Publikované: 02.01.2021

Ešte raz k kritériám a vlastnostiam osôb v politike

JUDr. Harabin spĺňa kritérium odbornosti pre oblasť práva, trestného práva, ústavného a „chytá sa“ aj medzinárodného práva (prvá časť predošlého článku).
http://www.blogovisko.sk/harabinov-novorocny-prihovor.html
Pokračujem: Môže byť dobrý a pre Slovensko v časti právny štát, môže byť prínosný a významný politik. V každom prípade aj ako neúspešný prezidentský kandidát, patrí do parlamentu.
Mám u seba za „chybu“ že vstupujem do fb debát pod mojimi článkami. Moje „kruhy“ mi toto: „Napíš článok, daj im ho a nechaj to plávať. Ostatok je mimo teba a ich vec. V diskusiách sa prezentujú oni aj so svojimi kvalitami a úrovňou… (úplne bez seba reflexie a osobnej zodpovednosti.)“
Znova sa potvrdzuje, že to je pravda. Jediné na čo by som mal reagovať a vykonať opravu a nápravu sú objektívne vecné chyby a preklepy (poukaz na nesprávne písmeno na konci slova preambula).
Halamov „cirkus“: Hurá, našiel chybu! (A čo ešte? A čo dal k veci?). Nepozná pomery a podmienky mojej roboty. Nediferencuje.
Stáva sa aj u tak profesionálne zavedených médií ako Denníky N, SME, Pravda…
U autorov typu bloger (som ním i nie som; poskytujem aj mainstreamom „zabudnuté“ či opravy účelovo „upraveného“ spravodajstva) nemožno tieto kritériá hodnotiť na jednej úrovni s veľkými médiami (som si šéfredaktor, redaktor a editor v jednom).
Za svoju robotu nemám ani cent. Odmenou sú mi problémy. A tieto debaty. Tu i tam má ktosi „kožu na tvári“ a poďakuje. Ostatok kožu na ksichte nemá.
Tu i tam mi je všelijako. Pripravuje ma to o úctu a rešpekt k fejzbúku. Fejzbúk mám len za zdroj info a poznatkov o mentálnom stave spoločnosti. Nič viac.
A k priateľstvám? Iba také, fejzbúkové… (pre reálny nie virtuálny život bezhodnotové).
Rozhodol som sa svoj predošlý článok rozšíriť (fejzbúku tak umožním pokračovanie v debate):
http://www.blogovisko.sk/harabinov-novorocny-prihovor.html
Kritériá na osobu aktívnu vo verejnej politike (ideál):
1. Osoba so znakmi intelektuálnej, duchovnej elity s nepriestrelným etickým a morálnym profilom; vieme, že JUDr. Harabin prešiel rôznym spôsobom (pozícia sudcu aj ministra spravodlivosti) socialistickým, post novembrovým Mečiarovým a Ficovým režimom, zanechal v justícii svoju stopu, vie sa i to, že proti súčasnému justičnému režimu vyhral 14 disciplinárok.
Chcem ho v parlamente.
2. Osoba činná vo verejnom, mediálnom, politickom priestore spĺňajúca normy
a/ spisovnej slovenčiny vo verbálnom prejave,
b/ dikcie prehovoru (parola).
Túto normu JUDr. Harabin nespĺňa.
V strednej časti predošlého článku píšem na tému jednota, zjednotenie národného frontu, na ad hoc príklade Harabin: Jeho minulosť nevylučuje ak už nie justičnú, tak politickú budúcnosť (sudca vo výslužbe s prinútenia (Dostál, Baránik, štvorkoalícia a prezidentka).
JUDr. Harabin by pokojne mohol vykonávať mandát poslanca; prerušený a spočívajúci mandát sudcu; lex Harabin „špeciál“  osobitne pre Harabina „nedovolil“. Boja sa ho ako čerta.
Lex Lipšic ale dovoľuje trestanému advokátovi jeho kandidatúru na špeciálneho prokurátora; kritériá „zmäkli“.
K zjednoteniu národného frontu k predošlému článku: Znakom nadštandardného ega je aj fakt, že s Mečiarom a jeho Slovenskou ligou sa na spolupráci nedohodli navzdor tomu, že Harabin odmieta zrušenie amnestií a milostí (Mečiar, Kováč) za neprípustne retroaktívne, čo Mečiarovi vyhovuje. Má výhrady k štruktúre súdov aj inšpekčnej službe ministerstva vnútra. A môj diferencovaný súhlas.
Výslovne nesúhlasím s Harabinovým názorom na milosti a amnestie; ide tu o konflikt na osi pozitívne verzus prirodzené právo. Stali sa zločiny, vykazujúce znaky štátneho terorizmu!
Výsledok: Občania, zabudnite!
Na stole a programe dní máte novú tému: Nevyjasnená smrť generála Milana Lučanského.

Tento Harabinov novoročný príhovor u mňa prekročil všetky limity a hranice prípustnej tolerancie:
https://www.magazinslovensko.online/novorocny-prihovor-judr-harabina/
Od „kritického“ fejzbúku som dostal „nakladačku“ (našiel chybu v mojom článku): „Ty proti nášmu Harabinovi, my proti tebe!“ Ibaže som mimo aktívnu politiku a tieto ambície nemám (nebudete ma nevoliť. Tú šancu vám nedám).
https://www.facebook.com/juraj.rezo.5/posts/2820057814990630
Chybu som opravil, za upozornenie poďakoval, a diskutovali sme… (zastavil som svoju účasť ako nepatričnú; odkazujem na: „Napíš a zverejni článok a nechaj ho žiť…“).
Podstata (Fejzbúk): „Rečový prejav Harabina je malichernosť.“ Treba ho podporiť. Jeho podpora po marcových voľbách k predčasným (budú!) dáva výsledok:
                

https://volby.sme.sk/pref/1/politicke-strany

Harabinova Vlasť je trvale hlboko pod hranicou zvoliteľnosti; že by som to spôsobil ja, svojou kritikou? Nie, reálne dôvody sú inde… (nič spoločné s mojou kritikou jeho verbálneho prejavu). Uvádzam ich v predošlom článku a tu. Je to ego (JA, jástvo). Vo vlastnostiach osobnosti politika neprípustné!

Výsledok aj marcových volieb je úkaz úpadku a úľav z nárokov na osoby aktívne vo verejnej politike. Následne úpadok parlamentnej kultúry a Slovensko “pod papučou“ vládnej štvorkoalície a bezprecedentnej, totalitnej ústavnej 95-ky. Koniec demokracie. Nástup post demokracie. Slovensko je na ceste dole. Ešte nedosiahlo dno. Som zdesený.

V ostatnej časti predošlého článku dávam šancu vám aj jemu (a sebe): Predčasné voľby.
Konštatujem: Nechytáte sa čoho máte. Riešite mňa. Kárate, vychovávate, poúčate a vzdelávate ma. Beriem. Ale po svojom: Som vedený inak. Váš výsledok: NULA.
Radšej by som debatu s Harabinom. Nebude. Lebo. Jeho ego je silnejšie, ako ON. Jeho preferencie klesajú. Mohli by rásť. Myslím a konám za seba. A za Slovensko. Slovenská liga je mŕtva. Vlasť je v kóme.
Kto voláte po sebareflexii, skúste začať od seba. Najvyšší čas. O päť minút 12 už bolo.

Som “postihnutý poruchou”: Nadhodí ma ešte aj pri každom aj malom prehrešku redaktorov televízií voči spisovnej slovenčine. Druh profesionálnej deformácie. Národný jazyk je národný poklad číslo jedna.
Nemám výhrady voči Harabinovmu rusínskemu dialektu ale dikcii. Rozumiem aj se-ka-niu. Strpel som aj Bugárov prejav.
Ak nájdete chybu v mojom písomnom prejave, budem sa tešiť. Okamžite opravím.
V oboch článkoch som napísal, že chcem Harabina v parlamente. Má v strane aj Soročinovú a ďalšie skvelé osoby.
Robme s tým niečo!

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

  • SlabéVýborné (+6 skóre, 6 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?