Publikované: 20.12.2012

Eurokríza a kríza okolo nás

Mnohí z politikov ukazujú veľké čísla, veľké idey a veľké nádeje. Z novín a televízie často počujeme slová ako makroekonomické ukazovatele, globálny rast, inflačné trendy, finančné deriváty apod.

Vážení politici, novinári a vôbec ľudia hovoriaci do mikrofónov. Nešlo by to trocha jednoduchšie? Nešlo by to povedať tak, aby tomu ľudia rozumeli, ale hlavne hovoriť o tom, čo ich skutočne zaujíma?

Zoberte si napríklad spojenie inflačný trend, čo je inými slovami postupné znehodnocovanie peňazí, takže za 100EUR si o rok kúpite menej ako dnes. Koho zaujíma nejaký trend, nejaká budúcnosť o rok, o dva, keď jediné čo vidí a má pred sebou je postupné ubúdanie peňazí z peňaženky, ale nie za rok, ale za jeden deň, za dnes, za týždeň. Z “tučnej” výplaty v hodnote 500EUR sa v priebehu týždňa-dvoch stane chudobná 50-100 eurová popoluška s ktorou je nutné vydržať do ďalšej výplaty. Toto je ten pravý “inflačný trend”, ktorý ľudí na Slovensku zaujíma.

Dobre sa hodnotí z bezpečia luxusných víl, zabezpečenej existencie, ale máloktorý človek sa dokáže vcítiť do hroznej neistoty, strachu z budúcnosti, ktorou trpí väčšina obyvateľstva. Ak sa nájde talentovaný demogóg, alebo len človek s vyššou schopnosťou chápania, voliči, túžiaci po ukončení vlastnej neistoty, veľmi radi zvolia stranu, kde je takýto vodca, či predstaviteľ. Preto slovo Istota v podaní strany Smer dostalo takú odozvu a taký počet hlasov. Ľudia netúžia len po komforte, ale hlavne potrebujú mať stabilitu, istotu.

Važení politici, ktorí nechcete kradnúť, nechcete krajinu rozpredať na kúsky, ktorí máte víziu a snahu niečo pre ľudí urobiť, skúste sa vcítiť do chudoby, vymeňte stratégie, politické boje aspoň na sekundu za pocit bezmocnosti väčšiny Slovákov.

Som presvedčený, že každý, kto akýmkoľvek spôsobom dokáže v dobrom splynúť so základnými túžbami ľudí okolo nás, bude úspešný, bude zvolený a svoju snahu pretaví do lepšej budúcnosti  obyvateľov tejto krajiny.

  • SlabéVýborné (+4 skóre, 8 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?