Publikované: 07.06.2013

Euro bolo, je a bude úspešný príbeh pre Slovensko

…skutočne roztomilé slová. Pán Fico, svojim výrokom ste ma naladili literárne, ale nebudem skladať ódy na radosť, lebo to, čo sa deje na Slovensku nie je na ódy. Je to hotová tragikomédia.

Dnes Slovensko a okolité krajiny sužujú povodne a preto vaše slová sú ako prietrž mračien. Dávno minuli časy, kedy váš žrali všetky ženy. Dávno minuli časy, kedy ste s istotou bohéma prestúpil na pódium, pred novinárov, občanov a obhajoval štát, seba, euro, eurozónu. Dávno minuli časy, kedy ste budil dôveru a kŕmil nás istotami. Dnes to jasne vyjadril aj Nečas, ktorý spochybnil správnosť eurozóny pre Slovensko.
Vždy keď sa niečo nové deje v štáte, nejaký čas trvá, kým sa väčšine „rozjasní“, kde to celé vedie, čo sa za tým skrýva a čo z toho vyplýva. Akcia tvorí reakciu. Príčina má vždy následok.

Áno, odobrujem slová, že Slovenku rozdelenie Česko-Slovenska pomohlo. Len tie reakcie privádzajú občanov do zúfalstva. Nestíham sa čudovať z výrokov našich politikov, povodne ovplyvnia HDP – len taká maličkosť, ktorej málokto venoval pozornosť. O HDP by sme skôr mohli hovoriť pre dvadsiatimi rokmi, kedy na Slovensku prekvitalo poľnohospodárstvo, kedy Slováci nemuseli mať pochybnosti z konzumácie mäsa, vajec, zeleniny, ovocia a ďalších produktov dovezených z Argentíny, Brazílie, Kolumbie, Číny, Chile, Bolívie… Španielska, Talianska, Nemecka či Poľska.
Neviem, kde ste žil doteraz, neviem, akého životného štýlu ste vyznávač, ale mohli by ste vedieť, lebo to vedia všetci lekári, že pre človeka je najlepšia ten produkt, tá plodina, ktorá sa dopestuje doma, v krajine jeho domova. Vy však preferujete také podstatne širšie okolie, import nad exportom.
Vám však asi nič nehovorí, „bližšia košeľa, ako kabát“ alebo „len tá koruna je dobrá, čo je doma“. Posledných dvadsať rokov slovenský národ zlyhal na plnej čiare z jediného dôvodu, dôveroval politikom – právnikom. De facto Slovenská republika je slovenská len podľa národa, ktorý na tomto území žil a toho času prežíva, slovenské už nie je nič. Občania dôverovali politikom. Im ukázal trend nebohý, pán Havel, ktorý z lásky ku Slovákom zlikvidoval zbrojársky priemysel, a politici zaslepení chamtivosťou rozpredali oceliarsky, hutnícky, energetický, gumárenský, chemický, textilný priemysel, zlikvidovali poľnohospodárstvo a potravinárstvo. Veľkolepé projekty, naozaj. Vaši predchodcovia vytvorili zahraničným investorom daňové raje a vy v tomto trende pokračujete.

Teší ma každá životná múdrosť a skúsenosť a ja verím, že raz príde čas, kedy sa možno aj poučíte z nasledovného príbehu.

Hovorí sa v ňom o istom indickom kniežati, ktorý dal svojmu klenotníkovi prsteň a požiadal ho, aby mu doň vryl takú vetu, ktorá mu v čase núdze dodá silu a v úspešných obdobiach ho bude nabádať k miernosti. Keď mu klenotník poslal naspäť prsteň, bolo v ňom vyryté: „Všetko raz skončí“.

Ak sa Vám článok páčil kliknite na pošli na vybrali.sme.sk a stlačte Hlasuj!

  • SlabéVýborné (+1 skóre, 7 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

2 Komentárov

Komentárov 1 - 2 z 2Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
  1. Tie bájky o tom, ako vraj Havel zlikvidoval zbrojársky priemysel, tie ste dostali pri cucaní materského komunistického mlieka ? (tento môj ad hominem prejav je výsledkom môjho zhrozenia sa nad úbohými výplodmi autorky) HNonline: Konverzia sa začala pred Havlom http://hnonline.sk/ekonomika/c1-25749360-konverzia-sa-zacala-pred-havlom SME: Havel nebol zodpovedný za kolaps zbrojoviek —————————————————————- V martinskej zbrojovke pracovala špeciálna skupina, takzvaní hvezdári, na prechode vojenského špeciálu na civilnú výrobu už dva či tri roky pred Novembrom 1989. http://www.sme.sk/c/6188532/havel-nebol-zodpovedny-za-kolaps-zbrojoviek.html

  2. pre Ivana L, HNonline SME Normalne ste ma prekvapili .čo sa tu dozvedam od vas o panovi Havlovi.Po 89 r boli plne noviny a televizia ako pan Havel zatvara zbrojarsky priemysel.Tak to ma teraz asi presvedčite že zem nieje guľata ale placka.Autor napísal čistu pravdu.Aj vomne tečie komunisticke mlieko a nehambim sa zato.Komunisti sa aspon postarali o nas o ľudi.Teraz je tu čo ? bohači  a chudoba a medzi tym cigani.

    1. A zabudol som .Stale ma pobavi jak mlady nadavaju na komunistoch: že sme nemali  mobilne telefony a ani počitače a ani internet .vtedy ani na zapade to nemali  :-p

Komentárov 1 - 2 z 2Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
Login

Ešte nemáte svoj účet?