Publikované: 20.12.2012

EÚ a jej vízová politika voči Rusku

Neviem pochopiť jednu vec. Prečo vlastne EÚ sťažuje občanom Ruskej federácie a nielen  im prístup do únie. Nepoviem, ak by to bol nejaký rozvojový štát, prípadne  vojnou zmietaný.

Je to však megaštát s množstvom deneg a tak trochu aj náš slovanský. Všade, kde som sa stretol s Rusmi, boli to veľmi prívetiví a zhovorčiví ľudia. Paznakomili sme sa a prehodili zopár slov. Možno aj preto, lebo ako tak ovládam ruštinu.

Pozerám sa však na to z ekonomickej stránky. Možnosť prílevu kapitálu a práce pre našich ľudí pôsobiacich v oblasti turizmu či obchodu. Prvá vec, čo mi napadne, prečo sa také veci dejú je, že EÚ vlastne nechce ukázať tým „zlým“ Rusom, v akých sme sr..kách od nôh až po hlavu.  Rusko, ktoré hospodári s prebytkom a je v BRICKU, má nerastné bohatstvo a devízové rezervy také, že môže kedykoľvek potopiť celú EÚ. Čo nám na nich tak vadí. EÚ presadzuje  multikulti spoločnosť a Rusko im vadí?

Som  mierny rusofil, ale fakty jednoducho nepustia. EÚ je výslovne vypočítavá. Ak potrebujú finančnú pomoc, na to sú im Rusko či Čína dobré, ak potrebujeme suroviny, Rusko je fajn. No pre ich občanov, ktorí by nám priniesli financie do regiónov, už pochopenie nemáme.

Rusi nikdy nebudú vstupovať do EÚ. Boli by sprostí. Turci si to asi tiež rozmyslia (ak si to už nerozmysleli).  Komu však najviac škodí EÚ svojimi rozhodnutiami?  Možno práve Slovensku, pretože Rusom rozumieme. Áno, majú tvrdú náturu. Preto však nie sú horší od nikoho z nás. Brusel kvôli strachu, možno z vypočítavosti spravil najškaredší vianočný stromček na svete. Možno naozaj zo strachu pred otvoreným multikulti.

EÚ vie kritizovať, ale nie je schopné sebareflexie. Rusko jednoducho potrebujeme (zatvoria kohútiky a môžeme sa ísť pásť). Problém je, že Rusko nás až tak veľmi nepotrebuje. V rámci BRIC-u majú najväčší trh na svete. Sme len omrvinka, ktorá prosí o pomoc, pretože sme sa prežrali a už nemáme financie na ďalšie prežieranie.

 • SlabéVýborné (+9 skóre, 15 hlasov)
  Loading ... Loading ...
 • pošli na vybrali.sme.sk
 • Zdielať

Ďalšie články autora:

1

Komentárov 1 - 1 z 1Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
 1. Juantorena

  Ty si asi nepochopil, že fandovia z SaS majú na Rusko nadávať. Asi si spomínaš na šťastné roky mladosti, keď si dychtil po pravej šatke pioniera namiesto tvojej z umeliny a Artek bol pre teba vysnívanou krajinou, kde sa z malého slovenského pionierika stane za ňom komunista. To v tebe ostala a teraz píšeš ódy na tému Rusko a pán sveta.

  1. Gabriel Huraj

   Ta tak krásne drístaš, že ani neviem o čom. za socializmu som bol dokonca pokarhaný za propagáciu USA ešte ako zväzák. Vždy som si povedal názor a nie som fanda SaS. Odkiaľ to máš? Ja nebudem nadávať na nikoho. Zjavne si asi bol v tom tábore ako starý komouš?

Komentárov 1 - 1 z 1Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
Login

Ešte nemáte svoj účet?