Publikované: 12.03.2019

Existuje rozdiel medzi stvorením a kreacionizmom?

 

Áno, existuje veľký rozdiel! Po prvé, výraz “stvorenie” sa nachádza v Biblii asi 18 krát, zatiaľ čo slovo kreacionizmus tam nanájdeme! Výraz “stvorenie” sa vzťahuje na Božiu tvorivú činnosť, ktorú podľa prvej Mojžišovej v prvom verši, Boh vykonal! Pripravil Zem na obývanie ľuďmi  počas šiestich tvorivých “dní” alebo období a potom “odpočíval” od svojej tvorivej aktivity vesmíru a všetkého života ňom!

Na druhej strane o kreacionizme sa hovorí ako o náuke alebo o teórii stvorenia. Jeden slovník definuje ´izmus´ ako ´osobitná náuka, kauza, systém, teória, ale často v praxi používaná znevažovaným spôsobom´. V 80-ich rokoch minulého storočia ´kreacionizmus´  bol adoptovaný nátlakovými politickými skupinami, ako napríklad Morálnou Väčšinou.

A preto zahňuje extremné fundamentalné názory o Biblii. Napríklad jeden z taký extremných názorov je, že Boh stvoril vesmír a Zem a všetko na nej počas šesť 24-hodinových dní. Dnes existuje viac ako 350 kníh v obehu, ktoré učia ´kreacionizmus´ ako dogmu. Ale tí, tí, čo poznajú Slovo Božie, odmietajú nerozumnú teóriu ´kreacionizmu´a dávajú prednosť tomu, čo Biblia skutočne učí o Božom stvorení.

 • SlabéVýborné (Nikto nehlasoval)
  Loading ... Loading ...
 • pošli na vybrali.sme.sk
 • Zdielať

Ďalšie články autora:

2 Komentárov

Komentárov 1 - 2 z 2Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
 1. Daniel Nosky

  Ježišov polobrat Jakub napísal: “Ale múdrosť zhora je predovšetkým cudná, potom pokojná, rozumná, pripravená poslúchať, plná milosrdenstva a dobrého ovocia, nerobí stranícke rozdiely, nie je pokrytecká.”

 2. Daniel Nosky

  “Nech sa vaša rozumnosť stane známou všetkým ľuďom.“ Apoštol Pavol tu použil slovo, ktoré sa ťažko prekladá iba jedným výrazom. V jednom komentári k Biblii sa píše, že „znamená ochotu ustúpiť, aj keď má človek na niečo právo, a brať ohľad na iných a byť k nim jemný“. Teda toto slovo vyjadruje myšlienku poddajnosti a rozumnosti, keď človek netrvá na litere zákona ani na svojich právach.

Komentárov 1 - 2 z 2Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
Login

Ešte nemáte svoj účet?