Publikované: 02.03.2021

Euroanálolezci a falošní liberáli, odíďte!

Objektívne nezávislé hodnotenie Sputnika V odborným apolitickým britským časopisom Lancet je nad certifikátom EMA, ŠÚKL a persón typu Valášek, Korčok, Remišová
Po poslancovi a primátorovi Hlohovca Kollárovi, ktorý odmietol spôsob riadenia boja s covidom Matovičovou vládou, poslanec Valášek sa vzdal predsedníctva parlamentného výboru pre zahraničné veci, odišiel z klubu OĽaNO ale poslanecký mandát si ponecháva.
Členské štáty EÚ nie sú vo veciach zdravotnej starostlivosti  (našťastie) viazané európskou legislatívou a byrokraciou. Príklad a priam vzor: Maďarsko. Opačný: Ukrajina zákaz (geopolitika USA; škodí Ukrajine, nie Rusku).
Ani keby boli EÚ na Sputnik uvalené podobné sankcie; bol by to mega škandál! EÚ by rada, ale až na to, odvahu nemá… (tak sa skrýva za pravidlá). A s ňou euro riťolezci. Rusko to vie.
Debaty o Sputniku V v kontexte EÚ možno viesť skupinami vedcov, pri odmietačoch majú geopolitické pozadie a kontext, hoc navonok popieraný. Taktiež “apolitická” EMA by beztak objektívne musela prihliadnuť na hodnotenie Lancet:


https://www.thelancet.com/journals/lancet/article/PIIS0140-6736(21)00191-4/fulltext

Rusko ako členský štát Rady Európy reálne nepotrebuje schválenie svojich už troch vakcín Európskou liekovou agentúrou. Je geopoliticky svojprávne a koná priamym rokovaním so záujemcami. Dohodu o dodávkach vakcín v cene menej ako 10 eur za kus uzavrelo už s viac ako 38-timi štátmi (jednotná cena).
Rusko disponuje aj štvrtou vakcínou pre polymorbídnych pacientov, akú zatiaľ nemá žiadny štát na svete! Rusko nemá dôvod byť odkázanéna EMA.
Tlačovka prezidenta SLK M. Kollára lekárskej komory (2.3.) bola “zaťažená” hlúpymi otázkami novinárov k registrácii vakcín Euróskou liekovou agentúrou EMA. Český prezident Zeman: “Blbečci”.
Problém 1: Výrobné kapacity; minimálne 10 štátov ponúklo výrobu.
Problém 2: Technologická vyspelosť a kapacity. Spravidla by muselo ísť o “klonovanie“ výrobných liniek a ich prevoz na určené miesto aj s manuálom a zaškolením (tu ale ide o čas!).
Slovensko preto nemá dôvod pre akúkoľvek vďačnosť EÚ. Ursula von der Leyen vo veciach krátenia zmluvných dodávok vakcín pôvodom z Westernu priznala bezmocnosť EÚ (výrobné kapacity).
Cena za dve dávky Sputnika V, ktorou by sa mal úplne zaočkovať jeden človek, je 19,95 dolára, čo je okolo 17 eur. „Je to výrazne menej ako v prípade iných vakcín,“ uviedol Matovič.
Prezidentka Čaputová by skôr mala zdieľať pravdu, nie podsúvať euro análo-lezeckú lož a podporiť samostatný slovenský aktivizmus, založený na zdravom rozume, logike, správnych informáciách a nie konšpiráciách:

Platí: Zachráň sa kto môžeš a ako vieš! Padajú európske hodnoty, ľudské práva a slobody, o ktorých sa už len tára (balast a smog).
Že sme dostali Sputnik, zásluhu má dokonca liberálmi nenávidený Andrej Danko (SNS) vďaka jeho kontaktom. Ale aj tlaky Smero-Hlasu.
Sputnik posilní konflikt Matovič verzus Remišová a Korčok. Výnimka: Tu som na strane Matoviča.
Slovensko by malo šancu, keby sa správalo svojprávne a vyčistilo svoj vnútorný politický vládny a mimovládny priestor od euro análolezcov. Sú škodnou pre zdravie a životy ľudí na Slovensku.
Občianstvu a voličstvu:
1. Šanca neprepásť príležitosť a prísť k referendu;
2. Len hlupáci opakujú tie isté chyby.
Slovensko akútne potrebuje znova zamiešať a rozdať parlamentné karty. Neriadený svojvoľný samopohyb odkiaľsi-kamsi treba zastaviť. Už nik nič negarantuje.
EÚ je bezradná. Slovensko sa vnára do chaosa. Funguje už len mechanickou zotrvačnosťou štátnej a verejnej správy. To je ďalší z kľúčových dôvodov pre predčasné voľby.
Príchod Sputnika na ňom nič nemení.
Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

O žiadnu „lepšiu šancu“ nejde:
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/579683-slovensko-ma-vdaka-eu-podla-caputovej-lepsiu-sancu-zabezpecit-vakciny-proti-covidu/
Pre seba „kariérny diplomat (aj s jeho predchodcom Lajčákom).
Korčok: Nejde o pôvod vakcíny, ale o to, či je v Európskej únii riadne registrovaná. „Sputnik V stále o registráciu ani nepožiadal a preto takáto politická pozornosť práve tejto neregistrovanej vakcíne nie je namieste,“ dodal „slovenský“ minister zahraničia.
„Ani mňa, ani nikoho z vlády nenapadlo vítať vakcíny, ktoré k nám prišli z iných štátov. Mohli sme byť pri americkej, nemeckej či britsko-švédskej, ale neurobili sme to, lebo to nedáva zmysel,“ okomentoval Matovičovo vítanie Sputniku pre médiá Matovičov podriadený, minister zahraničných vecí Ivan Korčok (vo veci rozdelená SaS).
Tomu hlupákovi treba pripomenúť, že covid nie je pandémia ale globálna multipandémia, ktorá nepozná geopolitické hranice, nenávistnú rusofóbiu ani osobné kariéristické záujmy.
https://www.hlavnespravy.sk/sputnik-priletel-matovic-opat-berie-vsetky-body-kaviaren-a-ambasada-su-na-prasky/2454802
Petičná otázka o skrátení volebného obdobia referendom o predčasných voľbách je postavená a ústavno-právne „ošetrešná“ dobre a správne a neporušuje Ústavu SR v časti referendum.
Vysvetlivka: Zákaz referenda platí pre základné ľudské práva.
Mandát poslaneckého zboru Národnej rady Slovenska nie je postavený na štvorročnom volebnom období. Poslanecký plat je právom len po dobu jeho výkonu.
Poslanecký mandát nie je základným ľudským iba akcesorickým právom, ktoré možno odňať ako vodičák.
Práve úspešné referendum o predčasných voľbách, môže sa stať prvým sviatkom priamej a čistej ľudovej demokracie na Slovensku! Môže byť referenčné! A pre vládu, parlament, prezidentku a ústavný súd záväzné ako ústavný zákon, ktorý neschváli parlament ale ľud, a Národná rada ho vezme len na vedomie a vydá v Zbierke zákonov! Prezidentka bez zbytočného odkladu a obštrukcií cez ústavný súd, vyhlási najbližší reálny termín predčasných volieb. A ľud sa rozhodne.
Referendum je úplne v súlade s ústavným Čl. 2 (1) Štátna moc pochádza od občanov, ktorí ju vykonávajú prostredníctvom svojich volených zástupcov alebo priamo.
Čl. 93 (2) Referendom sa môže rozhodnúť aj o iných dôležitých otázkach verejného záujmu.
Cesta k referendu o predčasných voľbách je otvorená.
Ak kto marí petičnú akciu, dopúšťa sa trestného skutku proti Ústavou garantovanému petičnému právu.
Ak kto zmarí referendum, patrí do basy.
Ak predčasné voľby ctené občianstvo a voličstvo, zmaríte vy, odmietnutím tejto ústavnej možnosti, ako stále bez osobnej zodpovednosti ľahostajní a spokojní” ignoranti, ponesieme následky všetci!
Vypustím z oslovenia slovo „ctené“. Už dnes mám pochybnosti.
Tu už nejde ako vždy o veľa, ale o všetko!
Viera a nádej umierajú posledné.
Dodatok (14,23): Ivan Korčok v popoludňajšej tlačovke pre TA3 vyhlásil nákup Sputnika V za politicko-strategickú hybridnú vojnu, a postavil ho na hranu medzi zdravím a životmi verzus euro-transatlantické hodnoty. Tie globálny covid nepozná.
Ešte raz: EÚ nie je spôsobilá zaistiť pre členské štáty dostatok vakcín v čo najkratšom čase.
Takmer okamžite po Korčokovej tlačovke reagoval Róbert Fico a Smer.
Po Ficovi dal tlačovku Matovič (zdroje: Tlačovky TA3).

Zložky vládnej koaloície sú dnešným dňom v “pohybe”.
Čakajú sa rozhodnutia.

 

  • SlabéVýborné (+4 skóre, 6 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?