Publikované: 03.07.2020

Existuje recept na šťastné manželstvo?

Okrem mnohých iných, aj dva veľmi dôležité veci v živote prispievajú k štastnému manželstvu – kresťanská láska a úprimná komunikácia. To je myšlienka, ktorú preberá biblický denný text v knihe Príslovia 10:12 – …ale láska (teraz kresťanská) prikrýva dokonca všetky priestupky!

Keď muž a žena sa zamilujú do seba, všeobecne ignorujú chyby jeden druhého. Dvojica vstúpi do manželstva zvyčajne na základe zveličovaných očakávaní. Môže to byť motivované romantickými novelami, alebo tým, čo videli vo filmoch, alebo aj inými osobnými predstavami v ich osobnom živote.

Časom ale budú musieť čeliť skutočnostiam života! Potom ´malé chyby´, alebo ´jemné dráždivé návyky´ sa môžu stať veľké neprekonateľné problémy v ich živote! Ak k tomu dôjde, potom obaja (ak sú kresťania) budú potrebovat preukázať ´ovocie svätého ducha´!

Je to aspekt, ktorého ja láska základom. Láska v skutocnosti je velmi silná – nie romantická láska, ale ´kresťanská láska´, láska založená na zásadach! Apoštol Pavol takto opísal kresťanskú lásku: ‘Láska je zhovievavá a láskavá. Láska nie je žiarlivá, nevystatuje sa, nenadúva sa, nespráva sa neslušne…

…nevyhľadáva svoje vlastné záujmy, nenechá sa popudiť. Nevypočítava urážky. Neraduje sa z nespravodlivosti, ale sa raduje z pravdy. Všetko znáša, všetkému verí, vo všetko dúfa, vo všetkom vytrváva.’ Je jasné, že skutocná láska dovoľuje (toleruje) existenciu ľudskej nedokonalosti!

  • SlabéVýborné (Nikto nehlasoval)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?