Publikované: 24.09.2020

Exekútori zaistili Navalného moskovský byt

Moskva 24.9. Dôvodom je pohľadávka spoločnosti Moskovský školák, ktorú vlastní sám Jevgenij Prigožin. Uviedla to na Twitteri Navalného tlačová tajomníčka Kira Yarmish.
https://tass.ru/ekonomika/9543265
„27. augusta súdni exekútori oznámili zákaz registračných akcií týkajúcich sa Navalného podielu v byte v Maryine,” uviedla.
Navaľnyj teraz nemôže byt predať, darovať ani dať do hypotéky. Podľa Yarmyshovej boli súčasne zaablokované aj Navaľného účty.V rámci súdneho procesu s Moskovským školákom boli zablokované účty vedúceho kanálu Navalny Live Youtube Lyubov Sobol a účty Protikorupčného fondu, v dôsledku čoho bola FBK nútená zmeniť právnu subjektivitu.
„Celkovo súd rozhodol o vymáhaní od Navaľného, Sobola a FBK okolo 88 miliónov rubľov, práve v tejto výške sa odhadovali ušlé zisky moskovskej spoločnosti Školák, z dôvodu ukončenia zmluvy o dodávke potravín,“ doplnila Navalného hovorkyňa.
V októbri 2019 moskovský arbitrážny súd rozhodol o vymáhaní od Navaľného, aktivistu Lyubov Sobola a Protikorupčného fondu (FBK) zhruba 29 miliónov rubľov (spolu asi 88 miliónov) ako náhradu škody pri pohľadávke Moskovského Školáka a taktiež nariadil odstránenie videa o závode, ktorým bola hanobená reputáciu spoločnosti. V auguste tohto roku kúpil podnikateľ Jevgenij Prigozhin dlh spoločnosti Navalny, Sobol a FBK voči moskovskej spoločnosti Shkolnik.
Kto je Jevgenij Prigožin tu, vravia mu „Putinov kuchár“:
https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/putinuv-kuchar-jevgenij-prigozin-alexej-navalnyj-dluhy-rusko.A200827_155041_zahranicni_kha
Ako vyplýva z databázy exekučného konania FSSP, 7. júla sa proti Navaľnému začalo exekučné konanie, ktorého cieľom je vymôcť od neho viac ako 28 miliónov rubľov, ako aj exekučný poplatok vo výške viac ako 2 milióny 45-tisíc rubľov rozhodnutím moskovského arbitrážneho súdu.
Veci sa vyvíjajú tak, že nášho slobodného a nezávislého ruského opozičného politika Navalného, zničí a zlikviduje domáca ruská oligarchia.
Si myslím, že na politickej a fyzickej smrti Navalného nemal a nemá záujem Putin, ale viacero iných subjektov aj mimo Rusko…

Ako uviedla berlínska klinika Charite, zdravotný stav Navalného umožnil jeho prepustenie. Zmŕtvychvstalý opozičný politik vyhlásil, že sa chce vrátiť do vlasti a pokračovať vo svojej politickej práci.
Byt môže používať, ale nesmie s ním manipulovať. 
Iba bude musieť začať politicky podnikať inak. Aj preto, ak chce politikárčiť na slobode.
Kremeľ prostredníctvom Putinovho hovorcu oznámil, že Alexej Navalný je doma vítaný.
Prosím normálnych ľudí: Nemiešajte do tejto zrejme legálnej exekučnej a súdnej zápletky, s ktoru Putin nemá nič spoločné… (sú to osobné Navaľného kšefty).
Aj na Slovensku sa dejú a budú podobné veci.
Navalnému zasa odporúčam, aby sa nenechal vtiahnuť do ďalšieho veľmi osobného záväzku “preklenovacím úverom” od dobráckeho Westernu či “nezištnou” dotáciou Georga Sorosa a jeho Open Society Foundation.
Totálne stratí slobodu a nezávislosť, ak ju ešte akú-takú má…
Ktosi hradil jeho prevoz z Omska do Berlína a liečbu v úžasnej Charite…
Neliečili ho z lásky k nemu ani pre jeho oči… (pre západných “partnerov” Ruska ale hotový poklad v pokračovaní rusofóbneho ťaženia proti Putinovi).
No, do takej politiky by som sa vtiahnuť nedal.
Ja len, aby sa vedelo.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

 

  • SlabéVýborné (+1 skóre, 1 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?