Publikované: 25.03.2014

Ešte aj „nos medzi očami“ si necháme ukradnúť!

Veru takí sme my Slováci, ak sa nejedná o náš vlastný majetok, verejný a štátny nám môže byť ukradnutý a ešte si zato platíme mestských policajtov, ktorí miesto toho, aby strážili a chránili verejný majetok, tak ich najväčšia činnosť je zameraná na výber pokút za zlé parkovanie.

Týmto článkom nejdem robiť reklamu, ani sa nejdem vtierať niekomu do priazne, ale na našom sídlisku (KVP) máme konečne po dlhých rokoch starostku, ktorá skutočne robí a má snahu urobiť čo najviac preto, aby to naše sídlisko lahodilo oku občana, a občan je u nej vždy na prvom mieste - čo sa spokojnosti týka. Vlani v jeseni usporiadala pre mladých ľudí (tuším už druhý ročník) súťaž v cyklotrialy a nie som si celkom istý, ale myslím, že to bola celoslovenská súťaž.

Takmer na každom kroku vidieť „jej ruku,“ a ako dôkaz sú zveľadené parky a detské ihriska s novými preliezačkami a kompletnou výbavou s tým súvisiacou, sú vysadené desiatky nových stromov a kríkov. Dala spraviť klzisko a je len na škodu veci, že je nedostatok peňazí lebo väčším prínosom by bolo ak by sa to klzisko zastrešilo a spravil by sa z toho taký malý zimný štadión.

Ale tým najhlavnejším bodom, kvôli ktorému som sa rozhodol napísať tento blog je, že starostka dala spraviť unikátny areál pod jedným z mostov, ktoré spájajú cestu medzi sídliskom KVP a Terasou.

 

 

 

 

 

 

 

Žiaľ, tento originálny projekt Pod mostom nemá ešte ani rok a už je takmer zničený a vykradnutý – doslova na nepoznanie. A ak to takto bude pokračovať ďalej, zakrátko to bude rozobraté celé,“ sťažujú sa obyvatelia.

 

 

Teraz „vďaka vandalom“ budú tam ohrozené aj letné akcie.

Foto: Vytrhnuté a pohádzané. Niekto si na nich vybil zlosť. Foto: Judita Čermáková

Foto: Vytrhnuté a pohádzané. Niekto si na nich vybil zlosť.
Foto: Judita Čermáková

Najsmutnejšie na tom je, že ani polícia o výtržníkoch nič nevie. „Pod mostom bolo nové drevené pódium, sedadlá, originálne osvetlenie, miesto na premietanie filmov, hudbu v podaní dídžejov, bar, skateboardová U-rampa, bikepark, lezecká šikmina i tanečná zóna.“

Vyjadrenie Michala Buráka z UzemnePlany.sk: priznal, že nevedia presne, aké škody výtržníci na projekte napáchali – „Nevieme, čo všetko je poškodené. Čo sa bude dať, opravíme. Rátali sme s tým, že možno to ľudia rozoberú a zničia. Dať to strážiť by bolo veľmi finančne náročné. Ale nemôžeme za to, akí sú ľudia…. Tieto čiastočné demolácie nám berú energiu a chuť robiť ďalšie veci. Takže zatiaľ nevieme, čo bude ďalej. Nemôžeme za to, akí sú ľudia….“

Viac: http://kosice.korzar.sme.sk/c/7142027/unikatny-areal-pod-mostom-v-kosiciach-dalej-rozkradaju.html#ixzz2wigur53u

  • SlabéVýborné (+2 skóre, 2 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?