Publikované: 23.03.2014

Ešteže máme na Slovensku aj čestných ľudí…

Minulý rok určite mnohí z vás zachytili v správach, že Liga proti rakovine (ktorej šéfkou je pani dr. Siracká) vyzbierala v našich uliciach dokopy 1 mil. Eur. Super, to už je pekná čiastka ktorú môžeme vložiť do výskumu tejto choroby. Obnoviť prístrojové zariadenie na onkologických oddeleniach na Slovensku.

Lenže ako to už na Slovensku chodí aj v tomto prípade prišiel o trochu neskôr dodatok: Liga proti rakovine sa rozhodla, že do výskumu sa investuje len 230 tisíc eur, 270 tisíc do táborov pre onkologicky choré deti a 500 tisíc sa použije na informovanosť….
Všímate si za čo nás títo predstavitelia tejto organizácie majú! (To si skutočne myslia, že všetci sme tupé ovečky, ktoré už nezaujíma to, kam tie peniaze v skutočnosti idú?)
Rovno poviem že za debilov, lebo ináč by s takým kľudom a takou drzosťou takúto správu nevydali. Kto nerozumie čo je to spomínaná investícia do informovanosti tak len trochu to priblížim, že to je odovzdanie peňazí svojim spriateleným reklamným a PR agentúram a samozrejme je v tom aj financovanie manažmentu /činovníkov na svoj chod/. Prenájmy, autá, honoráre a bohvie kde si ešte ulejú peniaze ako oni tomu hovoria v „súlade” so zákonom.
Kým chorí ľudia umierajú v strašných podmienkach, tak oni nás všetkých už dlhé roky zneužívajú na svoje obohatenie. (Jeden pán sa k tejto téme pripojil nasledovným príspevkom: že aj on sa pripojil k tým čo prispeli aspoň nejakou finančnou čiastkou, ale až choroba a smrť jeho mamy mu pred 6 rokmi otvorila oči okolo tohto špinavého obchodu zvaného rakovina).
Ak by investovali 730 tisíc do výskumu a prístrojov a ostatné na tábory pre choré deti bolo by to prijateľné.

Deti, boli ste zneužité a chodili ste po uliciach v dobrej viere, že zbierate peniaze na užitočnú vec, takisto sme boli zneužití my všetci, ktorí sme vložili do pokladničiek čo i jeden cent. Využili na to náš strach z tejto choroby a zneužili náš súcit s chorými, ktorí si nevedia pomôcť.

O čom nás chcú informovať? O tom čo už všetci vieme? Že rakovina je smrteľná civilizačná choroba? Osvetu a vzdelanie si platíme vo svojich zderských daniach a vidíme sami, že vzdelávací systém nám upadá. Nemáme vôbec vypracovaný systém prevencie a vzdelanie detí a študentov je na veľmi nízkej úrovni v tomto smere. Spýtajte sa mladého človeka, či vie ako postupovať v prevencii aby si chránil svoje zdravie. Možno 2-ja z desiatich Vám dajú aj nejakú zmysluplnú odpoveď. Je najvyšší čas aby sme sa zamysleli a aj urobili konkrétne kroky k tomu aby sa situácia začala meniť. Cesta z toho von je a je len na nás, ako k tomuto problému pristúpime. Ako sa budeme správať k vlastnému telu, ako sa budeme stravovať, či sa budeme aj hýbať, to je všetko na nás a na našom rozhodnutí. Svoje zdravie má každý v rukách. Naše deti sa to môžu naučiť v škole a doma v rodine, aby neboli tak ľahko manipulované marketingom farmaceutických spoločností a inými skupinami ktoré sa chcú obohacovať.
K tomu pomôže len kvalitné vzdelanie a prevencia. To všetko je len vrchol ľadovca s ktorým sa musíme popasovať, keď chceme prežiť. Pamätajte si – všetko sa začína v našej hlave, každá jedna choroba a aj každý jeden úspech.

Opíšem tu vlastnú skúsenosť, ktorá sa stala v roku 2 000 – jednému z mojich švagrov zistili, že má rakovinu (v jeho prípade sa to aj dalo očakávať lebo dlhé roky robil v uránovej bani), ale po pár týždňoch pobytu v nemocnici ho v bolestných mukách poslali dožiť domov. Ešte takmer 4 mesiace sa oňho starala jeho mama /čiže moja svokra/ a denne tíšila jeho bolesti ako len vedela a pri tom všetkom ona sama mala veľké zdravotné problémy s kĺbmi a s chrbticou – vtedy už mala 84 rokov – takže si viete predstaviť ako to, ako matka musela prežívať, ale bola hlboko veriaca žena a vykladala si to tak, že to ju takýmto krížom pán Boh skúša a že aj v takejto životnej situácii musí vo svojej viere v neho zotrvať.

Ani najväčšiemu nepriateľovi neželám to aby takú chorobu dostal a aby sa trápil tak ako on…., (viem si totiž  predstaviť aj takých jedincov, ktorí by v podobnej situácii radšej spáchali samovraždu, ako by sa mali takto dlho trápiť a prežívať také muky, aké prežíval môj švagor).

Takže taká je v našej krajine spravodlivosť, ak nie ste vyvolený, prípadne nejaká „celebrita“, tak s vami zaobchádzajú horšie ako so psom, hlavne, že aj on celý život poctivo pracoval odvádzal dane a platil nemocenské a kadejaké poistky, ktoré s tým súviseli resp. súvisia.

  • SlabéVýborné (+7 skóre, 7 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?