli pred voľbami, je pravda.
Western si postupne zvykne a zabudne. Územná celistvosť Ukrajiny vo veci Donbas je vecou len Ukrajiny; UA nie je členom EÚ ani NATO.
Významnou prioritou pre svet sú prezidentské voľby v USA.
No, nebuďme turko a islamofóbni, ak nechceme, aby nás v tom „lepšom prípade“ neposlali na psychiatrické vyšetrenie.
Nápadné je, že Soros a jeho Open Society Foundation a tiež významne ním platené neomarxistické „neziskovky“ mlčia. Pripravujú agendu registrovaných partnerstiev, lebo „pontifik“ a politik a „novokatolík“ v jednej osobe, pápež „povedal“. Ale: Písané je!
EÚ má vykročené k svojmu samozničeniu rôznymi cestami. Podľa Erdogana je fašistická a pripravuje si ho sama.
1. O fašizme už kade-kto. Aj nacista a islamista Erdogan;
2. Už by bolo načim odmietnuť všetky ideológie. Všetky;
3. Nad Západnou Európou sa vznáša islamizmus a Erdoganov nacizmus;
4. Charta práv EÚ neobsahuje klauzulu výhrady voči islamistickej ideológii;
5. Charta neobsahuje ani klauzulu výhrady voči neomarxistickej ideológii;
6. Obe ideológie stoja proti sebe. Zatiaľ vo forme terorizmu.
7. Takzvané „európske hodnoty“ sú scestné a vnútorne antagonistické;
8. Nebol a nie som Charlie Hebdo. Účel útoku v roku 2015 bol splnený. Strach;
9. Záhadný covid tiež plní svoj zvláštny účel. Funguje.
V opore aj o moje základné ľudské, občianske a politické práva a slobody som diferencovane a s racionálnym odstupom xenofóbny a za istých definovaných okolností aj homofób (sem s “liberálno” neofašistickou anticenou Homofób roka za rok 2021!). Žiadam  a pekne prosím o ňu tak, ako Harabin si pýta trestné stíhanie; vyhovie Harabinovej žiadosti ktosi tomu darebákovi a opilcovi novinárovi Eugenovi Kordovi a jeho hrdinskej výzve udavača? Český prípad Romana Primulu a Faltýnka sú o inom… (skôr o inom).
S odkazom na “kontrolný” diagnostický fiktívny vyšetrovací rozhovor s psychiatrom, či nie som „na hlavu“ dostal som preverením si vecí, ich štúdiom, odpoveď:
Juraj, sklamem ťa; s poľutovaním ti musím oznámiť, že si duševne úplne zdravý a normálny“. Aj v opore o verejné vyjadrenia tohto pána k veci nižšie (parafráza) nie citát, majúca definičný charakter pojmu xenofóbia:
Xenofóbia je úplne normálna, prirodzená a zdravá vlastnosť ľudských bytostí. Plní ochrannú a obrannú funkciu príslušníka civilizačného, kultúrneho a náboženského komunitného okruhu pred cudzími elementmi, s potenciálom rozvrátenia systému a štruktúry autochtónnej komunity, jej pravidiel, zvykoslovia a tradícií, rozumej: aj celého štátotvorného národa…
https://cs.wikipedia.org/wiki/Cyril_H%C3%B6schl
Xenofóbia (“chorobný” strach a odpor k cudziemu, neznámemu) je ako osobitná “fóbia” špinavo, zákerne, vedome a úmyselne zamieňaná najmä vedením EÚ a “slniečkármi” (užitočná idiocia) s nacionalizmom, vlastenectvom, národovectvom a patriotizmom (lokál patriotizmus) významovo a konotačne posúvaná do sémantiky pojmu nacizmus ako národný socializmus (Hitler plus jeho „nadnárodný“ Lebensraum).
A ešte raz: S pojmom fašizmus dnes žongluje a značkuje ním kade-koho kde-kto aj negramotný blbec a hlupák. Mám len tento problém: Som politicky nekorektný. Ale to nie je duševná porucha. Aj Erdogan sa správa politicky nekorektne voči medzinárodnému právu vo vzťahu k Grécku, Cypru, Sýrii, Azerbajdžanu. A už otvorene aj voči EÚ…
Ibaže islamistická a post komunistická neomarxistická rodová a multikulturalistická ideológia od 60-tych rokov predošlého milénia, mení pojem normalita.
Erdogana by som na psychiatriu neposielal. Zvažujem to v prípade „vedenia EÚ“. Hitler súdu a trestu „unikol“. Pre Hitlera a pohlavárov Tretej Ríše neexistuje dosť vysoký trest.  Erdogan by uniknúť nemal. Platí norimberský kódex a súd v Haagu je funkčný. Erdogan koná a chystá sa na to isté, čo Hitler a jeho Veľký Riman Musollini. Toho zlynčovali zaveseného hlavou dole: Za nohy visiace mŕtvoly obkolesili desiatky ľudí. Jedna z diváčok zrazu vyšla z davu a do Mussoliniho vpálila päť guliek. „To máš za smrť mojich piatich synov.“
Totalizácia a nacizácia Turecka prebieha ako v nacistickom Nemecku: Po slobodných a demokratických voľbách a víťazstve NSDAP aj po prevzatí moci Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Erdoganovou stranou nasledujú po potlační pokusu o prevrat v r. 2017 (zodpovedný má byť Fethullah Gülen) a prebiehajú v Turecku rozsiahle a hĺbkové čistky. Najmä sekulárni Ataturkovskí Turci sa už boja, neschopní odporu. Erdogan prenasleduje Kurdov aj za hranicami Turecka v Sýrii. Erdoganovi neskryto zachutila moc.  Toto učebnicový je kult osobnosti:

Problém je ako Erdogan tak EÚ  (lebo nekoná!) vo vyrovnanom pomere 1:1. Problém migrácie mala EÚ od roku 2015 dosť času ošetriť vykonateľným a vymožiteľným azylovým a repatriačným zákonom aj bez “nájomného” pre Tureckom zadržiavaných utčencov a korupčného úplatku Erdoganovi. EÚ sa ale vydala zlou a neschodnou cestou povinných realokačných kvót.
Houston, Houston, máme tu vážny problém! Je ním bezpečnostná stratégia EÚ a Slovenska na nesprávnom mieste voči nesprávnemu adresátovi, a hodnotová či ekonomická a všeobecná orientácia Slovenska!
Platí ešte preambula Ústavy SR a Čl.1 odsek 1 v časti ideológia? Ako sa politické a sekulárne Slovensko postaví (neobzerajte sa, Slovensko ste aj vy! Za seba v tom mám jasno) aj k pápežovej neomarxistickej výzve na ochranu párov osôb rovnakého pohlavia? Hmm…

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

 

  • SlabéVýborné (+4 skóre, 4 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?