Publikované: 30.11.2020

Európa nemôže podľahnúť Sorosovej sieti

Maďarsko a Poľsko spolupracujú na odmietnutí schváleného sedemročného rozpočtu Európskej únie vo výške 1,15 bilióna EUR (1,4 bilióna dolárov) a Európskeho fondu na obnovu vo výške 750 miliárd EUR.
Na návrh „slovenského“ eurposlanca Šimečku (Progresívne Slovensko) boli EP prijaté podmienky prerozdelenia prostriedkov podľa zásad európskeho „právneho štátu“ akým by „EÚ chcela byť“.
Ibaže v „dvojjadre“ EÚ (Nemecko Francúzsko) dejú v reakcii na reakcie obyvateľstva na ochranné opatrenia proti Covidu čudné veci, vzďaľujúce oba členské štáty od toho, čo žiadajú od Maďarska a Poľska (Nemecko: zákaz popierania covidu ako holocaustu; Francúzsko: zákaz fotografovania a videozáznamu zásahov policajtov) a ďalšie „demokratizačné“ procesy v štátnych legislatívach.
Návrh vzniku Európskej federácie a jej ústava boli členskými štátmi zamietnuté v roku 2004. Vyhodíš ich dvermi, vrátia sa oknom s postupnými federalizačnými prvkami.
V roku 2009 bola prijatá lisabonská Zmluva o spôsobe fungovania EÚ, a dobrej viere, že členské štáty budú všetky rady, čo sa v EP „uvarí“, v Zmluve má zakotvené hlasovanie väčšinou s právom veta členských štátov. Teraz je zle. Poľsko a Maďarsko neposlúchajú… (na otázky demokracie a právneho štátu majú svojský názor).
Europarlament vie, že s Maďarskom a Poľskom sa bude musieť dohodnúť, inak budú problémy; Šimečkova doktrína je „A“ ale nedoložil ju „B“ (spôsob realizácie a dosiahnutia účelu zákroku).Orbánova odpoveď na článok Györgya Sorosa
Publikované 25. novembra tu (ospravedlňujem sa za chyby a nepresnosti prekladu):
http://www.miniszterelnok.hu/europe-must-not-succumb-to-the-soros-network/
„Americký miliardár György Soros, finančný špekulant maďarského pôvodu, vydal v článku napísanom 18. novembra pre Project Syndicate otvorený príkaz vodcom Európskej únie. V ňom im dáva pokyn, aby prísne potrestali tie členské štáty, ktoré sa nechcú pripojiť k zjednocujúcej sa európskej ríši pod hlavičkou globálnej, otvorenej spoločnosti.
V priebehu histórie bola sila Európy vždy daná národom. Aj keď majú národy Európy rôzny pôvod, spájajú ich spoločné korene našej viery. Európsky rodinný model založený na židovsko-kresťanských tradíciách bol základom našich komunít. Bola to kresťanská sloboda, ktorá zabezpečila slobodu myslenia, kultúry a vytvorila priaznivú konkurenciu medzi národmi Európy. Vďaka veľkej zmesi rozdielov bola Európa stala po celé storočia svetovým lídrom.
Akýkoľvek pokus o zjednotenie Európy pod rúškom ríše zlyhal. Historická skúsenosť nám teda hovorí, že Európa bude opäť skvelá, ak sa jej národy stanú opäť skvelými a budú odolávať všemožným imperiálnym ašpiráciám.
Veľké sily opäť smerujú k rozpadu európskych národov a zjednoteniu kontinentu pod záštitou globálnej ríše. Sorosova sieť, ktorá sa pretláča medzi európsku byrokraciu a politickú elitu, už roky pracuje na tom, aby sa z Európy stal imigrantský kontinent. Najväčšou hrozbou pre štáty Európskej únie je dnes Sorosova sieť, ktorá podporuje globálnu otvorenú spoločnosť a snaží sa zrušiť národné rámce. Ciele siete sú zrejmé: vytvoriť zmiešanú etnickú, multikultúrnu a otvorenú spoločnosť urýchlením migrácie, zrušením národného rozhodovania a jeho odovzdaním do rúk globálnej elity.
Európska únia má problémy. Zasiahla ju bezprecedentná hospodárska kríza od roku 2008, migračná kríza od roku 2015 a ničivá pandémia v roku 2020. Európa sa ani nedostala z predchádzajúcich kríz, takže dopad pandémie koronavírusov môže predstavovať ešte väčšie znepokojenie. Verejný dlh rastie, nezamestnanosť a hospodárska situácia mnohých krajín sú na kritickej úrovni. Nikdy nebola väčšia potreba európskej solidarity, aby sa európske národy spojili, aby si navzájom pomáhali.
Špekulant, ktorý si hovorí filantrop, sa počas žiadnej z kríz nepozeral na záujmy obyvateľov Európy, ale konal vo svoj prospech. Počas hospodárskej krízy zostal nezabudnuteľný jeho útok na forint a najväčšiu maďarskú banku, jeho plán na urýchlenie, rozloženie a financovanie presídlenia prisťahovalcov počas migračnej krízy a teraz jeho návrh na potrestanie namiesto solidarity a vzájomnej pomoci.
Sieť spravovaná Györgyom Sorosom sa už nevyhýba otvorenému zásahu. Chce vyvinúť väčší tlak na národné štáty ako kedykoľvek predtým. Naladí národy Európy proti sebe. Sieť zariadení je vzájomne prepojená a je prítomná v rôznych sférach verejného života. Na výplatnej páske Györgya Sorosa je dlhý rad politikov, novinárov, sudcov, byrokratov a politických agitátorov maskovaných ako civilisti. A hoci miliardár obviňuje všetkých svojich nepriateľov z korupcie, on sám je najskorumpovanejším mužom na svete.
Mnoho vysokých úradníkov EÚ pracuje so sieťou Györgya Sorosa na vytvorení jednotnej ríše. Chcú vybudovať inštitucionálny systém, ktorý si chce pod záštitou otvorenej spoločnosti vynútiť jednotný spôsob myslenia, jednotnú kultúru, jednotný sociálny model slobodným a nezávislým národom Európy. Zbavenie práva všetkých národov rozhodovať o svojom osude. Ich cieľ nazývaný právny štát slúži aj tomuto účelu, ktorý neuznáva vládu zákona, ale silnejšiu vládu zákona.
Rozdiely sú zrejmé. Chceme zasa otvorenú spoločnosť a chceme bezpečnú spoločnosť. Podľa neho je demokracia iba liberálna, myslíme si, že môže byť kresťanská. Podľa neho môže sloboda slúžiť iba sebarealizácii, veríme, že slobodu je možné použiť aj na nasledovanie Kristovho učenia, na službu domu a na ochranu našich rodín. Základ kresťanskej slobody: sloboda voľby. To je teraz v ohrození.
My vo východnej časti Únie veľmi dobre vieme, čo to znamená byť slobodní. Dejiny národov strednej Európy boli neľútostným bojom za slobodu proti veľkým impériám, aby sme znovu a znovu získali naše právo na naše vlastné rozhodnutie. Zažili sme na vlastnej koži: každé cisárske úsilie z vás robí rabína. Je ich tu stále dosť, od generácie bojovníkov za slobodu – od Estónska po Slovinsko, od Drážďan po Sofiu v krajinách bývalého východného bloku, ktorí majú trvalú spomienku na to, aké je to postaviť sa proti vláde človeka v komunistickej verzii. Zastrašovanie, materiálne a morálne ničenie, fyzické a duševné týranie.
Západní vodcovia, ktorí celý život prežili vo svete zdedenej slobody a vlády zákona, by teraz mali počúvať tých, ktorí bojovali za slobodu a na základe svojich osobných životných skúseností dokážu rozlišovať medzi vládou zákona a svojvôľou. O boji za a proti novému bruselskému impériu ešte nie je rozhodnuté. Zdá sa, že Brusel padá, ale múdre národné štáty odolávajú. Ak si chceme zachovať našu slobodu, Európa nesmie podľahnúť Sorosovej sieti.“ Koniec Orbánovho článku.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

Funguje to takto (žiadne konšpirácie!):
https://aeronet.cz/news/evropa-je-plynovou-komorou-do-ktere-proudi-jedovaty-plyn-multikulturni-otevrene-spolecnosti-george-sorose-orbanuv-komisar-pro-kulturu-brutalne-zkritizoval-budapesti-a-varsavou-vetovany/

 

  • SlabéVýborné (+1 skóre, 1 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?