Publikované: 08.12.2019

Ešte k obvineniu a stíhaniu Róberta Fica

Obvinenie je postavené na fáme: “Fico sa zastal Mazureka!” Zle prečítané vyjadrenie Róberta Fica vo videu. Zneužité pre pokus o trestné stíhanie. Trestnoprávny voluntarizmus.
Preložím do človenčiny: Fáma je nepravdivá správa. V tlači konšpirácia, hoax alebo bulshit: “Čo sa babe chcelo, sa jej aj snilo. Prianie je otcom myšlienky a tá matkou skutku.”

To sa rovná “skutková podstata” obvinenia a stíhania predsedu strany Smer. Jeho údajné “trestné” vyjadrenia sú len zástupné. Pozadím môže byť 31 ton slovenského zlata v Bank of England.
Poznámka ako pomocný dôkaz, opora o škaredé výsledky PISA v školských testoch zo slovenčiny, v časti čítanie textu s porozumením. O tom je “Skutok sa stal.” (Lučanský).
Docent trestného práva s praxou na ESĽP Róbert Fico sa vedome ani nevedome nedopustil trestného skutku.
Obhajoba bude založená na vyvrátení fámy a to: Prácou s výkladom textu znenia vyjadrení R. Fica v označenom videozázname. V opore o znalecký posudok znalca v obdbore Slovenský jazyk a literatúra, časť exegéza (výklad) textu.
Docent JUDr. Róbert Fico, Csc. sa k veci M. Mazurek nevyjadril v stave mentálnej nepríčetnosti. Potvrdil to, čo si myslí väčšia časť Slovenska.
Robert Fico (dôvod stíhania):  https://www.youtube.com/watch?v=iewziVaJJbI
Bez priamej súvislosti s mojím názorom čítajte druhú časť článku o dôvodoch obnovy stíhania Babiša a čiehosi záujmu o stíhanie Roberta Fica. Ide o sekundárny možný dôvod ako zámienka.  Ak sa chce, dáky dôvod sa vždy nájde (moje „konšpirácie“ až tak ďaleko nesiahajú). Iba som si istý, že šlo o politickú objednávku z prostredia „liberálnych demokratov“ s cezhraničným prepojením:
Ale o tom ako o možnom dôvode som už tu:
Dňa 4. decembra u mňa:
http://www.blogovisko.sk/zlato-a-nielen-fico.html
Poznámka: Milion chvilek za demokracii dal 17. novembra na Letné premiérovi Babišovi ultimátum: Má (1) odstúpiť a (2) pred odstúpením odvolať ministerku spravodlivosti Marii Benšeovou; tá totiž pod pazuchou nosí fascikel so zozbieranými faktami a poznatkami o možnostiach trestného stíhania politicky nepohodlných persón v českej politike…
Neodpisoval som, nemohol som:
Dňa 5. decembra priniesol www.aeronet.cz toto (rozsiahle čítanie vo dvoch častiach; prvá Babiš, druhá Fico a súvislosti, útoky sú smerované na “neposlušnú” V-4):
https://aeronet.cz/news/opetovna-kriminalizace-andreje-babise-ma-dnes-pokracovani-na-slovensku-byla-zahajena-kriminalizace-roberta-fica-jako-odveta-a-vzkaz-rothschildu-ze-stahovat-zlato-z-trezoru-the-bank-of-england-zpatky/
Aeronet sa v Smatanových zoznamoch na www.konspiratoti.sk nachádza pod číslom 9.
Mediálnym priestorom sa šíri fáma: „Fico sa zastal Mazureka“. Celé obvinenie Fica je postavené na právnom voluntarizme. Za obvinením je niečo úplne iné… Niečo oveľa horšie. Smer si to zavinil sám. Bol príliš láskavý k mimovládnemu politickému sektoru takzvaných „neziskoviek“. Podcenil ich. Demokracia sa na Slovensku rúca sama do seba ako do čiernej diery. Mimovládky so zahraničným krytím R. Ficovi vystavili “účet”.
A to, že trestné oznámenie na Fica podal aj Chmelár, dnes „socialista“ nehrá vo veci žiadnu rolu. Chmelár je zúfalý so sebou nespokojný a nešťastný, mocibažný šašo.
Treba mi ale uviesť, že R. Fica nie vo všetkom musím, tak ako vo všetkom nemusím hocktorú politickú persónu z celého politického spektra. Tu a teraz mu prajem úspešnú liečbu. Tak, ľudsky. Nič spoločné s politikou.
Pri súvahe, komu dám svoj hlas, sa pred nastávajúcimi voľbami riadne „zapotím“. Menšie zlo ale voliť nebudem. U mňa neplatí, že politika je umením kompromisov.
Okuliare sa mi rosia, keď si uvedomujem a verejne konštatujem, že Slovensko je v stave predvolebného chaosa, ktorý sa môže po voľbách ešte viac prehĺbiť…
Nechám vás „v pokoji“ premýšľať.
Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

 

 

  • SlabéVýborné (+1 skóre, 1 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?