Publikované: 05.03.2020

Erdogan vyhlásil EÚ vojnu

Rakúsky kancelár Sebastian Kurz v utorok ostro kritizoval Turecko za to, že sa pokúša “vydierať” Európsku úniu otvorením svojich hraníc pre tisíce migrantov snažiacich sa dostať do Európy.
Postup Ankary je “útokom proti Európskej únii a Grécku” (a Bulharsku). (AFP)
https://svet.sme.sk/c/22348958/kurz-obvinil-turecko-z-utoku-na-europsku-uniu-a-vydierania-migrantmi.html
Migranti sa pokúšajú prekonať bariéru na hraniciach Turecka a Grécka a na tureckej hranici s Bulharskom:

            

Písal som už, že neo Osman a sunnita Erdogan otvoril tretí front: Prostredníctvom utečencov, na ktorých má zásahmi v Sýrii osobnú „zásluhu“ (druhý front v Sýrii) je útok vedený proti Grécku a EÚ…
Prvý front je útok na kresťanstvo: „Islam nie je umiernený ani radikálny, islam je len jeden, medzi náboženský dialóg je neprípustný, islam je nadradený judaizmu aj kresťanstvu.“ To znamená len jedno: Otvorenie frontu islamizácie Európy. Vyhlásenie vojny kresťanom.
O Erdoganovi, opaku Ataturka, dá sa konštatovať, že tento diktátor je kresťanofób a antisemnita. Potláčaním práv domácich pôvodom neturkických menšín a etník je nacista.
Kurdov naháňa aj v Sýrii. Sú štátotvorný národ s právom na vlastný štát (sú rozptýlení v Turecku, Iraku, Sýrii…). Majú významný podiel na porážke Daeš. Erdogan ale islamistov chráni, vyzbrojuje a podporuje proti Assadovi.
Ak si kto myslíte, že Ursula von der Leyen to zvládne, zabudnite. Prichádza na rad svojpomoc. Blízka heslu: „Zachráň sa kto môžeš a ako vieš.“ Hmotná aj personálna. Pomoc hraničným štátom EÚ aj s vojenským s posilnením vonkajších hraníc EÚ od juhu, počnúc Gréckom…
Erdogan utečencov posiela na hranice s Gréckom prostredníctvom propagandy, a k hraniciam Turecka s Gréckom ich zváža autobusmi…
Turecko je členský štát NATO. Aliančná zmluva pozná Čl. 5  zmluvy: “Ak je napadnutý jeden členský štát, sú napadnuté všetky štáty aliancie.“
Zmluva o NATO nepozná klauzulu o napadnutí jedného členského štátu alebo celého spolku členskou krajinou NATO. Práve sa deje. Zatiaľ nevojenskou cestou.
Otázka budúcej novej vláde: Ako je to s bezpečnostnou doktrínou a stratégiou Slovenska? Rusko je bezpečnostná hrozba číslo jedna?  A nechceli by ste ju, keď už toľká nekritická paranoidná rusofóbia,  konečne pootočiť aj na Západ a juh?
Načo sú Slovensku osobitné zmluvy s USA a povinnosť dvoch percent pre NATO? Načo nám je NATO?
Ešte raz: Zmluva NATO pozná len článok 5. Zmluva s NATO prednostne chráni USA.

Obávam sa, že výsledky volieb neboli mentálnou výhrou. Ten, kto v prvom poradí zostavuje vládu, je zahranično a geopolitický diletant.
Igor Matovič a Jaroslav Nagy (OĽaNO) neváhajú v bezpečnostnej stratégii Slovenska uviesť „ruskú hrozbu“ ako prioritu. Matovič: „Po stránke bezpečnostnej hrozby sa nespráva ako vypočítateľný a bezpečný partner, ktorý nemá nejaký zálusk možno niekedy aj na naše územie.“
Špeciálne nás majú Russi „na háku“. Je logické, že sa EÚ snažia rozložiť presne cez kopirák tak, ako sa Western snaží rozložiť Ruskú federáciu. Aký požičaj, taký vráť.
S polopravdami a lžami pracuje Rusko presne tak, ako to robí Western. S Rusmi len po dobrom. Putin je veľký ruský a svetový medveď. Nedráždiť a opatrne posunovať.
Krym je ruský. Bodka. Ak sa bude ďalej správať Zelenský ako sa správa, teda ako šašo, sčasti sa tak správa tiež diletant Matovič, príde aj o Donbas. A Matovičova vláda nedostane dôveru.
Znova rozhodne už lepšie informované voličstvo.
Už to konečne pochopte.
Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

Ešte raz: Nechcite za každú cenu štvorkoalíciu so Za ľudí a to len pre “veľkookú” pohodlnú ale pochybnú ústavnú väčšinu. Budú problémy a to nem dopadne dobre.
Ak bude pre ľud Slovenska treba ústavná väčšina, nájde sa.

 

 

  • SlabéVýborné (+3 skóre, 3 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?