Publikované: 12.03.2019

Existuje rozdiel medzi stvorením a kreacionizmom?

 

Áno, existuje veľký rozdiel! Po prvé, výraz “stvorenie” sa nachádza v Biblii asi 18 krát, zatiaľ čo slovo kreacionizmus tam nanájdeme! Výraz “stvorenie” sa vzťahuje na Božiu tvorivú činnosť, ktorú podľa prvej Mojžišovej v prvom verši, Boh vykonal! Pripravil Zem na obývanie ľuďmi  počas šiestich tvorivých “dní” alebo období a potom “odpočíval” od svojej tvorivej aktivity vesmíru a všetkého života ňom!

Na druhej strane o kreacionizme sa hovorí ako o náuke alebo o teórii stvorenia. Jeden slovník definuje ´izmus´ ako ´osobitná náuka, kauza, systém, teória, ale často v praxi používaná znevažovaným spôsobom´. V 80-ich rokoch minulého storočia ´kreacionizmus´  bol adoptovaný nátlakovými politickými skupinami, ako napríklad Morálnou Väčšinou.

A preto zahňuje extremné fundamentalné názory o Biblii. Napríklad jeden z taký extremných názorov je, že Boh stvoril vesmír a Zem a všetko na nej počas šesť 24-hodinových dní. Dnes existuje viac ako 350 kníh v obehu, ktoré učia ´kreacionizmus´ ako dogmu. Ale tí, tí, čo poznajú Slovo Božie, odmietajú nerozumnú teóriu ´kreacionizmu´a dávajú prednosť tomu, čo Biblia skutočne učí o Božom stvorení.

  • SlabéVýborné (Nikto nehlasoval)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?